Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz rację oczywiście co do homologacji na DMC przyczepy powyżej współczynnika - tu się zapędziłem...;-)

Oczywiście też jeśli masz przyczepę zgodną z DMC przyczepy wbitą w dowodzie to nikt ci nic nie zrobi - pod warunkiem, że masz odpowiednie hamulce.

Ale zauważ, że w dyskusji nie było do tej pory mowy o hamulcach tylko o zasadzie.

Dopiero "odkrycie" czego tak na prawdę dotyczy współczynnik 1,33 rzuciło nam światło na problem.

A co do dowodów - co to za samochód ze zdjęcia dowodu? Bo ja się jeszcze nie spotkałem, żeby "zwykłe" osobówki miały w dowodzie DMC przyczepy bez zachowania współczynnika 1,33.

Zwykła osobówka - np. moja Skoda Superb III ma w dowodzie DMC przyczepy 2200kg, a w/g słynnego magicznego przelicznika wychodzi niecałe 1700 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przyczepa musiałaby mieć układ hydrauliczny, sprzężony z samochodowym, tak?


Zwykła osobówka - np. moja Skoda Superb III ma w dowodzie DMC przyczepy 2200kg, a w/g słynnego magicznego przelicznika wychodzi niecałe 1700 kg.

No to rzeczywiście niektórzy producenci mają fantazję;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła osobówka - np. moja Skoda Superb III ma w dowodzie DMC przyczepy 2200kg, a w/g słynnego magicznego przelicznika wychodzi niecałe 1700 kg.

No to rzeczywiście niektórzy producenci mają fantazję;-)

Nie wiem czy to fantazja producentów, czy przemyślane i przeanalizowane przez inżynierów z jakby nie było doświadczonych fabryk samochodowych parametry. Zwróćcie uwagę, że tym polskim rozporządzeniu jest przede wszystkim napisane, że masa rzeczywista przyczepy nie może być większa od masy rzeczywistej holownika - i ten warunek tak na prawdę jest zawsze i wszędzie spełniony w homologacjach oraz Dow. Rej. gdzie na pierwszy rzut oka może się wydawać, że DMC przyczepy jest wpisane fantazyjnie.

Edytowane przez uwex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację oczywiście co do homologacji na DMC przyczepy powyżej współczynnika - tu się zapędziłem...;-)

Oczywiście też jeśli masz przyczepę zgodną z DMC przyczepy wbitą w dowodzie to nikt ci nic nie zrobi - pod warunkiem, że masz odpowiednie hamulce.

Ale zauważ, że w dyskusji nie było do tej pory mowy o hamulcach tylko o zasadzie.

Dopiero "odkrycie" czego tak na prawdę dotyczy współczynnik 1,33 rzuciło nam światło na problem.

A co do dowodów - co to za samochód ze zdjęcia dowodu? Bo ja się jeszcze nie spotkałem, żeby "zwykłe" osobówki miały w dowodzie DMC przyczepy bez zachowania współczynnika 1,33.

 

Nic nie rzuciło, bo problem był już tu poruszany wielokrotnie i w domyśle każdego dotyczy przelicznik 1,33, bo każdy z nas ma przyczepę z hamulcem najazdowym. Może znajdziesz w Polsce jedną przyczepę z hamulcem uruchamianym z miejsca kierowcy. Ponoć był ktoś kiedyś na forum, kto nawet miał taki hamulec. Tak gdzieś mi się obiło o uszy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie urzekło w tym jeszcze jedno:

warunek stosuje się również do przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 5 t, zarejestrowanej po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1968 r.

Ma ktoś z Was taką?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie urzekło w tym jeszcze jedno:

warunek stosuje się również do przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 5 t, zarejestrowanej po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1968 r.

Ma ktoś z Was taką?;-)

 

Bo te przepisy w ogóle pochodzą (chyba) z lat 60 :D No ale obowiązują.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to działa, ale w usa hamulce przyczepy podpina się do kostki po światła stop

No właśnie - i byłoby ok, gdyby nie to, że zgodnie z przepisami taki hamulec musi mieć regulowaną intensywność hamowania. Czy w układzie elektrycznym zwiększa się poprzez nacisk na hamulec napięcie, tak jak ciśnienie w układzie hydraulicznym?

Czy jest to połączenie hydraulicznego układu w samochodzie z osobnym hydraulicznym w przyczepie za pomocą elektrycznej "przejściówki"?

 

Ale mnie też ciekawi to, czy jeśli producent dopuszcza DMC przyczepy z przekroczeniem współczynnika 1,33, to jeśli zakupię u niego takie auto i poproszę, żeby mi dostosowali do hamulca nie-najazdowego, to czy to mi zrobią?

No bo skoro mi oferują samochód z hakiem na DMC takiej przyczepy to od razu powinni mi dostosować do tego samochód, żebym mógł taką przyczepę ciągnąć...

No i czy kupiłbym przyczepę z takimi hamulcami...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.