Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

pod uwage biorę

Aviva 472 PK

oraz jej odpowiednik w modelach Altea.

 

Czekam na wycene tych 2 modeli z uwzglednieniem tego samego wyposazenia dodatkowego, mając na uwadze, żeniektore bajery za ktore w Avivie trzeba dopłacic  sa w standardzie w Altea.

Szkoda jedynie,  że nie maja takiej samej lodówki (w kwestii pojemności).

 

 

 

Aha - w sobote po raz kolejny byłem w Bieruniu.

To tak na wypadek, gdyby ktos znów mi radzil jezdzic i ogladac przyczepy na żywo.   :)

 

Mam juz upatrzony układ i jego bede sie trzymał. Rozumiem ze sprzedawcy chca sprzedać to co oferują, ale troche zdziwiło mnie ze sprzedawcy także są zdania by mieć gdzieś wyliczenia DMC przyczepy przy użyciu wspołczynnika 1,33.

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szczerze mówiąc gdybym miał kasę na 500kd to w stronę avivy nawet bym nie patrzył. Jakby nie było to jest Dacia wśród przyczep, budżetowa na maxa i to widać w środku.

 

Tylko że niektórzy wolą nową dacie zamiast wypasionego używanego passata, kwestia upodobań

 

Ale widziałeś avive na żywo? Jak tak i Ci pasuje to też inna gadka

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego świdomość w kwesti Avivy. W wielu testach tej przyczepy na niemieckich stronach o karawaningu jest to nader dobitnie zaznaczane, że jest to model bardzo budżetowy.

 

 

Powiem tak - wszystko zalezy od wyniku wyceny owej Dacii :)  Mam dziwen wrazenie, że cena jaka zostanie mi zaoferowana za Altea może byc bardzo zbliżona do Kausa. 

 

Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile wycenili Ci Knausa i z jakim wyposażeniem? 


Szczerze mówiąc gdybym miał kasę na 500kd to w stronę avivy nawet bym nie patrzył. Jakby nie było to jest Dacia wśród przyczep, budżetowa na maxa i to widać w środku.
 

 

Wszystko to tylko kwestia oczywiście ceny. Knaus 500 to rząd wielkości ponad 80k złotych. Aviva na dzień dobry będzie o około 15k zł tańsza, z takim samym wyposażeniem. IMO Knaus sam w sobie nie prezentuje niczego takiego ekstra co warte jest dopłacania tych 15k zł. 


Powiem tak - wszystko zalezy od wyniku wyceny owej Dacii :)  Mam dziwen wrazenie, że cena jaka zostanie mi zaoferowana za Altea może byc bardzo zbliżona do Kausa. 

 

Altea powinna być trochę tańśza. Zakładam, że tak o około 1500 euro, a to już cena movera, akumulatora i markizy.

 

Tak czy inaczej wygląd Altea w śrdoku w porównaniu do Knausa Sporta, to już jednak przepaść na korzyść Adrii. Między Knausem Sport a Avivą takiej różnicy jednak we wnętrzu nie widać, oczywiście biorąc poprawkę na specyficzne rozwiązania samej Avivy, które nie każdemu muszą się podobać. Oczywiście ciężko też porównywać jeden do jeden Altea 472PK do Knausa Sport 500 bo to trochę inne rozmiary jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej wygląd Altea w śrdoku w porównaniu do Knausa Sporta, to już jednak przepaść na korzyść Adrii. Między Knausem Sport a Avivą takiej różnicy jednak we wnętrzu nie widać

Jaka przepaść?!?

Sam jestem gorącym zwolennikiem stylistyki wnętrza Altei (pisałem już tutaj, że się wręcz zakochałem), ale absolutnie nie można tu mówić o przepaści.

Po prostu to jest zupełnie inny styl. Altea ma styl - powiedziałbym taki skandynawski (Ikea), który mi bardzo odpowiada, a Kanus ma styl typowo niemiecko-holenderski.

Ale bynajmniej nie jest to średniowiecze - po prostu inny styl.

Poza tym porównujemy najtańszą linię Knausa (Sport) z już wyższą półką Adrii (Altea).

Natomiast Aviva to jest IMHO właśnie przepaść do Altei czy Knausa.

Wprawdzie Jacek mnie tu zaraz zdzieli młotkiem, bo nie użytkowałem tego, więc nie wiem, jak to jest "w praniu", no ale mówimy teraz nie o jakości, tylko o "dizajnie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altea to nie jest wyższa półka Adrii. To model podstawowy po budżetowej Avivie. Ja tam przepaści żadnej nie widziałem, wręcz przeciwnie. Poza stylistyką (to kwestia gustu) Knaus Sport wydawał mi się o lata świetlne przed serią Altea i wypadał nadal lepiej od Adory która jest średnią półką w Adrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka przepaść?!?

Sam jestem gorącym zwolennikiem stylistyki wnętrza Altei (pisałem już tutaj, że się wręcz zakochałem), ale absolutnie nie można tu mówić o przepaści.

Po prostu to jest zupełnie inny styl. Altea ma styl - powiedziałbym taki skandynawski (Ikea), który mi bardzo odpowiada, a Kanus ma styl typowo niemiecko-holenderski.

Ale bynajmniej nie jest to średniowiecze - po prostu inny styl.

 

Dla mnie osobiście Knaus z niemieckich marek dla ludu (nie mówię w ogóle o markach premium) jest akceptowalny pod względem designu wnętrza, bo np takie Hobby, to wg mnie typowy design dla niemieckiego emeryta, całkowicie nieakceptowalny. Ale komuś innemu oczywiście taki styl i wnętrze może się podobać. Mój znajomy z kolei jest napalony na OnToura 470. Tak więc każdy będzie to postrzegać inaczej.

 

Owszem, Altea, jak i cała Adria ma zupełnie inny styl, to prawda. I porównując Altee do Sporta dla mnie to po prostu przepaść pod względem designu. Ale to jest indywidualny odbiór każdego z osobna po prostu. Jednemu się bardziej podoba to innemu tamto.

 

Poza tym porównujemy najtańszą linię Knausa (Sport) z już wyższą półką Adrii (Altea).

 

 

Tutaj się nie zgodzę zupełnie. Aviva to odpowiedź na budżetowe przyczepy jak Weinsberg. Sport to właśnie odpowiednik Altea, Sundwind to będzie bardziej odpowiednik Adory.

 

 

 

Natomiast Aviva to jest IMHO właśnie przepaść do Altei czy Knausa.

Wprawdzie Jacek mnie tu zaraz zdzieli młotkiem, bo nie użytkowałem tego, więc nie wiem, jak to jest "w praniu", no ale mówimy teraz nie o jakości, tylko o "dizajnie"...

 

Wracamy do początku dyskusji :) To wszystko jest kwestią gustu i indywidualnego odbioru. Trzeba brać poprawkę na budżetowość Avivy i porównywać ją w swojej klasie do np wspomnianego Weinsberga, Sterckeman itp. Ale jak się pochodzi na takich targach po najtańszej grupie przyczep, to się okazuje, że Aviva naprawdę wypada bardzo dobrze w odbiorze wnętrza, przede wszystkim przez brak wylewającego się plastiku ala najtańsze listwy przypodłogowe jak chociażby w Weinsbergu. Jak pisałem, Aviva ma swoje specyficzne rozwiązania, które rzutują na odbiór całości, bo nie każdemu muszą się podobać tanie kubły z iKEA, chociaż nie ukrywam, że po jednym sezonie nie wróciłbym już do zwykłych szafek - te pudełka są naprawdę genialnym rozwiązaniem :)

 

Tak więc nie ma sensu porównywać Dacii to nawet Forda, bo wiadomo, że to są zupełnie inne grupy produktów.

Altea to nie jest wyższa półka Adrii. To model podstawowy po budżetowej Avivie. Ja tam przepaści żadnej nie widziałem, wręcz przeciwnie. Poza stylistyką (to kwestia gustu) Knaus Sport wydawał mi się o lata świetlne przed serią Altea i wypadał nadal lepiej od Adory która jest średnią półką w Adrii. 

 

Mówimy tylko o stylistyce, bo jakości samej w sobie nie możemy ocenić. Mi się np w Weinsbergu materiały wydawały bardzo tandetne pod względem jakości, no ale nie mam prawa jednak tego oceniać. Dlatego oceniam jedynie wygląd i odbiór wnętrza jako takiego. A to zawsze będzie indywidualna ocena każdego z nas bazująca na oczekiwaniach, doświadczeniach, wyobrażeniach itp. 

 

Będąc w zeszłym roku na targach miałem okazję przyjrzeć się większej ilości przyczep, w tym sporej ilości przyczep budżetowych. Z przyczep, które rozważałem jak Weisberg, Adria, Hobby, Buernster, Knaus itp, to nie zamieniłbym Avivy na żadną. No poza Knausem Sportem 500 KD jedynie, ale żonie z kolei Knaus się nie podoba. Ale jakbym miał dziś kupować nową przyczepę i miałbym większy budżet to brałbym zdecydowanie Adorę. Po prostu Adria mi się wizualnie najbardziej podoba.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej burzy Waszych argumentów kwestia dłuższej gwaranacji na szczelność w Knausie (10 lat) w porównaniu z Adrią wydaje sie być żadnym argumentem...

 

 

 

 

 

Skupmy sie proszę na Adrii i Knausie - wszystkie inne poza nawias.

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupmy sie proszę na Adrii i Knausie - wszystkie inne poza nawias.

W sumie to skupiamy się na tych dwóch markach.

Weinsberg to "tani Knaus" w grupie Knausa, gdzie "Fendtem" Knausa jest Tabbert;-)

Jak chcesz się spróbować zorientować co do graczy na rynku to zerknij na wrzucony kiedyś przeze mnie wątek:

http://forum.karawaning.pl/topic/25098-g%C5%82%C3%B3wni-gracze-na-rynku-karawaningu-czyli-kto-jest-kim/

Zgadzam się, że w sumie Avivę powinniśmy pozycjonować z Weinsbergiem, a wtedy zdecydowanie może wyjść jej to na korzyść...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy skupiać się na tych dwóch markach to porównyjmy ofertę Knausa Sporta do Adrii Altea. Wtedy porównanie ma sens. Avivę porównujmy do Weinsberga. Forscher bierzesz pow uwagę Weisberga w ogóle, mając na uwadze, że to jest tani Knaus? Ale od razu uprzedzę, Weinsberg cenowo wyjdzie dużo mniej atrakcyjnie od Avivy, a trochę taniej niż Knaus Sport.

 

W mojej ocenie cena Knaus Sport jest mocno przesadzona, a przed rzekomym rabatem to już w ogóle śmiech, bo gdzie ta przyczepa miałaby kosztować ponad 110k złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli...?

 

 

 

 

 

czyli nie będę próbował żony przekonać ani do Knausa ani do tego na W. skoro sam do nich nie jestem przekonany.

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.