Skocz do zawartości

Budowa ścian z laminatu prefabrykowanego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 22.03.2018 o 09:00, kmtaxi napisał:

Co do skręcania całości, to bym zmontował na miejscu, przy odkręconej ramie, a potem wytoczył na okrągłych palikach i już na zewnątrz ramę można przykręcić. Transport takich elementów jest trochę uciążliwy i możliwy do uszkodzenia.

Faktycznie, transport był trudny, ale wydaje mi się że wsadzenie całej zmontowanej budy na ramę, mogło by być jeszcze trudniejsze... Bo to już by trochę ważyło, trzeba by kombinować jak to unieść na taką wysokość, żeby rama na kołach wjechała pod budę. Spore przedsięwzięcie :)

Mieliśmy przewozić dużą ciężarówką kurierską, ale znajomemu padło sprzęgło dzień przed umówionym wyjazdem, więc byliśmy zmuszeni do przewiezienia wszystkich elementów za autem ;)  IMG_20180322_203849.thumb.jpg.6da2f47969a90bb5b5a5c8a380ee2654.jpgIMG_20180323_143744.thumb.jpg.ba69780ad192182a672215a19f0a84ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda po złożeniu ścian i dachu w jedną całość :) Wiadomo, brakuje jeszcze niektórych elementów wykończeniowych, ale przyczepka już w całości na kołach :D Przy tym świetle z mocnych świetlówek, mocno widać że drzwi są z rybią łuską, a ściana gładka, jednak przy zwykłym świetle dziennym, nie kole tak bardzo to w oczy. Dojdzie grafika na boki to jeszcze bardziej to zginie. Liczyłem się z tym, ale jak zobaczyliśmy jak są zrobione drzwi, zdecydowaliśmy że nie podejmujemy się rozmontowania tego drzwiowego sandwicha na części i wymiany blachy na gładki laminat - duże ryzyko pogięcia tej ramy skrzydła drzwiowego i brak prasy do ponownego zmontowania tego w całość...

IMG_20180325_234804.thumb.jpg.811e95251fac3bfe13cfd14134c17081.jpgIMG_20180325_224131.thumb.jpg.0d52e7130de7e70eded026ff81493a3e.jpgIMG_20180325_224115.thumb.jpg.3afefbd306e58a8c3a88c4ce8f094774.jpgIMG_20180325_224014.thumb.jpg.c4890d7fdc825d0fbae8276330477627.jpg

 

 

 

W dniu 22.03.2018 o 17:15, nomadka napisał:

Ale z wkrętów nie zrezygnujesz?

Z wkrętów mocujących listwę narożną nie zrezygnowałem, nabyłem specjalne, dedykowane do tego typu zastosowań wkręty nierdzewne, samowiercące, na torx - jak wiele innych rzeczy w firmie Duni. Tak wygląda listwa po montażu, przed wsunięciem klina maskującego :) 

29634776_10212578401790070_279394592_o.thumb.jpg.59201d8ee1a98b0df2d279625b061cb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Cię piórkuję. No normalny chirurg plastyczny. Pełen podziw i szacun. W razie kryzysu możesz zająć się renowacją przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ghostrider18 napisał:

 jak zobaczyliśmy jak są zrobione drzwi, zdecydowaliśmy że nie podejmujemy się rozmontowania tego drzwiowego sandwicha na części i wymiany blachy na gładki laminat - duże ryzyko pogięcia tej ramy skrzydła drzwiowego i brak prasy do ponownego zmontowania tego w całość...

 

 

Przy dzielonych drzwiach, wymiana blachy na laminat nie jest aż tak trudną operacją. Zdejmujesz listwę podziału w obu połówkach i tniesz powierzchniowo blachę na paski. Paski można od poliuretanowego wypełnienia oderwać z minimalnymi uszkodzeniami tego wypełnienia. Wyciętą formatkę laminatu wsuwasz od strony podziału i krawędzie wchodzą w ramkę (oczywiście na kleju).

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ghostrider18 napisał:

Tak to wygląda po złożeniu ścian i dachu w jedną całość :) Wiadomo, brakuje jeszcze niektórych elementów wykończeniowych, ale przyczepka już w całości na kołach :D Przy tym świetle z mocnych świetlówek, mocno widać że drzwi są z rybią łuską, a ściana gładka, jednak przy zwykłym świetle dziennym, nie kole tak bardzo to w oczy. Dojdzie grafika na boki to jeszcze bardziej to zginie. Liczyłem się z tym, ale jak zobaczyliśmy jak są zrobione drzwi, zdecydowaliśmy że nie podejmujemy się rozmontowania tego drzwiowego sandwicha na części i wymiany blachy na gładki laminat - duże ryzyko pogięcia tej ramy skrzydła drzwiowego i brak prasy do ponownego zmontowania tego w całość...

Z wkrętów mocujących listwę narożną nie zrezygnowałem, nabyłem specjalne, dedykowane do tego typu zastosowań wkręty nierdzewne, samowiercące, na torx - jak wiele innych rzeczy w firmie Duni. Tak wygląda listwa po montażu, przed wsunięciem klina maskującego :) 

 

Wygląda baaardzo profesjonalnie.  I takie cudo można zbudować w garażu!

Pisząc o wkrętach miałam na myśli te, do mocowania ścian ze sobą. Ja bym trochę zostawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda baaardzo profesjonalnie.  I takie cudo można zbudować w garażu!
Pisząc o wkrętach miałam na myśli te, do mocowania ścian ze sobą. Ja bym trochę zostawiła.
Szacuneczek nie myślałam że dasz radę to tak poskładać super niech dobrze służy i nie cieknie pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kmtaxi napisał:

Przy dzielonych drzwiach, wymiana blachy na laminat nie jest aż tak trudną operacją. Zdejmujesz listwę podziału w obu połówkach i tniesz powierzchniowo blachę na paski. Paski można od poliuretanowego wypełnienia oderwać z minimalnymi uszkodzeniami tego wypełnienia. Wyciętą formatkę laminatu wsuwasz od strony podziału i krawędzie wchodzą w ramkę (oczywiście na kleju).

Przyłącze się do opinii, taka ładna nowa buda a drzwi uszkodzone i z rybiej łuski troche się gryzą z całością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy wsadzić jeszcze meble i sprzęty i jechać na wagę zobaczyć ile nam zostało ładowności :) na razie przejechałem nią 30 km z miejsca montażu spowrotem na podwórko, idzie jak złoto, nie ma żadnego problemu z ciągnięciem, jest stabilniejsza od pierwowzoru - szerszą oś i amortyzatory robią robotę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacekzoo napisał:
W dniu 27.03.2018 o 20:57, kmtaxi napisał:

 

Przyłącze się do opinii, taka ładna nowa buda a drzwi uszkodzone i z rybiej łuski troche się gryzą z całością

Macie rację :) Pochylę się nad tym tematem jeszcze na spokoju, jak już pogoda słoneczna będzie pewna :D 

 

W dniu 27.03.2018 o 20:57, kmtaxi napisał:

Przy dzielonych drzwiach, wymiana blachy na laminat nie jest aż tak trudną operacją. Zdejmujesz listwę podziału w obu połówkach i tniesz powierzchniowo blachę na paski. Paski można od poliuretanowego wypełnienia oderwać z minimalnymi uszkodzeniami tego wypełnienia. Wyciętą formatkę laminatu wsuwasz od strony podziału i krawędzie wchodzą w ramkę (oczywiście na kleju).

Dzięki za radę z tym cięciem blachy na paski ! Jakoś na to wcześniej nie wpadłem, tyle było innych zagadnień, że drzwi odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ghostrider18 napisał:

Chcemy wsadzić jeszcze meble i sprzęty i jechać na wagę zobaczyć ile nam zostało ładowności :) na razie przejechałem nią 30 km z miejsca montażu spowrotem na podwórko, idzie jak złoto, nie ma żadnego problemu z ciągnięciem, jest stabilniejsza od pierwowzoru - szerszą oś i amortyzatory robią robotę :)

 

A jak z zachowaniem prostopadłości ścian bocznych względem podłogi po takim przejeździe bez mebli? 

Ściany między sobą są łączone tylko na te wkręty które mocowały listwę aluminiową?  No i ciekawi mnie jeszcze wkręt samowiercący :) (a może chodziło Ci o frez) - zawsze wydawało mi się że używa się ich mocując elementy drewniane do podłoża stalowego. Rozumiem że samowiert umożliwia nam spokojne przejście przez poszycie zewnętrzne, ale w wypadku aluminium chyba nie jest to konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.