Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze jedno pytanie - jakis zakichany współczynnik 1,33.

 

Sprawa wyglada tak:

 

Samochód - Skoda Octavia kombi. 

Dane z dowodu rejestracyjnego:

Pozycja F1 maksymalna masa całkowita pojazdu 1855 kg

Pozycja F2 maksymalna masa całkowita pojazdu 1855 kg

Pozycja F3 dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów 3355 kg

 

Pozycja O1maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem  1500 kg

Pozycja O2 maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca 650 kg

 

 

1. Czy muszę sie przejmować tym wspołczynnikiem 1,33? 

2. Czy coś przez cos musze dzielić?  

3 Czy po prostu  musze znależc przyczepe która ma DMC ponizej 1500 kg ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kamping powyżej 750kg, więc każdy ma hamulec. Masz minimalną wiedzę i pytasz o to co opisano tu setki razy

 

Masz rację w tym co napisałeś. Wszak nonsensem byłoby zadawanie takich pytań przez rozmaitych ekspertów karawaningu.

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w tym co napisałeś. Wszak nonsensem byłoby zadawanie takich pytań przez rozmaitych ekspertów karawaningu.

Dziękuję za odpowiedź.

 

Nie o to chodzi.

 

Po prostu poczytaj różne tematy, sam zobaczysz że w co drugim jest mowa o 1,33, o angielkach, przeładiwaniu czy prędkości z budą. Po prostu trochę poczytaj i wtedy pytaj o niejasności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/22633-kilka-pyta%C5%84-kupuj%C4%85cego/?fromsearch=1

 

Tu masz mój temat, trochę czytania jest, ale jest chyba wszystko, od dmc przez szukanie aż po zakup ze wszystkimi nawet pierdołowatymi pytaniami pobocznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w tym co napisałeś. Wszak nonsensem byłoby zadawanie takich pytań przez rozmaitych ekspertów karawaningu.

Dziękuję za odpowiedź.

Mieszkamy niedaleko siebie jeżeli chcesz to po nowym roku możemy przejechać się do Bierunia, znam tam własciceli

tych komisów pooglądasz sobie przyczepki to Ci się rozjaśni wiele rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupowałeś w Poznaniu ? Wielu tych handlarzy nie ma. Dwa to życzę Ci abyś się nie mylił i trafił do grona tych max 5% suchych angielek. Moja taka była i pewnie dalej jest. Jednak podczas poszukiwań jak wychodziło, że wiem gdzie szukać wilgoci to zaraz handlarz pod Poznaniem mówił że na placu 50budek a każda mokra. Ciekawe, że 700km musiałem przejechać aby to usłyszeć.

 

Jak tam rachunek? Dostałeś coś czy tradycyjnie umowa zawarta w Anglii aby ominąć podatek?

 

Dla nowicjuszy jednak starsza ale z kontynentu, będzie bez wypasu ale i gratisów. Tylko wiekowych hobby bym nie brał że względu na narożniki przednie.

 

 

 

Mover? Dla mnie powyżej 1000kg niezbędny, do założenia samemu.

Nie, kupowałem blisko siebie, w GDAŃSKU ale jak z rachunkami i umową, zabij mnie, nie wiem. Wszystkie kwity załatwiała Córcia. Ja dzięki temu forum i technicznym zainteresowaniom robiłem za "eksperta"  :skromny:  (od siedmiu boleści). Facet może i trochę ściemniał ale "napakowany" wiedzą Braci Krawaningowej  :thank:   szacun   :dzieki: uchroniłem się przed zaciekami, "zapachem", miękkkimi ścianami czy uginającą się podłogą. Tak wiem: "Anglik płakał jak sprzedawał, a Polak prawie" bo Go prawie okradłem ale jak na razie jest spoko. Najwyżej będziemy kleić i uszczelniać  :oslabiony: też korzystając z doświadczeń kolegów. Zobaczymy po zimie albo po jej części bo na razie stoi jak przestało na Boże Narodzenie golusieńka  :(. A co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.