Skocz do zawartości

Szpindlerowy młyn (lub okolice)- zimowo karawaningowo


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiliśmy najgorszą możliwą pogodę. Ale grunt że dojechaliśmy, ale już teraz widzę że następne auto po cytrynie będzie 4x4. Dzisiaj ochłoneliśmy, jutro zaczynamy cieszyć się górami, śniegiem i sankami :yay:

 

Pojechałeś choć byłeś świadomy jakie są warunki pogodowe, autem które się delikatnie mówiąc w ogóle nie nadaje*, na domiar wszystkiego sprzęt bez zimowych opon :bzik:

Dobrze że rozsądek wrócił i zmieniliście trasę i cel :bravo:

 

*w taki armagedon to każde się nie nadaje.

 

Jakie obłożenie na Camp 66? Temperatura dużo w plusie?

 

Odpoczywać na świeżym powietrzu :yes:

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Brak zimówek tylko w budzie, bo zabrzmiało tsk jakbym na letnich w holowniku pojechał. Z tego wszystkiego nie najgorsza była droga tylko w nocy wiatr, tak dawało że autentycznie z dwa razy myślałem że może budę dmuchnąć, dlatego postawiliśmy auta od wiatru żeby chociaż troche się odsłonić

 

Na campie jestesmy my dwoma zestawami, jeden tabbert co na całą zime tu stoi, ponoć mają dzisiaj dojechać i tyle.

A i teraz jest +1

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijesz do całorocznych, powiem Ci że vredki spisały się o wiele lepiej niż niejedne zimówki z którymi miałem styczność. Ten wyjazd potwierdził że to był dobry wybór

 

 całoroczne to nie zimowe W Czechach jest prawny obowiązek jazdy na zimowych oponach od 1 listopada do 31 marca.

 

ciesz się że zawróciłeś, bo w razie kontroli na 100% była by pokuta.

 

Czesi pod tym względem są bardzo wrażliwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli całoroczne mają śnieżynkę to nie tylko w Czechach ale i Austrii "przejdą"

jako ciekawostka wszystkie auta typu SUV z salonów wyjeżdżają na oponach całorocznych

 

@jacekzoo - gratulację ja mam nadzieję, że też się kiedyś wybierzemy ale po prostu ferie zimowe trochę dalej spędzamy i jeszcze nie mogę się skusić na wyjazd zimą w Alpy ;)

 

Byliśmy na majówce na nartach ... w nocy -3/5st ale droga była czarna, do tego holownik trochę bardziej przystosowany do warunków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiliśmy najgorszą możliwą pogodę. Ale grunt że dojechaliśmy, ale już teraz widzę że następne auto po cytrynie będzie 4x4. Dzisiaj ochłoneliśmy, jutro zaczynamy cieszyć się górami, śniegiem i sankami :yay:

 

Było myśleć wcześniej o 4x4:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mają symbol M+S i śnieżynkę to przejdą ;)

 

nie wiem jak się jeździ na Jacka całorocznych, ale nie rozumiem niechęci do zimówek :hmm:

 

przecież jeżdżąc na zimówkach letnie leżą i się nie zużywają więc suma sumarum na dwóch kompletach letnich i zimowych zrobimy podobny przebieg co na dwóch kompletach wielosezonówek

 

koszt wymiany 2 x w roku pomijam bo to grosze ...

 

osobiście używam od kilku ładnych lat zimówek firmy NOKIAN jak dla mnie rewelacja , z wielosezonowymi miałem tylko doczynienia w autach terenowych, jak dla mnie bez porównania do zimowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony Vredestein Quatrac 5 otrzymały wysokie oceny we wszystkich trzech aspektach oznaczania opon w UE, w związku z czym można je uznać za produkty ekologiczne. Ponadto są opatrzone symbolem Three Peak Snowflake i standardowym oznaczeniem M&S, co oznacza, że opony Vredestein Quatrac 5 w rozmiarach od 13 do 19 cali spełniają wymogi krajów, w których opony zimowe są obowiązkowe.

 

Źródło: https://www.vredestein.pl/car-suv-van/news/another-win-for-vredestein-quatrac-5-all-season-tyres/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wyjazd, jakieś przygotowania cepki pod zimę robiłeś?

Jakoś nie bawiłem się w zatykanie wentylacji czy oklejanie styropianem okien :) dołożyłem drugą butlę dom light, i wrzuciłem dywaniki do środka. I szczegół ale istotny, Piotrek mi podsunął. Ociekacz na buty :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj podziwiam :). Osobiście przełożyłbym wyjazd o te kilkadziesiąt godzin. Trochę tam w mediach straszyli tym wiatrem, nie przyszedł z niespodzianki.  Fajnie by to wyglądało u mnie na pokładzie jakby mnie taka zima zaskoczyła na drodze z ogonem. Ciche dni minimum do wakacji :)

 

Trzymam kciuki za super zabawę i bezpieczny pobyt oraz powrót. Przy okazji ciesze się jak dziecko, że te pojazdy nie są u mnie ubezpieczone :).

 

fajnie, że chociaż drzew wysokich w pobliżu nie macie :). Ja dziś kilka razy budziłem się w nocy i sprawdzałem czy stoi jeszcze rusztowanie, które fachowcy zostawili w koło domu na przeczekanie warunków zimowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że aż tak nas złapie, ale trudno. Było minęło, grunt że jesteśmy cali i zdrowi.

 

To u mnie Aga jest bardziej wyrozumiała :P jak wczoraj mówiła że to był ostatni raz to dzisiaj już przebąkuje że można jechać tylko bardziej w prognozy wierzyć :)

post-22353-0-01569100-1516368185_thumb.jpegpost-22353-0-01742400-1516368201_thumb.jpeg

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.