Skocz do zawartości

Budowa ścian z laminatu prefabrykowanego


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię foto tych wkrętów, w necie ich nie znalazłem. U mnie nie ma blachy alu, tylko laminat prefabrykowany. Ten wkręt daje pewność, że listwa drewniana pod warstwą poszycia na pewno nie pęknie przy wkręcaniu. Pod zwykły wkręt ze szpiczastą końcówką często trzeba nawiercać drewno, żeby go nie rozszczepiło. W przypadku tych wkrętów zaufałem wieloletniemu doświadczeniu firmy która się na tym zna, po zakupie zrobiłem kilka próbnych wkręceń i działa to mega. Bardzo to przyspiesza pracę. Nic nie nawiercasz, nawet tej listwy alu. Przykładasz wkręt tam gdzie chcesz go mieć i on przewierca się przez listwę, uszczelkę (uszczelka dedykowana kątowa z masą butylową pod spodem - wkręt od razu się w tej masie smaruje i całe połączenie jest szczelne), a potem wchodzi w drewno. Wkręt ma gwint na odcinku będącym w drewnie, a tuż przed łebkiem gwintu nie ma. Łebek tego wkręta ma rozmiar idealnie dopasowany tak, że chowa się w rowek listwy alu pozostawiając odpowiednią ilość miejsca na wsunięcie klinu maskującego. 

Co do sztywności bez mebli - ściana grodziowa między bakistą i wnętrzem jest zamontowana. Oprócz niej, u mnie jest ściana grodziowa między "garażem" z tyłu a częścią mieszkalną. Te dwa elementy, plus tylna ściana dało taką sztywność, że nie ma mowy o jakimkolwiek rozjechaniu się tego. 

Teraz zaczynamy działać z meblami - też zaopatrzyliśmy się w materiał z wysokiej półki, sklejki niedostępne nawet w sklepach i hurtowniach meblowych, robione na zamówienie do fabryk producentów przyczep, mieszanki fornirów drzew egzotycznych, lżejsze od tych normalnie dostępnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minuty temu, nomadka napisał:

Te wkręty samowiercące nazywają się spax i są również do drewna.

Producent spax ma masę różnych modeli wkrętów, chciałem zrobić zdjęcie tego konkretnego modelu który mi polecili w Duni. Ale udało mi się znaleźć w necie, to by było coś takiego, tylko na fotce są raczej dłuższe niż używałem :

5abcc7b3bdc89_wkrtyspax.thumb.png.d78656820587fc67b6326ecccf2d8c1f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent spax ma masę różnych modeli wkrętów, chciałem zrobić zdjęcie tego konkretnego modelu który mi polecili w Duni. Ale udało mi się znaleźć w necie, to by było coś takiego, tylko na fotce są raczej dłuższe niż używałem :
5abcc7b3bdc89_wkrtyspax.thumb.png.d78656820587fc67b6326ecccf2d8c1f.png
A czy możesz wkleić tu linka? Dokładnie do tych wkrętów lub jakieś dane, wymiary? Gdzie najlepiej je zakupić?
Byłoby miło. ;)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest frez a nie samowiert :yes:.  

Może w folnecie będą mieli coś co podpasuje, chociaż ja zazwyczaj kupowałem z łbem talerzykowym https://folnet.pl/grupa/techniki-zamocowan/spax-wkrety-uniwersalne-ze-stali-nierdzewnej. Frez ma sens jeśli wkręt wkręcamy w nowym miejscu. Jeśli wkręcamy w otwór powstały po wykręceniu, to nie będzie miało to znaczenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tomii napisał:

No to jest frez a nie samowiert :yes:.  

Może w folnecie będą mieli coś co podpasuje, chociaż ja zazwyczaj kupowałem z łbem talerzykowym https://folnet.pl/grupa/techniki-zamocowan/spax-wkrety-uniwersalne-ze-stali-nierdzewnej. Frez ma sens jeśli wkręt wkręcamy w nowym miejscu. Jeśli wkręcamy w otwór powstały po wykręceniu, to nie będzie miało to znaczenia. 

 

Ten wkręt ma frez ale jest też samo wiercący zdjęcie zrobione jest tak że nie bardzo to widać, przyjżyj się dokładnie wkrętom 2, 3, 4 od dołu na dole gwintu jest taki "zadzior" który nawierca otwór prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, klonik058 napisał:

A czy możesz wkleić tu linka? Dokładnie do tych wkrętów lub jakieś dane, wymiary? Gdzie najlepiej je zakupić?
Byłoby miło

Wiesz co, linka nie mam, bo nie mają tego wystawionego w necie, ale ja kupowałem w Duni Nowy Sącz - około 20 zł/ 100 szt. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem takich wkrętów jak robiłem zabudowy meblowe w domu. Można je kupić w sklepie z akcesoriami meblowymi. Są dostępne w różnych długościach i średnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.