Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie

 

efekty ponizszej obserwacji:

Wg tego

https://www.caravan-wendt.de/de/hymer-eriba-nova-luxusline/hymer-eriba-nova-luxusline-465-n1591.html

 

lub tego

https://www.caravan-wendt.de/de/hymer-eriba-nova-luxusline/hymer-eriba-nova-luxusline-nova-luxusline-465-n4730.html

 

lub tego

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/hymer-eriba-hymercar-luxusline-nova-gl-465/785830700-220-2932

 

DMC tej przyczepy to 1600 kg

 

 

wg tego

 

https://www.wildcamper.de/wohnwagen/aktuelle-modelle/hymer-eriba-nova-luxusline-465.html

 

DMC to 1500

 

 

........................................

 

 

 

 

jak to mozliwe ze po przekroczeniu granicy na Odrze i Nysie DMC tych samych przyczep w PL maleje o (w niektorych przypadkach) nawet 300 kg ?

 

 

 

 

Czy to takie "kręcenie licznika" w sferze przyczep?

Jak to mozliwe ze ten sam model przyczepy, z tego samego lub zblizonego rocznika ma rożne DMC?

Kombinowanie w papierach?

Co w przypadku kontroli?

 

 

A mowiąc z innej beczki - wydaje mi się, że kombinowanie z wagą przyczepy i jej możłiwym ładunkiem może byc - moim zdaniem - niebezpieczne dla uzytkownika.

To tak jak by do malcha naładować 2 tony ładunku tylko dlatego, że zgodnie z przekomibowanymi zapisami w papierach - jest to dopuiszalane.

 

 

Czy takie zjawisko jak kombinowanie w papierach i zaniżanie DMC w ógołe ma miejsce? Spotkaliście sie z tym?

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżając DMC obnizasz ładowność od Ciebie zależy czy będziesz się trzymał nowych wartości czy tylko było obniżone aby na siłę zmieścić się poniżej 3.5t lub aby holownik się nadawał.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciciel przyczepy, jej użytkownik - może sobie ot tak obnizyc jej ładownośc?

 

Mi tu zalatuje jakims kombinatorstwem w papierach przez handlarzy (tylko po co?).. tak jak kiedyś auta kupowane za Odrą po 100 Eur - zgodnie z umową :)

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciciel przyczepy, jej użytkownik - może sobie ot tak obnizyc jej ładownośc?

 

Mi tu zalatuje jakims kombinatorstwem w papierach przez handlarzy (tylko po co?).. tak jak kiedyś auta kupowane za Odrą po 100 Eur - zgodnie z umową :)

 

Tak, kupując nową przyczepę możesz obniżyć bez problemu jej DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupując nową przyczepę możesz obniżyć bez problemu jej DMC

 

 

 

 

w takim razie... DMC przyczepy z uwzglenieniem tego wskaznika 1.33  wychodzi mi 1430.

 

 

Moge wiec się rozgladac za przyczepami ktore maja DMC 1500 albo i nawet 1600  a przy zakupie zostanie to jakimś CUDEM obniżone  tak by pasowało....

 

 

tylko jak'?

 

 

 

 

 

 

PS prawdę powiedziawszy az trudno uwierzyć  ze takie sytuacje są realnie mozliwe..

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie zostanie obniżone poniżej masy własnej. Jeśli kupisz przyczepę, która ma MW 1500 to nie obniżą CI dmc do wartości 1430.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie... DMC przyczepy z uwzglenieniem tego wskaznika 1.33  wychodzi mi 1430.

 

 

Moge wiec się rozgladac za przyczepami ktore maja DMC 1500 albo i nawet 1600  a przy zakupie zostanie to jakimś CUDEM obniżone  tak by pasowało....

 

 

tylko jak'?

 

 

Zamawiasz przyczepę, która fabrycznie jest homologowana na DMC 1500 kg. Jej MW wynosi 1200 kg. Czyli masz 300 kg ładowności. I takie DMC producent w jakimś określonym zakresie może Ci obniżyć. Np z 1500 na 1400 kg. I wtedy zamiast 300 kg ładowności zostaje Ci 200 kg.

 

 

PS prawdę powiedziawszy az trudno uwierzyć  ze takie sytuacje są realnie mozliwe..

 

 

Nie bardzo rozumiem co w tym jest dziwnego? Dealer/producent wystawia Ci homologację na nowe DMC, przykleja nową tabliczkę i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład nabyłem cepkę, której DMC na życzenie pierwotnego nabywcy zostało obniżone ze standardowego 1200 na 1100, a ja - po zmianie holownika na cięższy i mocniejszy planuje zwiększyć do 1300.

Wysyłam tylko papiery do dealera, ten do producenta, zmieniają papier, dają nowa tabliczkę do zamocowania i już.

Plus oczywiście 800,- zł z hakiem (w sensie z groszami, hak już mam)..:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.