Skocz do zawartości
Zulos

odcinki dróg z nachyleniem >12% w Europie

Rekomendowane odpowiedzi

Commander

Myślę że koledzy mieli na uwadze hamulce w budzie a nie samochodzie...

W aucie jaki to problem zapiąć niski bieg albo tempomat i raz na czas strzelić z hamulca.

Przyczepa natomiast co byśmy nie robili i tak będzie na hak napierać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Tempomat sam z siebie nie zahamuje inaczej jak silnikiem, można ewentualnie wymienić siłownik w przyczepie na mocniejszy, lub

delikatnie popuścić hamulce jeżeli zjazd ma być długi i stromy, sam o to pytałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Jak zapnę tempomat na 40 to przy zjeździe z góry zapina nawet 2 bieg na skrzyni i pięknie zwalnia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Jacek no ja Cie proszę napisz jakie to auto, bo jeszcze wszyscy będą myśleli że w każdym aucie tak to działa :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Nie !

Ale podobnie jak Ty mam zdroworozsądkowo dobrane proporcje wagowe...tzn 3 do 1 hihi.

Edytowane przez Commander

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

A to też jest ważne i ta bardzo, duża różnica między masą rzeczywistą auta i przyczepy oraz silnik, diesel i duża benzyna będą hamować lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Tylko ile jest takich zjazdów, skoro 95% dróg na południe prowadzi po autostradzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Hamulce możesz spalić na jednym jednym jaki spotkasz i po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

jak ktoś chce mocnych wrażeń, to może się wybrać z przyczepką słynną trasą.Ja dałem radę  :]  Początek to nic, ale czym dalej tym weselej  :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G

Dokładnie, chodziło mi hamulce w przyczepie. W samochodzie mam nowe klocki i tarcze więc nie ma problemu. Chociaż może co niektórzy nie zwracają na to uwagi, ale przy przeglądzie okresowym warto powiedzieć mechanikowi, że samochód jeździ z przyczepą. Inaczej wówczas patrzą na stopień zużycia elementów i konieczność ich wymiany.

Ja na zjeździe z Cres przygrzałem hamulce w budzie tak, że smierdziały i nie szło dotknąć felg.

Pytałem natomiast na przeglądzie przyczepy o możliwość takiego wyregulowania hamulców, aby nie łapały na zjazdach, ale mi odradzono. Wg mechanika to spowoduje problem z właściwym hamowaniem na równym i stuki na haku. Nie wiem, nie wymądrzam się bo nie jestem ekspertem, ale przed kolejnym sezonem czeka mnie chyba gruntowny przegląd hamulców po tym co im zafundowałem w Chorwacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

U mnie hamulce owszem kilka razy było czuć, lecz nie były przegrzane, jak pisałem wyżej - na zjazdach jeżeli się da to lekko podciągać gazem do przodu, dobrze czuć moment poluźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos

OpenRouteService:

attachicon.gifORS2.png

Po prawej na dole w Legendzie przełączyć na wykres wysokości, po lewej na "kolorowym" pasku myszka pokazuje pochylenie i jej odległość.

Królu mój złoty!!!

Przecież to jest cudownie proste narzędzie - czyli coś idealnego dla takiego tłumoka internetowego jak ja...;-)

Dzięki!:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Garmin to ma fantazję jeśli chodzi o ceny za swoje ułomne produkty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lbuster

Po drugiej stronie półwyspu jest także niezły odcinek. Ja tam jechałem bez ogona a i tak miałem mokre gacie. Niektórzy tam dojeżdżają z ogonami, innej drogi nie ma na kemping (szacunek dla nich). Oczywiście miejsce urocze.

Edytowane przez lbuster

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi