Skocz do zawartości
Zulos

Wiener Neustadt - Klagenfurt przez Judenburg (S6-S36-S37)

Rekomendowane odpowiedzi

Zulos

Witam,

TomTom route planner pokazuje mi najszybszą trasę na odcinku jak w tytule przez Judenberg.

Nigdy tamtędy nie jechałem - zawsze klasycznie A2 na Graz.

Z tego co mi wujek Google podpowiedział to jest to droga ekspresowa, w dodatku nie na całej chyba długości, bo od Judenberg do Klagenfurtu chyba nie ma statusu ekspresowej.

Czy ktoś z Was jechał kiedykolwiek tą drogą i może coś powiedzieć, zwłaszcza pod kątem jazdy z przyczepą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

Jeździłem tak kilkukrotnie z przyczepą w drodze do Włoch, ale kilka lat temu. Sama S6 była wtedy autostradą starszego typu. Widoki dużo ładniejsze a przede wszystkim w sezonie wakacyjnym był tam mniejszy ruch niż na A2. Nic niepokojącego na trasie nie było pod kątem jazdy z przyczepą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos

Dzięki za szybką odpowiedź!

Być może wybiorę się tamtędy w ramach urozmaicenia, a skoro nie ma jakiś ekstremalnych podjazdów (dla mojego zestawu ekstremalne to już powyżej 12%;-) to jest ok...

No i podejrzewam, że może być znacznie tańsze tankowanie niż przy A2.

Z tego samego powodu warto z Bratysławy na Wiener-Neustadt jechać skrótem z pominięciem Wiednia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

Normalna droga ekspresowa, jechałem z budą, nic nadzwyczajnego, żadnych ekstremów. Choć była to droga powrotna w stronę PL, więc być może było więcej z górki  :hmm:   :]  Jeśli jeździłeś odcinkiem południowej autostrady Graz-Villach i dałeś radę, to raczej już wiele Cię na autostradzie nie zaskoczy  :]  Chyba, że zachce Ci się skrótów i zaczniesz jeździć drogami lokalnymi  :look:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos

No nie - skrótów od skrótów to już nie planuję;-)

Ale na A2 zwłaszcza w noce piątek/sobota w wakacje to potrafi być tłoczno...

A niestety znów przyjdzie mi właśnie w takim szczycie jechać:-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

Bywa. Podobnie jest w zimie, w soboty na autostradach w AT jest naprawdę duży ruch. I też nas to czeka, już za miesiąc i nie bardzo jest jak uciec bokiem :hmm: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mcmaly

Moje odczucie było takie że S6 jest bardziej płaskie, ale ma więcej małych zakrętów (takich na Vmax 100-110 w nocy jesli nie znasz trasy)

Jechałem raz, bez przyczepy, w nocy i pamiętam, że co chwile był lekki ruch kierownicą to w lewo, to w prawo.

W wakacje w nocy z soboty na niedziele (przejazd pomiedzy 0 a 4) to ruch byl praktycznie zerowy.

Na A2 zakrętów jakby mniej, ale chyba ze 2 duze podjazdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos

No to już mnie jakby prawie całkiem całkowicie przekonaliście...;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sokes

Jezdze ta droga z buda bardzo często. Dużo luźniej i bardziej płasko, faktycznie jest pare mocniejszych zakrętów. Jak zjedziesz w Wiener Neustadt na S6 to paliwo na BP masz tam sporo tańsze. Czas przejazdu podobny, kilka kilometrów do przejechania mniej, widoki fajniejsze, generalnie polecam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi