Skocz do zawartości

Aktywna przyczepa zimą: przezimujmy to! Countrytuning


Pysio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Czytając sporo tutaj na forum, zadając milion pytań na forum i w końcu samemu i z pomocą rodziny kombinując, będziemy zimować w przyczepie. Choć zimowanie będzie się tyczyło godzin pracy 7:30-17:00. Przyczepa służy jako biuro
Chciałem zadbać przede wszystkim o to by zminimalizować utraty ciepła. I chyba się udało, bo zarówno w mroźny jak i ciepły dzień, czuć rano różnice temperatur na zew. i w środku. 

Zaczęliśmy przygotowania od zakręcenia wody i rezygnacji z automatycznego systemu z obawy przed zamarznięciem, a utrzymywać tylko po to by dziennie zużyć kilka litrów wody mijało się z celem. Zatem postawiłem 5l. baniak z wodą. Sprawdza się :) 
Wyloty powietrza u góry (szyberdachy) zakryliśmy 2cm. styropianem. Całkiem nieźle to wyszło Wyloty za piekarnikiem i lodówką, zakryliśmy foliówką  (swoją drogą, nieźle z nich [wymoderowano] zimno...). 
No i najważniejsze: spód przyczepy oraz ścianę z tyłu obłożyliśmy słomą (którą dostałem od teścia, pozdrawiam Janka!). Całość zakryłem strechem, choć się już rozlazł- szukam lepszego rozwiązania, aby chociaż trochę zakryć ten country-tuning. 

Dzisiaj dostałem wielku wór ścinków od materacy i wypchałem nimi przestrzeń pod kanapami. Czuć różnicę. Wcześniej mocno tutaj wiało, teraz jest ok. Boję się tylko o elektrykę, aby coś nie pykło.... zabezpieczyłem ją możliwie najlepiej jak się da, odizolowałem wszystko i nie zostawiłem luźnych przewodów. 

Dodatkowo w szafce, za piecem gazowym, wyłożyłem folią zagrzejnikową - czuć różnicę. 

Zastanawiam się jeszcze nad przyklejeniem folii przeźroczystej na okno aby dodać warstwę izolacyjną na okna. 


Na chwilę obecną jest w okolicach 0*C na zewnątrz, a olejak na pół-gwizdka i daje radę. Jest w miarę ciepło. 

 

Całkość kosztowała mnie grosze, 2 złote za styropian, resztę albo dostałem, albo gdzieś w czeluściach garażowych wyciągnąłem. 

 

Zapraszam do komentowania i podpowiedzi, coby tu poprawić :) Przypominam, że przyczepa służy jako biuro w wypożyczalni przyczep: [wymoderowano] i urzędujemy tu głównie w godzinach od rana do popołudnia. 

post-30076-0-01114300-1513179224_thumb.jpg

post-30076-0-19272500-1513179234_thumb.jpg

post-30076-0-67127000-1513179239_thumb.jpg

post-30076-0-62104700-1513179244_thumb.jpg

post-30076-0-78341400-1513179251_thumb.jpg

post-30076-0-32065300-1513179257_thumb.jpg

post-30076-0-66115500-1513179261_thumb.jpg

post-30076-0-60787100-1513179267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poza tym angielki są tak mokre że się nie palą :)

No właśnie. Jak pozatykałeś wszystkie otwory wentylacyjne to cała wilgoć idzie w ściany. Na wiosnę jak ruszysz słomę to zostanie ci taras...  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odetkać choć jeden kominek inaczej będzie się cała wilgoć z wydychanego powietrza skraplać na suficie i ścianach.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie paciarstwo... polak potrafi...

 

za 2-3 miesiące szukaj pieczarek w zakamarkach .... wszystko zrobiłeś zle lub odwrotnie jak powinieneś... 

 

Sloma to zacheta dla gryzoni ... pianka pod siedziskami to grzyb ... zatkane otwory grawitacyjne.. przyczadzenie i smród....

 

 

Wiec jesli tak traktujecie przyczepy na wypożyczenie to dodawajcie w gratisie maseczki, brise i pochłaniacze wilgoci w pakiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.