Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, jacekzoo napisał:

Tiaaa - bardzo bezpieczny samochód - ciekawe jak wygląda po czołówce z przeciętnym SUVem (już nie śmiem nawet wyobrażać sobie ciężkiej terenówki, a co dopiero busa, czy TIRa).

Chyba kupię dzieciom jak tylko skończą 16 lat i będę spał spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak myślisz, hobbitkę by pociągnął? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

Tiaaa - bardzo bezpieczny samochód - ciekawe jak wygląda po czołówce z przeciętnym SUVem (już nie śmiem nawet wyobrażać sobie ciężkiej terenówki, a co dopiero busa, czy TIRa).

Chyba kupię dzieciom jak tylko skończą 16 lat i będę spał spokojnie...

A co taka corsa to lepiej będzie wyglądała po czołówce z tirem? A rower to już w ogóle zgroza...

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak myślisz, hobbitkę by pociągnął? ;P

Da rade, ale po 1.33 to jakąś małą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

A co taka corsa to lepiej będzie wyglądała po czołówce z tirem? A rower to już w ogóle zgroza...

No pewnie - jeszcze z pieszym porównaj...

Testy zderzeniowe pokazały, że przy 40 km/h szanse na przeżycie w tym pudełku są znikome. W Corsie przy 60 masz też znikome, ale obrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny rower górski po czołówce z tirem nie powinien mieć dużych zniszczeń. W przeciwieństwie do rowerzysty. A bardziej serio, kto ma szansę w czołówce z tirem? Czołg  chyba tylko, albo biełaz. Tiry majo w życi nasze, osobówkowe 5 gwiazdek w NCAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Da rade, ale po 1.33 to jakąś małą

Idąc po 1,33 to musiałaby mieć max. 338 kg;)

Z drugiej strony to lekka przyczepa, więc ograniczenie 1,33 nie obowiązuje, więc można zaszaleć z całym 450 kg.

W końcu to całe 4KM:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NO TEGO JESZCZE NIE GRALI !!!!

 

 

Umowa z firmą od której chce leasingować samochód (potencjalny ciągnik do mojej upatrzonej przyczepy) w jednym z punktów  zawiera zakazy używania pojazdu w kilku sytuacjach lub celach.

Oprócz zakazu używania pojazdu do: do jazd wyścigowych, czy też nauki jazdy, pojawia się – moim zdaniem – kuriozalny zapis zakazujący używania pojazdu do „uruchamiania lub holowania pojazdów, przyczep”.

Zapis ten czytany wprost oznacza, że nawet mając „firmowo” w autoryzowanym salonie zamontowany hak holowniczy Volkswagen nie dopuszcza możliwości by leasingowane przez nich samochody służyły do holowania przyczep zarówno małych towarowych, jak i kempingowych, nawet gdyby te spełniały wymagania określone w dowodzie rejestracyjnym.

 

Czy ktoś z Was, kto leasinguje samochód spotkał się z takim zapisem?

Czy tylko firmy o zaodrzańskich korzeniach wymyślają takie kretynizmy?

 


 

w punkcie, który zawiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, forscher napisał:

Czy ktoś z Was, kto leasinguje samochód spotkał się z takim zapisem?

No ja mam leasing'owy samochód i ciągam cepę ile chcę. A czy coś takiego jest w umowie - nie wiem, umowa na firmę mojej żony i mam to w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

Nie rozumiem w ogóle po co taki zapis :/ @forscher masz leasing w banku zewnętrznym czy w volkwagen banku?

Powyższy zapis znalazłem we wzorze umowy otrzymanym od  Volkswagen Leasing.

 

Także nie rozumiem tego zapisu.

 

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, forscher napisał:

Powyższy zapis znalazłem we wzorze umowy otrzymanym od  Volkswagen Leasing.

 

Także nie rozumiem tego zapisu.

 

Czyli VW Leasing leasinguje Ci auto, z którego nie możesz w pełni korzystać? Czekamy na zapisy o zakazie wożenia pasażerów, albo o jeździe w określonych tylko godzinach od do :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli VW Leasing leasinguje Ci auto, z którego nie możesz w pełni korzystać? Czekamy na zapisy o zakazie wożenia pasażerów, albo o jeździe w określonych tylko godzinach od do :D

Brakuje mi doprecyzowania tego przepisu - zakazu oraz definicji słowa przyczepa. Może im po prostu chodzi o to by leasingowana od nich osobówka nie woziła takich maleństw

$_mega_transporty_mercedes_$1416940142_b

Co tam DMC, co tam współczynniki 1,33 i inne urzędnicze pierdoły..

 

 

 

 

Temat gorący - sądzę ze na dniach to się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.