Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

 

Dziś – dla mnie wielki dzień. Nie tylko dlatego ze to mój pierwszy dzień na tym forum, ale głownie dlatego, że dziś dotarło do mnie, iż mając tylko prawo jazdy kat B mogę myśleć o kamperze.

 

Co prawda nie jakimś wypasionym, wszak tylko do 750 kg DMC, no ale jednak to kamperowa przyczepka. Realizacja planów i fantazji o wyjazdach na kempingi…

Gdzieś tam nade mną krążą rozważania o zrobieniu prawa jazdy B+E ale jak spoglądałem na wymagania to mi przeszło…  Wiem, wiem … wszystkiego można się naczyć… ale póki co chce rozpcząć od tego co już na tym etapie jest możliwe czyli zapoznawaniu się z tematyka kempingów, sprzętu, miejsc i wszystkiego co z tym związane.

 

 

Zatem ofijalnie witam się z Wami wszystkimi i proszę o cierpliwości i wyrozumiałość, jeśli z mojej strony przeczytacie jakieś pytanie, od którego osobom doświadczonym nóż się w kieszeni będzie otwierał  J

 

Na  początek chce się rozeznać w kwestii sprzętu.. Producenci przyczep, opinie, ceny itp

 

 

Pozdrawiam

 

 

Jaworznianin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

faktycznie...  teraz dopeiro zajarzylem jak to wyglada... 

 

 

DMC auta to 1855

 

W dowodzie rejestracyjnym  pole O1  czyli przyczepa z hamulcem ma 1500 kg  a pole O2  czyli przyczepa bez hamulca 650 kg.

 

 

 

 

czyli moge sie spokojnie rozgladac za przyczepka o DMC do 1500 byle była hamulcem - mam nadzieje ze moje rozumowanie jest poprawne

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie tyle pociągniesz, max 1394, czyli realnie 1350 bo nie spotkałem takiego dokładnego dmc :) szukaj i oglądaj, jak coś Ci wpadnie w oko to podlinkuj, ocenimy. Na pewno unikaj angielek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za rady..    czuje sie jak rybka wpuszczona do wielkiego oceanu...   na razie przeglądam to co sami posiadacie.. czym sie chwalicie w wątku "Forumowicze pomagaja ogladac przyczepy"

 

 

  no i patrze na ceny.,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przyszłoroczne wakacje mam zaplanowane zarezerwowane - nie sa zwiazane z kamperem. 

Trasa przyszłorocznego urlopu https://goo.gl/maps/HhZ1sFBxgAs

 

 

Kamper wchodzi w grę latem w roku 2019.  Mam wiec sporo czasu na przemyślane zakupy  :)

Nas jest trójka  2 + 1 (3 l)


co to te angielki ?  Wyprodukowane w Anglii ?

 

Wszystkie Beyerland'y to "angielki"?

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest Twoje zdanie Ja mam zgoła odmienne. Od 10 lat mam angielkę i nie zamieniłbym jej na żadną inną.

Zgadza się, jak się trafi suchą to będzie zadowolony, ale ryzyko zgniłka jest nieporównywalnie większe niż przy kontynentalnych

Przyszłoroczne wakacje mam zaplanowane zarezerwowane - nie sa zwiazane z kamperem.

Trasa przyszłorocznego urlopu https://goo.gl/maps/HhZ1sFBxgAs

 

 

Kamper wchodzi w grę latem w roku 2019. Mam wiec sporo czasu na przemyślane zakupy :)

Nas jest trójka 2 + 1 (3 l)

 

co to te angielki ? Wyprodukowane w Anglii ?

 

Wszystkie Beyerland'y to "angielki"?

Generalnie z drzwiami po lewej stronie :)

 

Z przyczepą, nie kamperem, troszke zamieszanie myślowe robi.

 

Jak dla was to szukałbym coś w wielkościach ok 460-495, coś podobnego jak moja, wagowo będzie ok a w użytku też będzie wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jak się trafi suchą to będzie zadowolony, ale ryzyko zgniłka jest nieporównywalnie większe niż przy kontynentalnych

Generalnie z drzwiami po lewej stronie :)

 

Z przyczepą, nie kamperem, troszke zamieszanie myślowe robi.

 

Jak dla was to szukałbym coś w wielkościach ok 460-495, coś podobnego jak moja, wagowo będzie ok a w użytku też będzie wygodna.

 

 

 

To oznaczenie wielkości  460-495 to co oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.