Skocz do zawartości

Szpindlerowy młyn (lub okolice)- zimowo karawaningowo


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nikt. Parkingówy na pytanie czy mogę tu stać odpowiedział z miłym uśmiechem-po to jest ten parking?

Co do parkingu blisko stoku tam gdzie busy i często też kampery, bardzo drogi! 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

@jacekzoo Chciałem podobnie jak Ty zacząć przygodę z zimowy karawaningiem od Karpacza, ale brak śniegu w tym roku znacząco zniechęca mojego 3-latka. Czytając wątek myślę nad Szpindlerem, choć i tak zgodnie z holidayinfo.cz nie ma jakoś wiele śniegu. Udało Ci się w zeszłym roku dotrzeć tam? Wiem że także byłeś zainteresowany sankami dla dziecka, udało się coś znaleźć? Spałeś na kempingu czy na dziko? Byłbym wdzięczny gdybyś zechciał się podzielić spostrzeżeniami. 

Zimą jeszcze nie jeździłem ale planując taką możliwość, wyposażyłem się w ciągnik ze stałym 4x4, więc myślę że nie powinno być wielkiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc od A4 przez Bolków , Lubawkę, Trutnov, Vrchlabi  bez problemu dojedziesz nawet ośką , nie ma żadnych stromych podjazdów .

byłem w Szpindlu z dwójką dzieci w zeszły weekend, śnieg jest , drogi czarne ale na chodnikach i drogach dla pieszych można było dzieci ciągać na sankach .

spaliśmy na parkingu o którym pisał powyżej  @danielpoz i płaciliśmy nie 30€ a 240 kc co w przeliczeniu na € daje kwotę ok 9,5€ za dobę.

warunki na stokach były bardzo dobre , miejscami były oblodzenia wynikające ze sztucznego naśnieżania (głównie na północnych stokach) na południowych stokach (Miedviedin , Horni Misecki ) warunki wręcz rewelacyjne. Jak będzie w następny weekend to ciężko powiedzieć  bo zapowiadają wszędzie spore ocieplenie , zima w tym roku nie rozpieszcza.

 

 

20200125_132430_resized.jpg

20200125_132436_resized.jpg

20200125_102311_resized.jpg

20200125_102710_resized.jpg

20200125_143222_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, netglider napisał:

@jacekzoo Chciałem podobnie jak Ty zacząć przygodę z zimowy karawaningiem od Karpacza, ale brak śniegu w tym roku znacząco zniechęca mojego 3-latka. Czytając wątek myślę nad Szpindlerem, choć i tak zgodnie z holidayinfo.cz nie ma jakoś wiele śniegu. Udało Ci się w zeszłym roku dotrzeć tam? Wiem że także byłeś zainteresowany sankami dla dziecka, udało się coś znaleźć? Spałeś na kempingu czy na dziko? Byłbym wdzięczny gdybyś zechciał się podzielić spostrzeżeniami. 

Zimą jeszcze nie jeździłem ale planując taką możliwość, wyposażyłem się w ciągnik ze stałym 4x4, więc myślę że nie powinno być wielkiego problemu.

Większość odpisał Ci już suzu. W tamtym roku nie dojechaliśmy do szpindla z budą, skoczyliśmy solo jak byliśmy w jeleniej górze ze znajomymi w hotelu. Na tych stokach co suzu pisał z sankami się nie pchaliśmy, znalazłem stok właśnie dla takich maluchów, to było zaraz obok tego http://www.cesky-raj.info/dr-pl/212-snowtubing-park-spindleruv-mlyn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem poważnie rozważam postój na tym parkingu przy wjeździe. Mamy przyczepę dobrze przygotowaną, a nawet do oponek dla dziecka będę miał bliżej. 2 Dni z wodą w ramach zbiornika w przyczepie, plus ewentualny zapas bez problemu sobie poradzimy. Jednym z problemów jest to, że przyjedziemy dość późno bo mały nie lubi jeździć i często kempingi już mają zamknięte bramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dokładnie jak u nas. nim starszy skończy szkołę i zajęcia to robi się wieczór i rzadko kiedy jesteśmy w stanie wyjechać przed 20.

ma to swoje plusy bo nie ma już korków a pod stokami na parkingach miejsc do wyboru często nawet przy samym wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.