Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Napęd fajny ale nie jest niezbędny, do kupienia są nowe po 2,5k. Jak jesteś na poziomie że sam potrafisz wkręcić żarówkę to san założysz, proste jak konstrukcja cepa.

 

Co do zakupów za granicą, jak nie będziesz miał czegoś konkretnie odłożonego to marne szanse, zobacz mój wątek o zakupach w danii, byłem tam z 1,5 miesiąca temu

Konstrukcja cepa stała się prosta dzięki pomocy kolegów  z Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz angieklke od handlarza?

I gdzie na tabliczce masz rok prod? Ja nie mam :)

I nie pisałem że każda jest przewalona ale że w angielkach dużo łatwiej to zrobić

Tak mam Angielkę od prywatnie dorabiającego sobie handlarza, pracującego na wyspach i dorabiającego sobie ściąganiem przyczep. Sprzedawał pod domem w Polsce i żartem obiecałem Mu, że jak mnie zielonego wpuści w maliny to ja mściwy nie jestem ale domy i mieszkania lubią się palić  :swieca:   :yay:. No i wpuścił mnie  :foch: z zaśniedziałymi, złymi żarówkami tylnych lamp i spalonym bezpiecznikiem bojlera ale nie spłonął bo.... padało :] . A rok produkcji? Numer VIN pozwala jednoznacznie zidentyfikować pojazd, tak samochód jak i przyczepę. My, Ty chyba tyż masz 17 cyfrowy nr VIN. Jedną z najistotniejszych danych zawartych w kodzie VIN jest data produkcji. Jest ona ukryta w dziesiątym znaku kodu. Odczytanie daty produkcji wymaga jedynie odnalezienia znaczenia symbolu. Symbole oznaczania kolejnych lat znajdziemy bez problemu na przykład w intrenecie. Możemy też korzystać ze stron producentów jeżeli takowe kody udostępniają. Mój szukała córka która zna angielski więc nie pytaj dalej. Ich spreche nur Deutsch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forscher, na początku się obawiałem, czytałem opisy, instrukcje itp ale po fakcie widze że naprawde trudność żadna, tylko troche zabawy. I u mnie doszło jeszcze mocowanie, miałem do ramy w kształcie L a rame mam w kształcie C i ślusarz musiał mi dorobić odpowiednie.

 

A tak to przy montażu masz 4 cybantyvi kilka śrub, nie ma się czego obawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się na koniec roku bo cały przyszły będzie się spierać.

Ale kupić dobrą angielkę to duża sztuka, tak samo jak nie kupić zamaskowanego zgniłka.

Absolutnie to nie kłótnie jak naszych posra..... polityków :ee: . To kulturna wymiana poglądów i doświadczeń! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Angielkę od prywatnie dorabiającego sobie handlarza, pracującego na wyspach i dorabiającego sobie ściąganiem przyczep. Sprzedawał pod domem w Polsce i żartem obiecałem Mu, że jak mnie zielonego wpuści w maliny to ja mściwy nie jestem ale domy i mieszkania lubią się palić :swieca::yay:. No i wpuścił mnie :foch: z zaśniedziałymi, złymi żarówkami tylnych lamp i spalonym bezpiecznikiem bojlera ale nie spłonął bo.... padało :] . A rok produkcji? Numer VIN pozwala jednoznacznie zidentyfikować pojazd, tak samochód jak i przyczepę. My, Ty chyba tyż masz 17 cyfrowy nr VIN. Jedną z najistotniejszych danych zawartych w kodzie VIN jest data produkcji. Jest ona ukryta w dziesiątym znaku kodu. Odczytanie daty produkcji wymaga jedynie odnalezienia znaczenia symbolu. Symbole oznaczania kolejnych lat znajdziemy bez problemu na przykład w intrenecie. Możemy też korzystać ze stron producentów jeżeli takowe kody udostępniają. Mój szukała córka która zna angielski więc nie pytaj dalej. Ich spreche nur Deutsch.

Magneto, przeczytaj wszystkie moje wpisy w tym temacie. Nie mówie że się nie da kupić, że każdy jest krętaczem.

 

Co do tabliczki pewnie że się da ake większość zwłaszcza nowicjuszy tego nie wie i tego nie robi

 

P.S. sam mam bude od handlarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym znaleźć coś do około 20 - 25 tyś. To sporo ?

Te ceny ktore podałem to ceny od handlarza, a ci - jak wiadomo - swoje muszą (chcą) zarobić wiec są te ceny mocno zawyżone.

 

Żarówke wkrecić umiem wiec i z napedem - jak trzeba będzie to sobie poradze :)

 

 

 

 

Czym się charakteryzują te do objazdówek, a czym te do wakacji w jednym miejscu ?

Mam hobby 460 2002r do sprzedania i to jeszcze w Imielinie do obejrzenia. Jak coś to PW ogłoszenie było gdzieś na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie to nie kłótnie jak naszych posra..... polityków :ee: . To kulturna wymiana poglądów i doświadczeń! 

Ja właśnie Wam (Braci Karawaningowej) dostatałem to com chciał. Czytałem Was 3 miechy jako "zielony Gal Anonim".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forsher!    Czy na pewno napęd Ci jest potrzebny?  Ciągnę przyczepki już chyba ze 40 lat i uważam, że to zbyteczny dodatek. Nawet gdy miałem 9-cio metrową i dwutonową cepkę. No, może dla jednostkowych przypadków. Bez tego 40 kg dodatku będziesz miał większe możliwości wyboru. Co do ciężaru to i tak ładowność wykorzystasz maksymalnie - a nie będziesz miał jej dużej.

Wejdż razem z żoną do cepki 230 i 250 cm szerokości. Zobacz, gdzie będzie lepiej. Trudności z jazdą szerszą cepką trzeba włożyć między bajki. W tym roku przejechaliśmy góry Albanii bez kłopotu - opisałem to. Za to wygoda jest większa i warto w ten luksus zainwestować. Docenisz to po pierwszych wyjazdach.

A do jazdy z szerokim ogonem się przyzwyczaisz.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Angielkę od prywatnie dorabiającego sobie handlarza, pracującego na wyspach i dorabiającego sobie ściąganiem przyczep. Sprzedawał pod domem w Polsce i żartem obiecałem Mu, że jak mnie zielonego wpuści w maliny to ja mściwy nie jestem ale domy i mieszkania lubią się palić :swieca::yay:. No i wpuścił mnie :foch: z zaśniedziałymi, złymi żarówkami tylnych lamp i spalonym bezpiecznikiem bojlera ale nie spłonął bo.... padało :] . A rok produkcji? Numer VIN pozwala jednoznacznie zidentyfikować pojazd, tak samochód jak i przyczepę. My, Ty chyba tyż masz 17 cyfrowy nr VIN. Jedną z najistotniejszych danych zawartych w kodzie VIN jest data produkcji. Jest ona ukryta w dziesiątym znaku kodu. Odczytanie daty produkcji wymaga jedynie odnalezienia znaczenia symbolu. Symbole oznaczania kolejnych lat znajdziemy bez problemu na przykład w intrenecie. Możemy też korzystać ze stron producentów jeżeli takowe kody udostępniają. Mój szukała córka która zna angielski więc nie pytaj dalej. Ich spreche nur Deutsch.

Pewnie kupowałeś w Poznaniu ? Wielu tych handlarzy nie ma. Dwa to życzę Ci abyś się nie mylił i trafił do grona tych max 5% suchych angielek. Moja taka była i pewnie dalej jest. Jednak podczas poszukiwań jak wychodziło, że wiem gdzie szukać wilgoci to zaraz handlarz pod Poznaniem mówił że na placu 50budek a każda mokra. Ciekawe, że 700km musiałem przejechać aby to usłyszeć.

 

Jak tam rachunek? Dostałeś coś czy tradycyjnie umowa zawarta w Anglii aby ominąć podatek?

 

Dla nowicjuszy jednak starsza ale z kontynentu, będzie bez wypasu ale i gratisów. Tylko wiekowych hobby bym nie brał że względu na narożniki przednie.

 

 

 

Mover? Dla mnie powyżej 1000kg niezbędny, do założenia samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.