Skocz do zawartości

Telewizja satelitarna mobilna


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem na etapie kupowania trójnogu. W międzyczasie zamontowałem antenę na bagażniku na dyszlu, mam 2 aplikacje i powiem Wam że zero, nic nie złapałem, siła sygnału 0%. I teraz zaczynam się zastanawiać co jest nie tak, czy mam do kitu kabel, czy może źle oprawiłem końcówki czy może jednak na prawdę to wszystko to milimetry i złe ustawienie od razu powoduje zniknięcie sygnału... Zaczynam się irytować że nic z tego nie będzie. Rozważam sprowadzenie mojego speca od TV żeby w ogóle sprawdził czy wszystko jest ok podłączone.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, borek6 napisał:

Jestem na etapie kupowania trójnogu. W międzyczasie zamontowałem antenę na bagażniku na dyszlu, mam 2 aplikacje i powiem Wam że zero, nic nie złapałem, siła sygnału 0%. I teraz zaczynam się zastanawiać co jest nie tak, czy mam do kitu kabel, czy może źle oprawiłem końcówki czy może jednak na prawdę to wszystko to milimetry i złe ustawienie od razu powoduje zniknięcie sygnału... Zaczynam się irytować że nic z tego nie będzie. Rozważam sprowadzenie mojego speca od TV żeby w ogóle sprawdził czy wszystko jest ok podłączone.

Wszystko może być przyczyną. U mnie apka się wcale nie sprawdzała, pokazywała niby HotBird, a znajdywałem co innego. Później już ustawiałem metodą prób i błędów za pomocą TV. Odstępstwo kilka milimetrów już mogło powodować, że sygnał był na poziomie 0. 

Pamiętaj, że antenę ustawiasz tak naprawdę w 3 punktach. Czyli pion, poziom i konwerter. Pierwszy raz jest najtrudniejszy. Potem już jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, borek6 napisał:

Jestem na etapie kupowania trójnogu. W międzyczasie zamontowałem antenę na bagażniku na dyszlu, mam 2 aplikacje i powiem Wam że zero, nic nie złapałem, siła sygnału 0%. I teraz zaczynam się zastanawiać co jest nie tak, czy mam do kitu kabel, czy może źle oprawiłem końcówki czy może jednak na prawdę to wszystko to milimetry i złe ustawienie od razu powoduje zniknięcie sygnału... Zaczynam się irytować że nic z tego nie będzie. Rozważam sprowadzenie mojego speca od TV żeby w ogóle sprawdził czy wszystko jest ok podłączone.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

tak to właśnie na początku będzie.

Sprawa wygląda tak - drzewa, budynki zasłaniają sygnał z satelity, który jest oddalony pewnie o więcej niż kilometry. Przesunięcie anteny o kilka mm spowoduje, że za 5 km strzelasz już o wiele dalej niż satelita. Posługiwanie się apką często powoduje problemy - u mnie kompas w telefonach nie jest na tyle dokładny aby mu ufać - on wskazuje jedynie ten fragment horyzontu w który celujesz.

Podstawą jest - stabilnie ustawiony trójnóg - w pionie, przymocowany do gruntu oraz wolna przestrzeń praktycznie w pionie nad Tobą. Ten sygnał idzie z odbicia i teoretycznie budynek stojący 10m od Ciebie w stronę satelity już sygnału nie zasłoni.

po dobrym ustawieniu trójnogu na antenie ustawiasz prawidłowy kąt elewacji (ten uzyskasz z dobrej apki dla Twojej aktualnej lokalizacji). W tym momencie podpinam dekoder nc+ lub polsat i sygnał za 5 minut jest. Jeżeli jesteś  w PL to najprościej patrzeć po antenach na budynkach lub na campingu i celujesz w tym samym kierunku. Ostateczne doprecyzowanie siły sygnału będzie sprawą na mm - łapiesz wtedy dokręcając kluczem antenę mocno do statywu - masz przeważnie 4 śruby i dociągając je regulujesz jakość sygnału. Na bank są filmiki na YT.

Jeżeli obok masz sąsiadów z zachodu to oni głównie łapią sygnał z Astry i musisz wtedy kierować się lekko na "prawo" od nich :), dodatkowo ich mikro antenki łapią sygnał a dla naszych full hd, czasami minimum to czasza 80cm :)

po 2-3 wyjazdach będzie to :) raczej rutyna. Czasami przestawienie statywu o 2 metry pozwoli złapać sygnał w 3 minuty.

 

image.thumb.png.ddab5b4373d139c8bdbff988d2e8839f.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, pierwszy dzień majówki czyli sobotę spędzę pewnie na ustawianiu TV... Drink i do dzieła jakieś pomocne apki czy standardowe Sat Finder itp?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, borek6 napisał:

No nic, pierwszy dzień majówki czyli sobotę spędzę pewnie na ustawianiu TV... Drink i do dziełaemoji6.png jakieś pomocne apki czy standardowe Sat Finder itp?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

mnie apka tylko przeszkadza. Jeżeli nie ma nikogo z anteną TV sat w pobliżu to używam apki - nie pamiętam chyba sat finder, z widokiem z satelity - z map google aby wiedzieć w jakim kierunku strzelać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możecie się śmiać, ale stworzyłem wielkie dzieło :)  Co ciekawe to działa i super odbiera. Na dodatek bardzo szybko się montuje. Dzieło życia :

 

IMG_20180613_121049.thumb.jpg.c20ef161f2df6d4ca212e0f4741bf803.jpg

 

IMG_20180613_121108.thumb.jpg.0daba7c87fb65fd8d54cde9af9f95b0c.jpg

 

Może to i śmiesznie wygląda, ale testowałem na podwórku i zdaje egzamin. Wykorzystałem stary uchwyt do koła manewrowego, solidną rurę dł. 1,20m, powlekaną jakimś twardym tworzywem, a pochodzi ona ze starego tramwajowego uchwytu lub poręczy, więc jest cholernie wytrzymała, a stosunkowo lekka :)  Dwie głupie blachy, jedna przyspawana do uchwytu, druga po przeciwnej stronie dyszla i 4 śruby do ściśnięcia całości. Rurę montuje się bardzo szybko, wystarczy włożyć w uchwyt i dociągnąć, tył samej czaszy montowany na cybantach z uchwytami i przykręcany na motylki. Ramię z konwerterem wkładane i mocowane też na motylek. Pochylenie anteny dociągane również motylkiem.Minuta roboty i wszystko zamontowane. Samą czaszę mam 70x80, więc mała nie jest, ale za to złapanie sygnału to następna minuta - pierwsze podejście i gotowe.Mam sat findera, oraz apkę do odszukania satelity Hotbird. Na wyjazdach będę wykorzystywał dekoder Polsatu. Całość naprawdę super stabilnie się trzyma, bez problemu mogę otworzyć bakistę.Przy takim zamocowaniu mogę obracać antenę o lekko ponad 180 stopni, więc zawsze będę mógł tak ustawić budę żeby złapać sygnał.No chyba, że będą drzewa, to wtedy kicha, ale dorobię jeszcze stojak żeby w razie złego odskoczyć z anteną na parę metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki plan ale zrezygnowałem z mocowania anteny na dyszlu na rzecz trónogu, lubię stawać w cieniu a wtedy byłby problem że złapałem sygnału a tak zawsze sobie znajdziesz jakieś "okienko" pomiędzy drzewami. Obok nas stoją Niemcy z automatyczną antena sat na kamperze która jest złożona bo nie złapała sygnału a obok rozłożyli przenośną.03e4fd0ff36a7ef17cfadaa9f846f5a5.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrace swoich pare słów, 

1 nigdy nie regulujemy jej położenia chwytajac za samą czasze,jedynie za tylne mocowanie,dlaczego mocowanie.aby nie znieksztalcic samej czasza a jest to bardzo istotne.

2 zawsze kierujemy czasze na południe i to każdy o tym wie.

3 w naszym położeniu geograficznym  czasza ma być skierowana pod kątem 30stp.w kierunku satelity,i tu najważniejsze po drodze do satelity nie możemy mieć jakiejkolwiek przeszkody,stajemy za czasza i sprawdzamy czy jej lustro nie widzi np.drzew.Oczywiscie patrzymy pod kątem 30stp.

4 konwerter można delikatnie skręcić w prawo patrząc od przodu anteny.

5 rodzaj konwerter bardzo ważne piszą szumy własne 1dB.bajki.osobiscie testowałem wiele konwerterow,robiłem wiele pomiarów miernikami bardzo profesjonalnymi,najlepiej pojedynczy konwerter wypadł Invacom,w całym paśmie odbiorczej mamy jednakowe wzmocnienie,na temat konwerterow można pisać książkę. 

Oczywiście nie robię tu reklamy to tylko moje pomiary wskazały. 

Ot to wszystko .

Edytowane przez Czarek236 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2018 o 14:16, Suzu4x4 napisał:

Też miałem taki plan ale zrezygnowałem z mocowania anteny na dyszlu na rzecz trónogu, lubię stawać w cieniu a wtedy byłby problem że złapałem sygnału a tak zawsze sobie znajdziesz jakieś "okienko" pomiędzy drzewami.

Ale ja też myślę o trójnogu - jako opcji dodatkowej , wtedy gdy na dyszlu nie da rady. Ja też bym chciał stawać tylko w cieniu - ale nie da rady, bo solar musi jednak trochę aku podładować. Dlatego staram się tak stawać, aby słońce mieć głównie rano, kiedy nie ma takiego upału.Sprawdziłem to w czasie majówki - najczęściej już o 9 rano miałem aku praktycznie pełne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dorzucam nowe zapytanie w tym wątku, aby nie śmiecić.  Czy ma może ktoś wiedzę na temat anten firmy Megasat? Ewentualnie bardziej szczegółowo opinię odnośnie nowego modelu Megasat Countryman GPS PLUS. Filmiki reklamowe swoją drogą, a weryfikacja w terenie swoją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam nowe zapytanie w tym wątku, aby nie śmiecić.  Czy ma może ktoś wiedzę na temat anten firmy Megasat? Ewentualnie bardziej szczegółowo opinię odnośnie nowego modelu Megasat Countryman GPS PLUS. Filmiki reklamowe swoją drogą, a weryfikacja w terenie swoją.  

 

Tak. To antena Selfsat Snipe 2 albo 3 bo to plus i nowy model. Generalnie możesz sobie darować. To jest może odpowiednik anteny 45-50 cm. Złapiesz na tym sygnał na poziomie 20 paru % i to przy dobrej pogodzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o szukanie sygnału polecam ten miernik ustawienie anteny i złapanie sygnału z Hotbirda trwa może minutę a dodatkowo miernik ma monitor w którym mamy  podgląd na żywo znalezionych kanałów ,do tej pory ustawiałem antenę przy pomocy apki w telefonie kompasu strasznie upierdliwe .

HTB17Bxng4WYBuNjy1zkq6xGGpXab.jpg

a3445ca844e1adf7cb10eb08efe6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam

Jeśli chodzi o szukanie sygnału polecam ten miernik ustawienie anteny i złapanie sygnału z Hotbirda trwa może minutę a dodatkowo miernik ma monitor w którym mamy  podgląd na żywo znalezionych kanałów ,do tej pory ustawiałem antenę przy pomocy apki w telefonie kompasu strasznie upierdliwe .

HTB17Bxng4WYBuNjy1zkq6xGGpXab.thumb.jpg.35e86ace0385364df5e62588c9548e45.jpg

a3445ca844e1adf7cb10eb08efe6.thumb.jpg.479e61b242311fb3c44f113e54705841.jpg

 

Ale ta antena Megasat to automat, wiesz? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Antena 60 tka
I działa na Cyfrowy Polsat Na Kartę

092407c89616974be419668b0866351d.jpg

3100507bd362b121382934be4afb2fbd.jpg

Taki. Sygnał złapałem w CRO
W Polandii to raczej 42-49 %

Ale to nie jest dobre rozwiązanie
Bo kosztuje
Bo jak pod drzewami stoję to telewizja jedynie z Internetu.
Na kolejnej przyczepie wolał bym stojak bo można postawić na słońcu

A do szukania Satelitek :



f771f6b767ac23af4b4557e831540530.jpg
Za 25 zł




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.