Skocz do zawartości

odcinki dróg z nachyleniem >12% w Europie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

No letnie kapcie pasuje mi jeszcze ten rok wyeksploatować, ale już zaplanowałem nieco szersze na przyszły.

Zapewne też pomoże - zwłaszcza przy ruszaniu, czy przy manewrowaniu z cepką na kempingu - napęd 4x4 z opcją lock (wprawdzie blokada elektroniczna, a nie mechaniczna, ale działa dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

Jak już omawiacie ciekawe podjazdy to polecam uwadze wjazd na camping Panoramico w Fiesole k. Florencji. Okazało się, że niepotrzebnie się martwiłem bo moja wolnossąca benzynka spokojnie podjechała w upale. I tak jak już pisałem w innym poście, głównym problemem było niedociążenie przednich kół - lekki silnik, nacisk na hak i mamy włączający się ASR.

 

Pozdrawiam

Grizzli

 

post-23761-0-60168200-1515109198_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zulos, będzie dobrze. Najwyżej na stromych podjazdach pierwszy bieg będzie grany. Jak masz napęd na 4 to i pewnie sprzęgło też da rady bez problemu nawet z ruszaniem pod duże wzniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie gadżety jak napęd na 4 (z blokadą - wprawdzie elektroniczną nie mechaniczną, ale jednak), czy też przydatny gadżet w postaci hamulca automatycznego przy zatrzymaniu się pod górę - czyli wspomaganie ruszania na wzniesieniu, zapewne pomogą w razie draki...

Właśnie przytargałem hak do domu, a jutro pod wiatą wreszcie zagości cycepka!

Łisz mi lak;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że akurat do przyczepy wolę manualny ręczny niż automatyczny. Jakoś bardziej czuję co się z zestawem dzieje i mogę kontrolować zwalnianie hamulca. O ile przy jeździe solo to jest fajna opcja to z budą mi osobiście przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może ktoś podpowiedzieć jakie jest nachylenie między kamienną a kowarami? przez ogorzelec o tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Kamienna+Góra/@50.768555,15.8297901,12z/data=!4m5!3m4!1s0x470efa2d593d2c3d:0xdd3fef57bfb15a55!8m2!3d50.7852076!4d16.0237177

np średnie i maksymalne

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

może ktoś podpowiedzieć jakie jest nachylenie między kamienną a kowarami? przez ogorzelec o tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Kamienna+Góra/@50.768555,15.8297901,12z/data=!4m5!3m4!1s0x470efa2d593d2c3d:0xdd3fef57bfb15a55!8m2!3d50.7852076!4d16.0237177

np średnie i maksymalne

Jeśli wierzyć openrouteservice, a skoro nie ma na trasie jakichś wiaduktów lub tuneli (to drugie to na pewno), to nie ma powodu nie wierzyć, to maksymalne nachylenie na tej trasie nie przekracza 9%:

https://www.openrouteservice.org/directions?n1=50.778342&n2=15.929699&n3=12&a=50.783049,16.031423,50.794159,15.831836&b=0&c=0&k1=en-US&k2=km

przy czym dwa odcinki o nachyleniu w zakresie 7-9% to zaledwie 800 m (600 i 200m). Reszta to mniej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mundek28 napisał:

Kol.Zulos twoje auto ma blokadę międzyosiową mechaniczną w postaci sprzęgła wielotarczowego chyba elektromagnetycznego a może wiskotycznego.

Znalazłem coś takiego:

Sercem układu 4x4 Suzuki SX4 S-CROSS jest sterowane elektronicznie sprzęgło międzyosiowe.

Czyli by się zgadzało...;-)

Tak czy siak może to być pomocne czy na grząskim terenie, czy w ruszaniu pod górkę - także właśnie z cepką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Albo mam jakieś zwidy albo omamy, ale włażę na openrouteservice.org i ni chu-chu nie mogę znaleźć najistotniejszej funkcjonalności, tj. nachylenia.

Czy oni wycofali się z tego, czy mi coś się porobiło???

Teraz to jest pod zmienionym adresem: maps.openrouteservice.org

Ale za cholerę nachylenia tu nigdzie nie znajduję...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2018 o 18:07, jacekzoo napisał:

może ktoś podpowiedzieć jakie jest nachylenie między kamienną a kowarami? przez ogorzelec o tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Kamienna+Góra/@50.768555,15.8297901,12z/data=!4m5!3m4!1s0x470efa2d593d2c3d:0xdd3fef57bfb15a55!8m2!3d50.7852076!4d16.0237177

np średnie i maksymalne

Tu sobie poszukaj 

W dniu 6.01.2018 o 09:48, kazimierz 58 napisał:

 wykaz odcinków dróg w Polsce i wybranych krajach w europie  %  nachylenia

http://www.altimetr.pl/najwieksze-nachylenie-podjazdu-w-polsce.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.