Skocz do zawartości
Sosna91

Trumatic 3002s nieszczęsna kapilara

Rekomendowane odpowiedzi

Sosna91

Wczoraj montowalem trume w innym miejscu i wiadomo, wstrząsy jej nie służą. Po zamontowaniu nie chciala załapać, póŹniej tylko kiedy trzymałem wyciśnięty zawór. Poczułem zapach jakbym lakieru do paznokci. Okazało się że nadpekniety jest przewód do wejścia kapliary. Zaizolowalem go licząc że cały czynnik nie ucieknie. Piecyk jak załapał to grzał na wszystkie palniki. Zgasilem go pogrzebalem jeszcze. Teraz odpala tylko na tym małym bez względu na to na ile ustawie. Czy coś jeszcze się popsuło? Jestem ciekaw czy gaz nie idzie na pozostały palnik który się nie pali. I jak naprawić albo gdzie dostać tą kapilare? Jestem aktualnie w UK kamperem i taka awaria może mi wiele popsuć teraz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058

Na Ebay jest. Tylko cena też odpowiednia

https://m.ebay.ie/itm/Caravan-Truma-S3002-S5002-Gas-Valve-30050-58000-This-Is-A-Control-Valve/192357498039?hash=item2cc9667cb7:g:wbUAAOxyUrZS2ZeG

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez klonik058

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zundapp600

Mi to wygląda na uszkodzoną termoparę. Jak trzymasz wciśnięty zawór TRUMA działa. Zwalniasz zawór płomień gaśnie. Z kolei uszkodzenie kapilary nie ma nic do odpalenia ogrzewania. Ten element jest odpowiedzialny za regulację płomienia w zależności od temperatury.

Edytowane przez zundapp600

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058

Mi to wygląda na uszkodzoną termoparę. Jak trzymasz wciśnięty zawór TRUMA działa. Zwalniasz zawór płomień gaśnie. Z kolei uszkodzenie kapilary nie ma nic do odpalenia ogrzewania. Ten element jest odpowiedzialny za regulację płomienia w zależności od temperatury.

,.Poczułem zapach jakbym lakieru do paznokci. Okazało się że nadpekniety jest przewód do wejścia kapliary. Zaizolowalem go licząc że cały czynnik nie ucieknie. Piecyk jak załapał to grzał na wszystkie palniki. Zgasilem go pogrzebalem jeszcze. Teraz odpala tylko na tym małym bez względu na to na ile ustawie.''

Po tym opisie raczej termoregulator czyli kapitara.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sosna91

Teraz juz dziala tylko na maxa, tlumie ja ustawiajac blisko 0. Ogien taki zolty sie robi. Ale ciagle czuc ten gaz, tzn lakier do paznokci, wiec moze nie wylecialo jesZcze wszystko. Ciekawe czy zaklejenie klejem na goraco albo lutowanie cos pomoze. Przeciez nawet jesli jest juz i powietrze tam to ono tez zmienia swoja objetosc z temperatura. Moze bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Witam!

Czujnik termostatyczny można czasem dostać osobno (z dużym trudem), jednak nie do każdego typu zaworu pasuje (prawdopodobnie nie w każdym jest wymienny).

http://www.strache-gasheizung.de/aid-376-Thermofuehler-13-38-C-EURO-MINI-SIT.html

PS

Jeśli kapilara została rozszczelniona, to element jest już do wyrzucenia - żadne klejenie nie pomoże.

Żółty płomień, to nieprawidłowe spalanie, raczej tak nie rób, zanieczyścisz sobie sadzą komorę spalania i komin. Lepiej już włączać i wyłączać piec, co jakiś czas.

Edytowane przez Kristofer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sosna91

W nocy uruchamianie pieca co godzine to nie robota. Niestety nie zdazylem sie jeszcze zamontowac komina a truma na pierwszym malym palnika nic nie kopci pali niebieski plomien i moze sie non stop palic. Podnosi temp o 11-12stopni niz na zewnatrz. Duzy palnik juz kopci i nie da rady przy nim usiedziec. Nawet rozkrecony na maxa nie jest niebieski.

Nie da sie jakos przerobic zebym mogl odpalic tylko jeden maly? Taki kawalek drutu nie moze popsuc mi pobytu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sosna91

dziś zaczął szwankowac, tzn zimny chodzi całkiem dobrze przez 5-10 minut i zawór zamyka, gaśnie. Ponownie odpalenie już minuta i pyk wylacza się. Za każdym razem. Płomień dość taki niestabilny i żółtawy. Ma ktoś jakiś pomysł?. Przewód kominowy drozny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed

dziś zaczął szwankowac, tzn zimny chodzi całkiem dobrze przez 5-10 minut i zawór zamyka, gaśnie. Ponownie odpalenie już minuta i pyk wylacza się. Za każdym razem. Płomień dość taki niestabilny i żółtawy. Ma ktoś jakiś pomysł?. Przewód kominowy drozny

Już Ci napisano co trzeba zrobić, a Ty ciągle chcesz to naprawić drutem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sosna91

Czyli co?

post-31319-0-13711900-1513263975_thumb.jpg

post-31319-0-59581000-1513264006_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

Cały zawór do domu na stół ładnie umyć, wymienić 3 oringi. Ja zmieniłem też termo parę bo niechcący urwałem przewód. Każdy element jest tam wymienny także bez tragedii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi