Skocz do zawartości

Szpindlerowy młyn (lub okolice)- zimowo karawaningowo


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Ile?

Bo wg tego co znalazłem w necie to wychodzi mi z 3kg, ale chyba za dużo

 

Wszystko zależy od stężęnie soli, czyli NaCl, sama woda zamarza w 0 stopniach celcjusza, w wielu zadaniach oraz tabelach występuję, że roztwór zawierający 33 g soli i 100gH_2O zamarza w temperaturze -20,7 stopni celcjusza

Zależy jakie stężenie będzie już w szarej wodzie. Bo nie wiadomo co tam będziesz wylewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widziałem odmrażanie zbiorników z szarą mimo nasypanej soli. Nawet nagrzewnicą gazową trwa to strasznie długo jak większość wody zamarznie ze względu na to że na mrozie to gorące powietrze ucieka gdzieś na boki. Najlepiej syp tej soli ile wlezie, nawet 5kg-nie wiem jak duży zbiornik masz ale od przybytku głowa nie boli, lepsza taka domowa bo jest drobna i się łatwiej rozpuszcza przy tak niskich temperaturach, weź jakiś duży zapas, u mnie w biedrze teraz np. za zgrzewkę jest 35gr za kilo. No i pomyśl na zapas o jakiś wysłonach zbiornika jakby jednak zamarzło i musiałbyś odmrażać, jakieś może płyty na kempie znajdziesz czy coś, albo weź coś z domu. Suszarka nie wystarczy jak jest duży mróz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na foty!

Już jutro :yay:

Widziałem odmrażanie zbiorników z szarą mimo nasypanej soli. Nawet nagrzewnicą gazową trwa to strasznie długo jak większość wody zamarznie ze względu na to że na mrozie to gorące powietrze ucieka gdzieś na boki. Najlepiej syp tej soli ile wlezie, nawet 5kg-nie wiem jak duży zbiornik masz ale od przybytku głowa nie boli, lepsza taka domowa bo jest drobna i się łatwiej rozpuszcza przy tak niskich temperaturach, weź jakiś duży zapas, u mnie w biedrze teraz np. za zgrzewkę jest 35gr za kilo. No i pomyśl na zapas o jakiś wysłonach zbiornika jakby jednak zamarzło i musiałbyś odmrażać, jakieś może płyty na kempie znajdziesz czy coś, albo weź coś z domu. Suszarka nie wystarczy jak jest duży mróz

Mam zwykły taki

http://allegro.pl/zbiornik-baniak-na-brudna-wode-23-l-i7116548938.html

 

To myślałem że te z moich wyliczeń 3kg to dużo :) nrozów dużych ma nie być, pokazują tak do -6. Zobaczymy, będę testował, ale po sól zaraz jade

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet gorzej, myślałem że przymocowany do podłogi(nie wiem czemu), jak stoi na glebie to na pewno mocniej wychładza się od gruntu. Taki głupi pomysł, może śniegiem go dobrze zasypuj to zawsze jakaś izolacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak aktualnie wygląda droga z kamiennej piątką w dół do granicy i dalej do vrchlabi? W internetach piszą że strasznie sypie, zwłaszcza na południu. Obawiać się że możemy utknąć gdzieś między tirami czy w ciągu dnia już będzie ogarnięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak aktualnie wygląda droga z kamiennej piątką w dół do granicy i dalej do vrchlabi? W internetach piszą że strasznie sypie, zwłaszcza na południu. Obawiać się że możemy utknąć gdzieś między tirami czy w ciągu dnia już będzie ogarnięte?

Nie przejmuj się. Tiry walą na Jakuszyce i Harrachov. Droga od granicy jest odśnieżana chemicznie wiec będzie mokro i czarno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam szczegółów ale kumpel w roboty wczoraj jechał gdzieś na dół za Jawor ... miał być o 19 w Poznaniu ... wrócił dziś o 15 :]


Już jutro :yay:

 Jesteś w drodze? daj znać jak poszło :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bede dzwonił do kolesia i napisze co i jak

 

edit;

Nieodbiera :oslabiony:  napisałem mu żeby sie ze mną skontaktował wiec jak coś bede wiedział to dam znać, a jak coś to możesz dzwonic do mnie rano bo nie zawsze moge odpalić forum

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.