Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RM77 napisał:

Viatoll też wina władzy. ;-) korzystamy z autostrad to trzeba za nie płacić. Chcemy oszczędzisz na Viatoll to odjeżdżamy płatne drogi


Rafal Wosik

Nie przesadzaj:)Uważam,że nie powinno to dotyczyć pojazdów turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie przesadzaj:)Uważam,że nie powinno to dotyczyć pojazdów turystycznych.



Krzysiek , tez tak uważam. Też, uważam że przelicznika 1.33 nie powinno być, ale takie mamy prawo....... musimy się do niego stosować. Niestety ....


Rafal Wosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DOMINO7 napisał:

Dokładnie licząc, 728cm

Być może mniej więcej do tego dodałem rozłożony bagażnik rowerowy, z którym prawie zawsze jeżdżę i być może w garażu 8m już się nie mieści.

6 minut temu, Cezarr napisał:

Mnie to do niczego nie jest potrzebne, ale jak już piszemy to starajmy się pisać prawdę.

Przepraszam Was bardzo :sciana:

Tak więc jeżdżę z 7-mio metrową przyczepą od 2 lat, czy zrobienie prawa jazdy E do B w czymś mi pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RM77 napisał:

korzystamy z autostrad to trzeba za nie płacić

Ale nie w takich kwotach gdzie za jeden przejazd trzeba zapłacić 60zł, bo Kulczykowi czy innym biznesmenom tak się podoba,  dlaczego
nie można wykupić winiety na cały ro tak jak w innych krajach i śmigać do woli, tylko doją nas na każdym kroku, w jakim innym  kraju musisz instalować
jakieś pudełko jadąc z przyczepą kempingową?

Teraz, lbuster napisał:

Tak więc jeżdżę z 7-mio metrową przyczepą od 2 lat, czy zrobienie prawa jazdy E do B w czymś mi pomoże?

Generalnie nie jeżeli zestaw masz poniżej 3,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lbuster napisał:

Nie mówimy o prawnych aspektach tylko o umiejętności jazdy plus bezpieczeństwie.

Zaraz zaraz, to nie Ty coś wspominałeś że musisz jeździć małym autem żeby się mieścić w 3.5t ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Voku napisał:

Albo "all inclusive last minute" i po problemie :D

Na All-u też nie jest źle,niestety czasami jeżdżę służbowo,tylko nie mogę "dźwignąć"tego jednostajnego siedzenia i jedzenia  jak to określa mój klient w "paśniku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lbuster napisał:

Nie mówimy o prawnych aspektach tylko o umiejętności jazdy plus bezpieczeństwie.

A na to to już Ci nie odpowiem bo nie wiem jakim jesteś kierowcą a z tego co piszesz to bardzo dobrym.
Ja uczęszczając na kursy różnego rodzaju praw jazdy zawsze wyniosłem coś dobrego co mi się przydaje do dzisiaj
i tez z początku tak jak Ty twierdziłem a co mi tam mogą pokazać jak ja jeżdżę dobrze, tak mówiłem dopóki nie poszedłem na kurs
z tym że ja może jestem gorszym kierowca niż Ty i dlatego tak właśnie było, a dlatego pisze gorszym bo nigdy nie powiedziałem
o sobie, że co mnie tam niby ktoś może nauczyć jak ja jeżdżę z kempingiem i to dużym, teraz jeżdżę też innym autem trochę większym
i nadal uważam że jeszcze wiele nauki przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cezarr napisał:

z tego co piszesz to bardzo dobrym.

No ja jak każdy Polak jestem najlepszym kierowcą :D

Cezarr, ja także uważam, że człowiek, a tym bardziej kierowca, uczy się całe życie. Jednak jazda po łuku i cofanie po nim raczej nic mi nie da. Oczywiście to jest tylko moje skromne zdanie i nie każdy się musi z nim zgodzić.

B do E chciałem sobie zrobić z całkiem innego powodu, jednak do tego jeszcze nie doszło. A co będzie? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty pierwszy i nie ostatni nie widzisz powodu zdawania Prawaka B+E, nie ma przymusu zresztą ja np. przekraczam
3,5t o 20kg tak więc biorąc inne auto ta sama przyczepa już może być holowana bez dodatkowych uprawnień, jednak
od przybytku głowa nie boli i z tego tytułu nie mam zamiaru się ograniczać i zastanawiać się czy mogę holować czy nie
lub kombinować z holownikami i przyczepami, czuje się bezpieczniej kiedy różnica między MW holownika a DMC  przyczepy
jest jak największa dlatego czasami to prawko  jest przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.