Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

to lubie:

The Skoda Octavia Combi - 2.0 TDI [DSG6] and the Knaus Sport 500 QDK with a laden weight of 1330 kg is a fairly good match.

 

 

tylko ta długość - przeraża mnie "zielonego" w temacie przyczep

Świetna buda w świetnym układzie. Bierz i sie nie przejmuj. Po przejechaniu 5km oswoisz sie i będziesz zadowolony ze nie wziąłeś mniejszej

Jeszcze podobna jest 500kd, z prysznicem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to lubie:

The Skoda Octavia Combi - 2.0 TDI [DSG6] and the Knaus Sport 500 QDK with a laden weight of 1330 kg is a fairly good match.

 

 

tylko ta długość - przeraża mnie "zielonego" w temacie przyczep

 

 

No to jak rozważasz Knaus Sport 500 QDK, a brałeś pod uwagę Avivy to spójrz na Adrię Aviva 522 PK i PT. DMC 1350, masa pojazdu gotowego do jazdy niecałe 1100 kg. Knaus oczywiście będzie ciut lepszy, ale też sporo droższy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna buda w świetnym układzie. Bierz i sie nie przejmuj. Po przejechaniu 5km oswoisz sie i będziesz zadowolony ze nie wziąłeś mniejszej

Jeszcze podobna jest 500kd, z prysznicem

 

 

az tak badzo nudzi Cie to co tu wypisuje i chcesz bym zakończył już mój bełkot zielonego karawaniaka?    :]

 

 

Ofertę na 500KD  tez dostałem.   :)

No to jak rozważasz Knaus Sport 500 QDK, a brałeś pod uwagę Avivy to spójrz na Adrię Aviva 522 PK i PT. DMC 1350, masa pojazdu gotowego do jazdy niecałe 1100 kg. Knaus oczywiście będzie ciut lepszy, ale też sporo droższy.

 

 

7 osób?    :look:   

 

czytałem o tym ze ludzie biorą takie duże wielosobowe by nie musiec skladac i rozkaldac lozeczka dla dziecka.. Takie wielosobowe maja sens   sypialnie pozostaja sypialniami a stolik stolikiem

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az tak badzo nudzi Cie to co tu wypisuje i chcesz bym zakończył już mój bełkot zielonego karawaniaka?    :]

 

 

Ofertę na 500KD  tez dostałem.   :)

 

 

7 osób?    :look:   

 

czytałem o tym ze ludzie biorą takie duże wielosobowe by nie musiec skladac i rozkaldac lozeczka dla dziecka.. Takie wielosobowe maja sens   sypialnie pozostaja sypialniami a stolik stolikiem

 

W standardzie jest na 6 osób. Na 7 osób to jako opcja, która polega na dołożeniu 3 łóżka piętrowego. Aviva 522 to tak naprawdę odpowiednik Knausa 500. U mnie jak widzisz w opisie jest Aviva 472PK

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az tak badzo nudzi Cie to co tu wypisuje i chcesz bym zakończył już mój bełkot zielonego karawaniaka? :]

 

 

Ofertę na 500KD tez dostałem. :)

 

 

 

7 osób? :look:

 

czytałem o tym ze ludzie biorą takie duże wielosobowe by nie musiec skladac i rozkaldac lozeczka dla dziecka.. Takie wielosobowe maja sens sypialnie pozostaja sypialniami a stolik stolikiem

Nie, po prostu byłem w tej budzie i naprawde fajna maszyna. Będziesz zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość przyczepy i osobne łóżka dla dzieci (nie rozkładane z jadalni), mają znaczenie IMHO jak zamierzasz jeździć po Polsce, w inne zimne kraje albo i w ciepłe ale w zimne miesiące. Ja jeżdżę nie dość że w ciepłe miesiące to w ciepłe kraje i (nie licząc spania) 95% czasu spędzam poza przyczepą.

Ja mojego układu nie brałem po uwagę - tak się trafiło - ale żadna nawet dużo, dużo większa przyczepa nie ma tyle blatu co ta. Nie dość że full miejsca roboczego, to jeszcze zostaje miejsce na ekspres do kawy i po kilka razy dziennie do wyboru espresso lub 5 innych rodzajów kawki dla potworka kawowego i gości...;-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze Knaus ma jedną przewagę nad innymi (nie wszystkimi). Ma głębszą niż inni lodówkę podblatową, co skutkuje większą pojemnością - 109l względem 90l u większości. To jest na prawdę dużo. Poczujesz, jak małżonka wywali Ci browary, żeby zmieścić brokuły;-)

Ja się nie zgodzę. Czy ciepłe kraje czy nie i tak siedzi się w budzie. Dlatego możliwość siedzenia przy stoliku kiedy dzieciaki śpią jest świetna sprawą

A my siedzimy w zasadzie zawsze na zewnątrz. A jak by się nam nie chciało to zawsze możemy albo przenieść dzieciaki, albo przespać się na ich łóżku.

Co nie zmienia faktu, że taki układ jak Twój jest oczywiście wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak rozważasz Knaus Sport 500 QDK, a brałeś pod uwagę Avivy to spójrz na Adrię Aviva 522 PK i PT. DMC 1350, masa pojazdu gotowego do jazdy niecałe 1100 kg. Knaus oczywiście będzie ciut lepszy, ale też sporo droższy.

 

 

Mojej żonie układ tych dwóch modeli sie spodobał - i to bardzo.

 

Wynik na towcar  juz mniej:

The Car as an example and the Adria Aviva 522 PK with a laden weight of 1365 kg is a fairly good match.

 

For drivers with knowledge of, and experience in driving a caravan it is safe to drive, but proper and careful loading is still important! An electronic stability system in the car and / or on the caravan is worth considering.

 

 

ehhh

 

 

 

PS ten sam tekst był w przypadku Knausa

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego z masą 1365? Aviva ma DMC 1350 to po pierwsze. Po drugie nikt Ci nie każe do tych przyczep ładować tyle aby dobić na maxa.

 

Ja u siebie mam mover, markizę i nawet sporo gratów w przyczepie. I wagę mam w okolicach 1200 kg. Więc urealnij masę przyczepy

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co mieści sie w ustawionych przeze mnie 200 kg dla przyczepy i co jest wartością startową do której dolicza sie te ustawione 200 kg? 

 

Nie jest to na pewno masa gotowosci dojazdy tego egz   to 1079.  Po dodaniu ustawionych 200 za chiny nie  wychodzi 1315. Chyba ze ten program ma nieco nieaktualne dane.

post-32367-0-90775200-1515784765_thumb.jpg

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co mieści sie w ustawionych przeze mnie 200 kg dla przyczepy i co jest wartością startową do której dolicza sie te ustawione 200 kg? 

 

Nie jest to na pewno masa gotowosci dojazdy tego egz   to 1079.  Po dodaniu ustawionych 200 za chiny nie  wychodzi 1315. Chyba ze ten program ma nieco nieaktualne dane.

 

Dlaczego bagaż w aucie to u Ciebie tylko 150 kg? Dwie dorosłe osoby to już masz minimum 150 kg + dziecko + bagaże, gdzie sam mówiłeś że ładujesz większośc rzeczy do auta i do boxa. Jak doładujesz do auta 250 kg to automatycznie program Ci przeliczy to lepiej, bo auto będzie cięższe.

 

Co do wagi przyczepy to on dane bierzez holenderskiej strony Adria. W każdym kraju dane mogą się nieco różnić.

 

Wg moich obliczeń na tej stronie to nie masz się czym martwić:

 

 

The Skoda Octavia Combi - 2.0 TDI [DSG6] and the Adria Aviva 522 PT with a laden weight of 1310 kg is a good match.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.