Skocz do zawartości

Kamping 178 w Jantarze


NIL

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego iż mieliśmy ok 5-6 lat przerwy w bywaniu na polach kempingowych naszym ulubionym i wygodnym polem był kemping w Jantarze

Był bo po ostatniej wizycie i uwagach ze strony personelu z kierownikiem czy właścicielem włącznie

zastanawiamy się z żoną czy jeszcze tam pojechać .

Sprawa wyglądała następująco po prawie tygodniowym pobycie z przyczepką na tym polu wjazd w poniedziałek ok godz. 17 w niedzielę ok 17-18 poprosiłem o odłączenie przedłużacza po kilkunastu minutach przyjechał prawdopodobnie kierownik i po wyłączeniu przedłużacza zaczął czynić uwagi że odłączyć od prądu to powinienem o godz. 11 bo kończy się doba hotelowa a ja za friko mam przyłącze dłużej i pewno gotowałem obiad z trzech dań dyskusja i uwagi trwały z 5 minut próbowałem tłumaczyć że nie ma problemu z dopłatą nie byłem o tym podczas meldunku informowany no i następne uwagi że powinienem wjechać po 11 i wyjechać przed 11 godziną a za prąd to powinien liczyć po 12 zł a nie po 8 zapiołem przyczepę i zdając nr dopłaciłem za przyłącze elektryczne 5 zł usłyszałem od panienki uwagę że mama jej koleżanki na innym kempingu za niedopłatę 7 zł wzywa policję więc i ja poprosiłem o wezwanie policji ale panienka podniosła szlaban

mam do forum pytanie czy na polu obowiązuje doba hotelowa nigdy na kempingach nie słyszałem o czymś takim każdy cieszył się że ma gości

czy właścicielom kempingów wolny sprzedawać energię elektryczną czy jest wymagana koncesja

jeżeli kemping jest w zrzeszeniu czy przyjmują opinie gości

nasze samopoczucie w drodze powrotnej było fatalne tak jak był okradał kemping tymczasem 8 zł na dobę razy 30 dni to mając domek jednorodzinny tyle nie płacę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele kempingów w znacznej mierze nie zaczęli się jeszcze uczyć hotelarstwa i obsługi klienta. Czasami zachowują się jakby nam wielką łaskę robili a to my dla nich jesteśmy w końcu klientami.

Co do doby "hotelowej" tak gdzie ja byłam obowiązywała, opuszczałam kemping do 11 bo inaczej była dopłata, jak w hotelu. Albo płaciłam za następną dobę i wyjeżdżałam przed jej zakończeniem o 18 -20 tak, jak było mi wygodnie.

 

A jak zatłoczenie w Jantarze? chcemy tam dojechać w trakcie kilkunastu dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, właściciele(dzierżawcy) kempingów na Mierzei wychodzą z założenia, że klienci i tak zawsze będą i w ząbkach kasę przynosić, nieważne jaka jest jakość świadczonych usług. A jeśli chodzi o przyłącza elektryczne to na żadnym paragonie z mojej kolekcji taka pozycja nie występuje pod nazwą sprzedaż energii. A jako ciekawostkę napiszę , że na jednym z kempingów płaci się za prąd tylko raz 4 zł (opłata za przyłączenie) niezależnie od ilości dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu było sporo ludzi ale powiem Normalnie dwa tygodnie temu najazd związany a mistrzostwami świata w poławianiu bursztynu no i ostatnia sobota szaleństwo już w piątek i sobotę kemping zamknięty pogoda sprawiła nawałnicę ludzi a niedziela po 14 -15 zaczynały się pustki , tak więc aby dostać miejsce myślę że poniedziałek czy wtorek jest optymalnym dniem aby rozlokować się na dogodnym miejscu

Miłego wypoczynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto podpowiedzieć aby za pośrednictwem tego forum i innych członkowie i działacze federacji kempingowych wystawiali oficjalne notki i to sprawi że właściciele staną się milsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działacze federacji kempingowych wystawiali oficjalne notki

 

Na nich nie licz :-]. Oni notki wystawiają w zależności od tego jak w campingowym bufecie ich ugoszczono :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii ma rację. My musimy siebie na wzajem informować o takich miejscach. Im więcej informacji zdobędziemy o niesolidnych kempingach, tym mniej będą mieli klientów i moze wtedy będą sie bardziej starać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca czerwca przez trzy tygodnie przebywałem w Jantarze na rodzinnym polu biwakowym ul Rybacka - ośrodek "Delfin". Na początku było trzy rodziny, potem przybywało gości. Na miejscu jest boisko do siatki, trochę zarośnięty kort (służył za mini boisko do piłki), plac zabaw. Sanitariaty nie są pierwsza klasa ale biorąc pod uwagę niskie ceny (nie liczą za pawilon przy przyczepie czy namiocie, dwie taryfy prądu), miłych i pomocnych właścicieli to wolę przebywać tam niż na pobliskim campingu gdzie trzeba wszystkiego pilnować. Z godziną wyjazdu też nie robią problemów. Unikają przyjmowania grup młodzieży. Dla nie wymagających cudów polecam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na kempingu w trakcie mistrzostw i tydzień przed, rzeczywiście sporo ludzi było :-] A w tygodniu było całkiem ok, nawet pusto, wkleiłam zdjęcia kempingu ale pogoda była średnia na jeża. Dziękuję :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do forum pytanie czy na polu obowiązuje doba hotelowa nigdy na kempingach nie słyszałem o czymś takim każdy cieszył się że ma gości

 

Nie spotkałem się nigdzie na kempingach, żeby nie było określonej doby hotelowej (max do 12.00, bywa, że do 10.00). Może na polach namiotowych nie jest określana, ale na pewno wszędzie za granicą (Czechy, Niemcy, Austria, Włochy, Francja, Chorwacja). W Polsce zresztą też, choć może mniej egzekwowana.

Kiedyś we Włoszech musiałem dopłacić 50 EUR za to, że owszem wyjechać można było do 12.00, ale zapłacić trzeba do 10.00. Mimo polskiej (albo polskawej :piwko: ) wersji ulotki z regulaminem i uważnego jej przeczytania, nie byłem tego w stanie zrozumieć (tak to było napisane!). Omijajcie kemping Mare e Pineta koło Rawenny :admin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Sanitariaty nie są pierwsza klasa ale biorąc pod uwagę niskie ceny

W 2009 roku było nieźle-nowe sanitariaty i prysznice, świeżo wykańczane.

mam pytanie: czy wiecie może kiedy jest Łowienie Bursztynu, bo nic nie ma na www pola?

 

wystarczy wpisać w googla i jeden z linków na pierwszej stronie daje odpowiedź

 

Jantar: Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu 2010 Gdynia, Hel, Sztutowo, Dębki, Krynica Morska

Już po raz 12. odbędą się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Eliminacje odbywać się będą w dniach: 03.07.2010r. - Gdynia

10.07.2010r. - Hel

25.07.2010r. - Sztutowo

31.07.2010r. - Dębki

01.08.2010r. - Krynica Morska

 

Finały XII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu 2010 odbędą się w Jantarze w dniach 07-08.08.2010r.

 

a co do sanitariatów to ja nie miałem zastrzeżeń :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rozsądnie jest od razu dopytać o ew. dodatkowe koszty przy pozostaniu dłużej. Wiadomo, że mało kto zrywa się o 7-ej rano, pakuje toboły, żeby do 10-11-ej się wynieść.

W ubiegłym roku zapytałem, o której mam się odłączyć "w praktyce" bo zgodnie z regulaminem to ja wiem :ok:.

Nie było problemu. Co więcej - spakowałem przyczepkę i zostawiłem ją na kilka godzin na parkingu obok rejestracji i pojechałem do Kołobrzegu (chciałem wyjechać wieczorem). Z tym tez nie było problemu.

Tak więc - wszytko jest do dogadania.

 

Sądzę, że jakbyś NIL od razu zapytał co się stanie jak zostaniesz te 2-3 godziny dłużej, i powiedzieliby Ci, że będziesz musiał dopłacić piątaka za przyłacze - to problemu by nie było.

 

Ale chamstwa u "szefów pól" - nic nie usprawiedliwia i głupich uwag - nic nie usprawiedliwia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.