Skocz do zawartości

Na ferie w góry z dziecmi + nauka jazdy na nartach


Pjoter

Rekomendowane odpowiedzi

W ferie jedziemy w góry ( tzn zamierzamy jechac bo 2lata z rzędu nam zaliczki przepadły bo nie było pogody  i nie pojechaliśmy).

Zawsze jezdziłem do Zakopanego 

w tym roku chcemy nauczyć się jeździć na nartach i stad moje pytanie.

Gdzie będą jakieś fajne ośle łączki z niedrogimi instruktorami a jednocześnie żeby okolica była atrakcyjna turystycznie ?

Może macie jakieś namiary na niedrogie noclegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jeździłem na rożnych, dla dzieciaków to wyciągi typu Pasieki lub Siglany itp.

Moje to na Soszowie z czerwonej zjeżdżają, i Soszów też polecam tanio wychodzą karnety rodzinne,  na Nowej Osadzie tez jest ok.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam sporo wyciągów, można sobie wybrać według umiejętności i wieku, atrakcyjna okolica (jak ktoś nie był) i nie ma tyle ludzi w kolejkach do wyciągów co w takiej Białce. Ceny jeszcze do zaakceptowania, ale ceny karnetów i tak za wysokie :P

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od lat jeździmy z grupą narciarzy do Białki Tatrzańskiej. Trudno mi się wypowiadać na temat bazy narciarskiej, bo osobiście nie jeżdżę ale wszyscy którzy jeżdżą bardzo sobie chwalą i nie chcą jechać nigdzie indziej. Stoków jest dużo, o różnej długości i różnym stopniu trudności. Ceny zbliżone do pozostałych (porównywałem w tym roku, bo chcieliśmy jechać właśnie w rejon Karpacza albo Zieleńca) Sama Białka dość tłoczna ale za to oferuje nie tylko stok ale też termy, sporo restauracji i innych atrakcji itp. Darmowe Skybusy dowożą na górkę i z powrotem. Prywatne busy wożą w różne strony do ważniejszych atrakcji w okolicy. Podejrzewam, a nawet jestem pewny, że we wszystkich większych miejscowościach będzie podobnie. Wcześniej jeździliśmy do Białego Dunajca i pod każdym względem było gorzej. Narciarze byli uzależnieni od autokaru, który dowoził ich na stok do Małego Ciechego, wędrowcy mieli problemy z dojazdem do szlaków, bo busów było tam mało itp. W samej wsi jeden czy dwa sklepy więc też bez szału. Noclegów konkretnych nie polecam, bo każdy ma inne wymagania i inne oczekiwania, poza tym my często jeździmy grupą 50-60 osób więc wyboru wielkiego nie mamy, bo mało pensjonatów oferuje taką dużą bazę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłem na rożnych, dla dzieciaków to wyciągi typu Pasieki lub Siglany itp.

Moje to na Soszowie z czerwonej zjeżdżają, i Soszów też polecam tanio wychodzą karnety rodzinne,  na Nowej Osadzie tez jest ok.

W Wiśle jeden z fajniejszych wyciągów do nauki jazdy na nartach to Klepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. My  od 5 lat jeździliśmy  do Białki  https://bialkatatrzanska.pl/ ale w końcu  zmieniliśmy  miejsce  i kierunek. Uderzyliśmy do Zieleńca  http://www.zieleniec.pl/  i minionej zimy  było  rewelacyjnie, zima jak marzenie. A uważamy, że dużym plusem był dojazd bez problemów i korków  jak to zwykle bywa na "zakopiance"

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem tak. 

 

Kilka lat temu, też tak kombinowaliśmy, wyrzucaliśmy pieniądze na niedzielne wyjazdy w Beskidy, w końcu pojechaliśmy na tydzień ferii w Białce...

Po podliczeniu wydatków, dołożeniu za zmarnowany czas w kolejkach do wyciągów, zniszczonych niejednokrotnie nart na źle przygotowanych stokach, 

doszliśmy do wniosku, że lepiej pojechać raz, a dobrze niż "dupić się" i niewiele z tego jest, a tylko wydaje się, że zaoszczędziliśmy, bo niby w PL taniej. 

 

Polecam Ci ten ośrodek:

 

https://www.bergfex.pl/hochkar/

 

Jest to najbliżej PL, kameralny ośrodek, bez blichtru popularnych kurortów, a co za tym idzie, z rozsądnymi cenami wyciągów. Tam moje dziecko nauczyło się jeździć (bez szkółki, tylko dzięki samej infrastrukturze - za darmo  :] ), a i ja dowiedziałem się co to porządna jazda na nartach. Oczywiście dla dorosłych też są szkółki, myślę że nawet jakby nie było po polsku, to czeski ogarniesz, a tych jest tam sporo.

 

Jeśli byłbyś zainteresowany, jestem w stanie dać Ci namiar na apartament dla max 5 osób.

 

 

post-9355-0-71490500-1512412261_thumb.jpgpost-9355-0-91695700-1512412300_thumb.jpgpost-9355-0-35244700-1512412335_thumb.jpgpost-9355-0-32058000-1512412348_thumb.jpgpost-9355-0-54828400-1512412390_thumb.jpgpost-9355-0-93767600-1512412394_thumb.jpgpost-9355-0-28694900-1512412428_thumb.jpgpost-9355-0-94492200-1512412457_thumb.jpgpost-9355-0-40319100-1512412473_thumb.jpgpost-9355-0-78168800-1512412506_thumb.jpgpost-9355-0-74423300-1512412517_thumb.jpgpost-9355-0-83326600-1512412530_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.