Skocz do zawartości

Naprawa podłogi


zapi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o radę przy naprawie podłogi. Szukam preparatu, który zabezpieczy miejscowo zgnitą płytę. Znalazłem niestety przy kole miejsce gdzie ściana boczna i podłoga się rozszczelniły. Wilgoć to wykorzystała i teraz mam pracę na sobotnie wieczory. Camping od miesiąca leżakuje w ocieplanym garażu wiec jest suchy. Dziura wyczyszczona i sucha ale widać zielone przebarwienia wiec szukam czegoś co zabezpieczy to miejsce? Mowa o kawałku ok 10 cm x 10 cm. Wieczorem wstawię foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Polsce jest dostępny RENOFLEX - ten środek używają wszystkie serwisy zajmujące się naprawą przyczep kempingowych i kamperów.

 

 

Chciałem tak wizualnie przedstawić jak do działa - filmik powyżej.  Narty i deski surfingowe tym naprawiają narażone na duże naprężenia i działanie nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego Ale w Niemczech

https://www.amazon.de/RENOFIX-Orange-Holz-Grundierung-Holzverbehandlung-Profi-Qualiät/dp/B01EX6IDL4

 

e0c4540a82fbae35f4ac59c4d852c53d.jpg

 

Ale sa inne szpachlówki w w Polsce choćby vidaron

 

 

86bab320bec893a688b6bc17de318b3b.jpg

 

I jeszcze coś takiego

 

 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01HGT6VU0/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1512302802&sr=8-1π=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=renoflex

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka 28260d9861f963d16127fd4108b6a571.jpg

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego Renoflexu mocno z kosmosu  :look: . Wystarczy rozrobić trociny z żywicą epoksydową i zaklajstrować ubytek. Wyszlifować, zamalować i gotowe.

O ile usuniemy przyczynę zawilgocenia oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za rady. Należało się wcześniej przedstawić Dethleffs Camper 530 z 1994 r się kłania.

Co do załatania dziury to mam kilka pomysłów ale najbardziej zależy mi na chemii do zwalczenia grzybów. Myślę, że samo wysuszenie i załatanie ubytku nie wystarczy? Co do lokalizacji miejsca przecieku to tak jak pisałem wygląda, że płyta ciągnie wilgoć szczeliną na łączeniu ściany bocznej z podłogą - jest tam ok 2 mm luzy i skraplająca się woda tamtędy jest wchłaniana przez płytę. Od góry po dachu i ścianie nic nie widać jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, jestem osobą która niedawno nabyła swoją pierwszą przyczepę. Podczas pierwszego dużego sprzątania zauważyłem że podłoga pod łóżkiem w rejonie zbiornika na wodę jest miękka, następnie ściana okazała się również jak gąbka. Po zerwaniu części tapety wygląda to jak widać na zdjęciach. Proszę o radę jakie są orientacyjne koszty naprawy, czy ewentualnie przyczepę zwracać gdyż jest to świeży zakup. Przyczepa Baile Senator rok 2008

IMG_20231230_130407.jpg

IMG_20231230_130613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.