Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Adrii trocje odstrasza mała szerokość tych modeli.  230 cm

Sprawdze to na żywo ogladajac modele czy te 20 cm róznicy w szerokości ma aż tak duze znaczenie.

Po pierwsze primo - 230 cm to jest STANDARD powiedzmy średnich modeli. Podstawowe, budżetowe, najmniejsze modele większości marek mogą mieć 210-220, a dopiero topowe modele (też nie u wszystkich tylko w markach raczej premium), te największe i najlepiej wyposażone, mają szerokość 250. 75% produkcji każdej marki to +/- 230 cm (Ja w Knausie mam 232 cm).

Po drugie primo - 20 cm owszem robi różnicę (spytaj kobietę, która miała czarnoskórego;-) - a na poważnie: robi ogromną różnicę, ale właśnie w porównaniu tych najmniejszych do tych najbardziej typowych 230-tek. Oczywiście różnica pomiędzy 230 a 250 też będzie zauważalna, ale już nie będzie aż tak bardzo odczuwalna i nie we wszystkich układach.

Po trzecie primo - z tego co kojarzę, to podróżowanie z przyczepą 250-tką potrafi być dramatem. To już jest szerokość TIRa.

Po czwarte primo - w zasadzie żadna z tych przyczep. które wymieniłeś (tak po pobieżnym przeleceniu okiem), nie ma szerokości 250 - nie tylko Adrie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te szersze pewnie przy okazji sie wykluczyły przy rezygnacji z tych powyzej 7 m długości z dyszlem..

 

 

tak wiem.. w przypadku knausa powinieniem sie ogrniaczyc tylko do 450 FU i 460 EU - pozostałe to pociągi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co do gwarancji, to jeszcze do niedawna chyba Adria była liderem. Obecnie LMC daje 12 lat na szczelność, Knaus 10 lat, Adria 7 lat, Fendt 6 lat. Reszta standardowo po 5 lat. Więc jak widzisz taki Fendt mimo, że to marka premium, to daje dużo krótsze gwarancje niż LMC czy Knaus. Knaus do niedawna też dawał tylko 5 lat. Od tego roku zaczęli dawać 10 lat.

to kolejne "kryterium"

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to błąd że rezygnujesz z 1400 DMC (to żadna granica dla Twojego auta, jedynie granica przelicznika). 7 metrów z dyszlem to żadna długość, w praktyce jedzie i manewruje się identycznie jak z 6m. 250cm to już kwestia indywidualna ale masz uproszczone zadanie bo do 1400DMC prawdopodobnie nie trafisz żadnej 250cm. 

 

Na Twoim miejscu skupiłbym się na Adrii (lekkie!!! w 2 dolnych seriach) i jeśli materiały będą Ci odpowiadały to nic lepszego nie znajdziesz (biorąc pod uwagę DMC i zachowanie przyzwoitej ładowności). 

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to błąd że rezygnujesz z 1400 DMC (to żadna granica dla Twojego auta, jedynie granica przelicznika). 7 metrów z dyszlem to żadna długość, w praktyce jedzie i manewruje się identycznie jak z 6m. 250cm to już kwestia indywidualna ale masz uproszczone zadanie bo do 1400DMC prawdopodobnie nie trafisz żadnej 250cm. 

 

Dokładnie, metr w tą czy w drugą to żadna różnica przy kilkunastometrowym składzie. Ja patrzyłem tylko na masy i szerokość (250'ki się bałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem moją (495) to na początku się przeraziłem jaka szafa wielka, a tak naprawde jedyna różnica do poprzedniej (ok400) przy manewrowniu na placu, tak poza tym to nie ma różnicy. Następna będzie na pewno dłuższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygladałem sie przyczepom Knausa... a u niech to albo 686 albo 728.

 

Podobno juz z przczepani o długości okolo 670  byc kłopoty na polskich kempingach  - ciezko sie złamać aby zjechać na kemp a co gorsza wyjechać potem z niego jak jest pod górę i ostry zakręt.

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na towcar.info generalnie pokazuje raczej jako nienajlepsze połączenie. 

 

 

Dzięki Jacek, dzięki Tobie pierwszy raz trafiłem na tą stronę. I w 90% mi się zgadza z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu skupiłbym się na Adrii (lekkie!!! w 2 dolnych seriach) i jeśli materiały będą Ci odpowiadały to nic lepszego nie znajdziesz (biorąc pod uwagę DMC i zachowanie przyzwoitej ładowności). 

 

 

Jesli chodzi o Adrie to i tak w gre wchodza modele juz wymienione... Wszysktie inne maja DMC powyzejj mojego wskazania, albo sa dla wiecej niz 4 osób.

 

 

....albo wygladaja tak - dziwnie jak 4four 362 lh :]

  Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno juz z przczepani o długości okolo 670  byc kłopoty na polskich kempingach  - ciezko sie złamać aby zjechać na kemp a co gorsza wyjechać potem z niego jak jest pod górę i ostry zakręt.

 

Nie no oczywiście, że z dłuższą przyczepą jest ciaśniej, jednak 99% kempingów jest tak zrobiona, że z największą cepką wjedziesz. W tym roku raz byłem na kempingu (nad morzem), gdzie na "centymetry" wjeżdżałem, ale wjechałem. Tak więc według mnie, jak Ci się jakaś dłuższa podoba, to z tego powodu jej nie odrzucaj.

 

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dopakowanie samochodu i "odpakowanie" cepki to oczywiście racja, ale zauważ też, że przesada też nie jest dobra.

Widać to także na towcar - z prawej strony masz narzędzie do określania masy załadunku przyczepy i samochodu.

Odpowiednio zmieniając te parametry widzisz, jak zmienia się SCORE, STABILITY, czy zdolność pokonywania wzniesienia.

Do pewnego momentu odchudzanie cepki i dopakowywanie samochodu ma pozytywny wpływ na te parametry, ale później już przestaje, a wręcz przeciwnie.

Musisz też pamiętać, że oprócz tego, że dopakujesz samochód na maxa, to jeszcze dociska go ciężar cepki na haku - średnio 60-75 kg.

Dlatego z trumny ja już zrezygnowałem i pakuję się z zasadą:

- do samochodu gabaryty małe i ciężkie,

- do cepki duże i lekkie.

Z rozsądkiem oczywiście...

No i ważne oczywiście rozłożenie ciężaru bagażu w przyczepie.

Dlatego uważam, że taki układ jak w mojej jest idealny, bo na środku, tuż nad osią jest najcięższa zabudowa - zwłaszcza chodzi o kuchnię i zapakowaną na wyjazd po brzegi lodówkę. Jeśli kuchnia jest na tylnej ścianie, gdzie doładujesz jeszcze lodówkę, to trzeba mądrze to zredukować bagażem w przedniej części cepki.


No i planując zakres ładowności cepki weź sobie pod uwagę fakt, że jak Ci się zachce (a zachce) zamontować napęd, to masz ok. 60 kg dodatkowego obciążenia, co drastycznie może skurczyć możliwości bagażowe, jeśli nie będziesz miał dużej rezerwy.

A jeszcze np. solary by się przydały, nie mówiąc już o innych dodatkach...


A jak ktoś nie lubi rozstawać się z TV, to sam TVik, uchwyt, antena DVBT, antena SAT, dekoder, DVD, gniazda, kable... - i już masz dodatkowe 30 kg...

Wystarczy tylko napęd, solary, TV - i już przekraczasz znacznie 100 kg, a gdzie elementy konieczne - przedsionek/markiza, podłoga, stołki, krzesła, grille, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lubie:

The Skoda Octavia Combi - 2.0 TDI [DSG6] and the Knaus Sport 500 QDK with a laden weight of 1330 kg is a fairly good match.

 

 

tylko ta długość - przeraża mnie "zielonego" w temacie przyczep

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.