Skocz do zawartości
forscher

zaczynam przygodę...

Rekomendowane odpowiedzi

forscher

Hej

jak było w Waszym przypadkach? Od razu kupowaliście swoją wybraną przyczepę? Czy tez najpierw wynajmowaliście na jakiś urlop by sprawdzić czy Was to wciągnie?  

Wiem, że u różnych osób jest to rozmaicie jednak ciekawi mnie jakie sytuacje przeważają..

Mi żona doradza by najpierw coś wynająć a dopiero jak nam sie to tak na pewno spodoba i będziemy do tego w pełni przekonani to kupić jakis własny nowszy model na lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Popieram  żonę:) , dwa pierwsze sezony wynajmowaliśmy aby przekonać się czy nas to kręci, aż padła decyzja o zakupie, chociaż postanowienie jest na ok 5 lat, a potem sprzedaż ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

A my wiedzieliśmy, że chcemy i kupiliśmy. Wynajem na np 3 tygodnie to kilka tysięcy złotych. Lepiej to wydać na swoje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Zanim kupiliśmy już wiedziałam, że mnie to kręci  :]

A my wiedzieliśmy, że chcemy i kupiliśmy. Wynajem na np 3 tygodnie to kilka tysięcy złotych. Lepiej to wydać na swoje

O to to  :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roballo

A z nami było tak, że na dwa weekendy wypożyczyłem przyczepę a na następny kupiłem już swoją :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hansen

My pożyczyliśmy na 4 dni pod koniec wakacji, a w maju następnego roku stała nasza przyczepa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bertosz

My pożyczyliśmy na 4 dni pod koniec wakacji, a w maju następnego roku stała nasza przyczepa.

U nas było tak, że za czasów "młodości" był namiot, a jak się pierwszy syn urodził, to zamiast większego namiotu kupiliśmy przyczepę. I tak już dziesiąty sezon z przyczepą będzie - przy czym w zeszłym roku zmieniliśmy przyczepę na większą - apetyt rośnie. ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prusiak

U nas było tak, że za czasów "młodości" był namiot, a jak się pierwszy syn urodził, to zamiast większego namiotu kupiliśmy przyczepę. I tak już dziesiąty sezon z przyczepą będzie - przy czym w zeszłym roku zmieniliśmy przyczepę na większą - apetyt rośnie. ....

U mnie identyczny schemat. Tyle, że sezonów było piętnaście :yay:

Apetyt faktycznie rośnie... u mnie już trzecia przyczepa i za każdym razem większa  :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
Napisano (edytowane)

Apetyt faktycznie rośnie... u mnie już trzecia przyczepa i za każdym razem większa :]

Coś oszukujece, u mnie tendencja do minimalizacji, obecna jest za duża, ale innej nie było, kolejna będzie mniejsza. O ile wogóle będzie :)

Wysłane z mojego Tapatalka

Edytowane przez chris_66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zoltanno

Ja od małego z dziadkami albo rodzicami wybierałem się na kemping. Niewiadów 126e 80r, od nowości, przeszedł w spadku na nas.

Jeszcze w układzie 2+1 dawała radę zapiekanka, w zeszłym roku decyzja o zmianie, gdyż już jest nas 2+3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Coś oszukujece, u mnie tendencja do minimalizacji, obecna jest za duża, ale innej nie było, kolejna będzie mniejsza. O ile wogóle będzie :)

U Ciebie jest taka tendencja że jak ktoś lubi duże to Ty małe, jakby lubili małe to Ty duże no itd.

oczywiście pisze bez żadnej złośliwości ;)   ;)   ;)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZBYCH1234

Jako 30 letni facet w latach 80 zaczynałem z n 126 po kilku latach sprzedałem. Żona doszła do wniosku że jak stać nas na wczasy to i na hotel , 2 lata temu będąc na madziarach poznaliśmy starsze małżeństwo które zaprosiło nas do przyczepy na kawę po 2 godzinach rozmowy przy której była też żona ,doszliśmy do wniosku że należy coś zmienić w naszym podejściu do odpoczynku to znaczy zakup przyczepy.Po 3 miesiącach intensywnych poszukiwań i czytaniu tego forum kupiłem taką jaką chciałem .Teraz nie wyobrażam sobie innego wypoczynku (wolność niezależność kiedy chcę i gdzie chcę to jadę)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bozka

U nas też był namiot mały, następnie duży z dużym przedsionkiem żeby było gdzie wygodnie siedzieć i chować

sprzęty przed deszczem ........

Z dużym byliśmy chyba z 4 razy, rozkładanie w upale zajmowało minimum 25 minut

a że lubimy się przemieszczać to nas wykańczało i skracało chęć zmiany miejsc o połowę.

5 lat temu po kolejnym rozkładaniu padła decyzja o zakupie przyczepy ale tylko

małej i absolutnie bez przedsionka (tylko daszek). Mamy o masie całkowitej 1000 kg

z wszelkimi udogodnieniami i mimo przejechanych ok. 40.000 km nigdy nie zamienilibyśmy jej na większą.

Zabieramy ze sobą minimum gratów itp.

Przyczepa jest niby 4 osobowa ale nie wyobrażamy sobie pobytu nawet przez 2 dni 4 osób.

Jeździmy we dwójkę czasem z jakimś gościem.

Im mniejsza i mniej tym mniej wkładu własnej pracy i pieniędzy a więcej czasu na aktywności i odpoczynek.

Wszystko zależy jak zwykle od indywidualnych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

U Ciebie jest taka tendencja że jak ktoś lubi duże to Ty małe, jakby lubili małe to Ty duże no itd.

oczywiście pisze bez żadnej złośliwości ;)

oczywiście :)

teraz mam budę za długą o jedno spanie - zamiast 140 cm wystarczyło by pojedyncze 70 cm - reszta mi pasuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi