Skocz do zawartości

Wiener Neustadt - Klagenfurt przez Judenburg (S6-S36-S37)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

TomTom route planner pokazuje mi najszybszą trasę na odcinku jak w tytule przez Judenberg.

Nigdy tamtędy nie jechałem - zawsze klasycznie A2 na Graz.

Z tego co mi wujek Google podpowiedział to jest to droga ekspresowa, w dodatku nie na całej chyba długości, bo od Judenberg do Klagenfurtu chyba nie ma statusu ekspresowej.

Czy ktoś z Was jechał kiedykolwiek tą drogą i może coś powiedzieć, zwłaszcza pod kątem jazdy z przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tak kilkukrotnie z przyczepą w drodze do Włoch, ale kilka lat temu. Sama S6 była wtedy autostradą starszego typu. Widoki dużo ładniejsze a przede wszystkim w sezonie wakacyjnym był tam mniejszy ruch niż na A2. Nic niepokojącego na trasie nie było pod kątem jazdy z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź!

Być może wybiorę się tamtędy w ramach urozmaicenia, a skoro nie ma jakiś ekstremalnych podjazdów (dla mojego zestawu ekstremalne to już powyżej 12%;-) to jest ok...


No i podejrzewam, że może być znacznie tańsze tankowanie niż przy A2.

Z tego samego powodu warto z Bratysławy na Wiener-Neustadt jechać skrótem z pominięciem Wiednia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna droga ekspresowa, jechałem z budą, nic nadzwyczajnego, żadnych ekstremów. Choć była to droga powrotna w stronę PL, więc być może było więcej z górki  :hmm:   :]  Jeśli jeździłeś odcinkiem południowej autostrady Graz-Villach i dałeś radę, to raczej już wiele Cię na autostradzie nie zaskoczy  :]  Chyba, że zachce Ci się skrótów i zaczniesz jeździć drogami lokalnymi  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie - skrótów od skrótów to już nie planuję;-)

Ale na A2 zwłaszcza w noce piątek/sobota w wakacje to potrafi być tłoczno...

A niestety znów przyjdzie mi właśnie w takim szczycie jechać:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucie było takie że S6 jest bardziej płaskie, ale ma więcej małych zakrętów (takich na Vmax 100-110 w nocy jesli nie znasz trasy)

Jechałem raz, bez przyczepy, w nocy i pamiętam, że co chwile był lekki ruch kierownicą to w lewo, to w prawo.

W wakacje w nocy z soboty na niedziele (przejazd pomiedzy 0 a 4) to ruch byl praktycznie zerowy.

 

Na A2 zakrętów jakby mniej, ale chyba ze 2 duze podjazdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jezdze ta droga z buda bardzo często. Dużo luźniej i bardziej płasko, faktycznie jest pare mocniejszych zakrętów. Jak zjedziesz w Wiener Neustadt na S6 to paliwo na BP masz tam sporo tańsze. Czas przejazdu podobny, kilka kilometrów do przejechania mniej, widoki fajniejsze, generalnie polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

S6 przez Judenburg - rewelacja!

Jechałem w nocy z piątku na sobotę i momentami byłem sam samiuteńki na drodze. Ruch praktycznie bliski zeru. Odcinek zwykłej drogi przed Klagenfurtem dla odpoczynku od autostrady i tankowanie pb95 za 1,26 eur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.