Skocz do zawartości

Wybór przyczepy dla 2 osób


gaduliks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No tak! Sporo informacji. Co z tym Pan zrobi, nie wiem. Natomiast wiem jedno. Zawsze w przyczepach /niekoniecznie starych/ coś zaczyna nawalać. I tu zaczynają się schody. Proszę zwrocić uwagę na podwozie. Musi być ALKO. Nie będzie kłopotów z drobnymi usterkami jakimi są np. śruby do nóżek. Dowiedzieć się czy nie jest to model z tzw. krótkiej serii. Np. wymiana szyby, uszczelek, wszelkich zamków i róznych drobnych części. Ja to znam. Niby Hobby 420 Prestige a co się okazuje. Podwozie nie Alko, okna nie do zastąpienia, nawet głupie zamki w meblach też z kosmosu. Nie chcę straszyć, ale naprawdę trzeba dużo wiedzieć. Wygląd przyczepy to jeszcze nie wszystko.  Może być śliczna, pachnąca itp. ale co dalej? Pozdrawiam i życzę dobrych i życzliwych "podpowiadaczy". Pozdrawiam

Dobrym rozwiązaniem w przyczepie jest osobne,nawet malutki, kącik gdzie można usiąść i np. coś zjeść, wypić. Ważne to jest w czasie drogi, aby łożko na którym się śpi mogło być rozłożone. Robiąc długie przeloty, należy trochę odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Larysa napisał:

No tak! Sporo informacji. Co z tym Pan zrobi, nie wiem. Natomiast wiem jedno. Zawsze w przyczepach /niekoniecznie starych/ coś zaczyna nawalać. I tu zaczynają się schody. Proszę zwrocić uwagę na podwozie. Musi być ALKO. Nie będzie kłopotów z drobnymi usterkami jakimi są np. śruby do nóżek. Dowiedzieć się czy nie jest to model z tzw. krótkiej serii. Np. wymiana szyby, uszczelek, wszelkich zamków i róznych drobnych części. Ja to znam. Niby Hobby 420 Prestige a co się okazuje. Podwozie nie Alko, okna nie do zastąpienia, nawet głupie zamki w meblach też z kosmosu. Nie chcę straszyć, ale naprawdę trzeba dużo wiedzieć. Wygląd przyczepy to jeszcze nie wszystko.  Może być śliczna, pachnąca itp. ale co dalej? Pozdrawiam i życzę dobrych i życzliwych "podpowiadaczy". Pozdrawiam

Dobrym rozwiązaniem w przyczepie jest osobne,nawet malutki, kącik gdzie można usiąść i np. coś zjeść, wypić. Ważne to jest w czasie drogi, aby łożko na którym się śpi mogło być rozłożone. Robiąc długie przeloty, należy trochę odpocząć.

Jeszcze nie widziałem Hobby na Alko :P 
Co znaczy okna nie do zastąpienie? Ja bym własnie powiedział że do takiej przyczep jak Hobby rynek części zamiennych jest ogromny praktycznie wszytko do dostania nawet do starszych modeli i to zarówno nowe jak i używane, pokaż mi inną markę która ma taki wybór części zamiennych? Dla mnie to bardziej atut niż skreślanie danej przyczepy, Knott też jest bardzo popularny.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie neguję marek przyczep. Wyczulam tylko na co zwracać uwagę. A co do mojej Hobby: to była przyczepa z 1992 r. model 425 T Prestige /mam nawet od niej katalog/. I właśnie podwozie nie było Alko, okna o takich rozmiarach, że nawet nowych nie było. Proszę nie zaprzeczać jeżeli tak mówię tzn. tak było. Z podwoziem od niej nie mieliśmy kłopotów, natomiast w innych szły śruby, które są przy nóżkach. Mieliśmy niemiecki katalog z częściami i nr katalog. dzięki temu w Warszawie mogliśmy je kupić. Nie pamiętam jakiej f-my było podwozie w tej Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na podstawie tego, że 26 lat temu komuś gdzieś tam śruba poszła w podporze uznajesz, że osie ramy Knotta i BPW się nie nadają?

 

A jak Ci opowiem, jak to osie Alko mają problemy i się krzywią? Kilku forumowiczów miało takie problemy. To wyjdzie na to, żeby w ogóle przyczepy nie kupować bo każdy producent ram i osi będzie mieć coś za uszami :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu dobrze czy źle? Bo już nie rozumiem? I na co zwrócić tą uwagę?

Hobby nigdy chyba nie robiło przyczep na ramie Alko :P To że dostałeś te części po 26 latach to chyba dobrze świadczy o firmie, dziwne też żeby ktoś robił przez 26 lat te same okna :D

A gdyby czegoś ci brakowało do twojej przyczepy to może jeszcze nawet nowe dostaniesz https://www.hobby-fendt-caravan-spares.com/Model-year-1992-/-FN

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany!!!! A czy ja powiedziałam, że inne ramy są do kitu? Trzeba tylko mieć świadomość tego, że są we wszystkich produkcjach kruczki. A czy zdajecie sobie sprawę z tego, że stare przyczepy mogą być dużo lepiej zrobione jak te dzisiejsze? Przecież, kiedyś nie było takiego popytu jak dziś. Ale to jest we wszystkim. Lodówki, TV, a nawet tel.komórkowe. Wiecie chyba, że w tej chwili NOKIA wypuszcza telef. tradycyjne po cholernie wysokiej cenie. I tak samo jest z przyczepami. Trzeba mieć tylko świadomość w co się człowiek pakuje. Patrzeć, patrzeć, czytać i czytać. A najlepiej mieć przy sobie kogoś znającego sprawę i chłodnym okiem oceni: brać czy nie. Pozdrawiam wszystkich tych co są wściekli na to co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



O rany!!!! A czy ja powiedziałam, że inne ramy są do kitu?


No nie wprost ale pośrednio tak. Napisałaś, że. "Musi być ALKO". Teraz ktoś to przeczyta i odrzuci przyczepę tylko dlatego, że nie będzie na ramię ALKO. To zupełnie chybione kryterium oceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Larysa napisał:

Musi być ALKO. Nie będzie kłopotów z drobnymi usterkami jakimi są np. śruby do nóżek.

W szczególności z tym, że do innych ram będą problemy z doborem "śruby do nóżek" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz  4 godz. temu był mój wpis. Każda rama będzie dobra  o ile  istnieje do nich zaplecze . Ale to dotyczy wszystkiego, stąd mówię o dobrej wiedzy. Dziś tak jest, że trzeba temat rozgryzać dogłębnie. Alko jest o tyle bezpieczne, że używano i chyba dalej stosują najwięcej, jest dużo części. A tak abstrahując, to czy ktoś zwrócił uwagę, ile przyczep  używanych, wyglądających super: ma spawane podwozie? No ilu zauważyło?

Wiadomość do Yoku: to, że Ty nie widziałeś Hobby na Alko to nic nie znaczy. Moja przyczepa Hobby 425 T Prestige miała podwozie firmy Alko. Handlarze  mają części do przyczep ponad 30 letnich. To dla Twojej orientacji.

Aha! a te śruby wysiadły w przyczepie 9 letniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaduliks zadał pytanie: co oznaczają na haku te napisy? I co, gadka o wszystkim tylko brak odpowiedzi na zadane pytanie. Ja nie wiem. Odniosłam się tylko do faktu kupowania przyczepy, jak można wejść na minę. A Wy doświadczeni w przyczepach co odpowiedzieliście? A ja "stara" wyga dałam się wciągnąć w głupią gadkę. Tylko się pochlastać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Larysa napisał:

Wiadomość do Yoku: to, że Ty nie widziałeś Hobby na Alko to nic nie znaczy. Moja przyczepa Hobby 425 T Prestige miała podwozie firmy Alko.

Sprawdź dokładnie bo dalej tego nie widzę.

3 godziny temu, Larysa napisał:

Handlarze  mają części do przyczep ponad 30 letnich. To dla Twojej orientacji.

No dokładnie, pisałem że wybór części zamiennych do Hobby jest bardzo duży zarówno używanych jak i nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz i kończę,

Nie jest to możliwe bo Hobby nigdy nie robiło przyczep na podwoziu Alko. Były to podwozia  albo BPW albo Knott albo jedno i drugie pomieszane. We wcześniejszych modelach było montowane podwozie Peitza ale to chyba później przejęło Hobby.

Jeszcze raz Hobby nie używa niczego z Al-Ko .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.