Skocz do zawartości
Puchatek78

Problem ulokowania kosza na śmieci

Rekomendowane odpowiedzi

Banalny temat ale myślę że każdy ma z tym problem i może jest jakiś złoty środek. Jak sobie radzicie że śmieciami chodzi mi o lokalizację kosza lub worka na nie . Worki często rozrywają zwierzęta a kosze przewracają . Czy może montujecie je w jakiś sposób do przyczepy bądź zaczepu?? W przyczepie lub przedsionku nie koniecznie chciał bym go umieszczać . Mile widziane foto. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Ja trzymam przy stopniu wejściowym do przyczepy. Najłatwiej na śpiocha w nocy pampersem trafić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kosz na śmieci składany i stawiasz gdzie chcesz, stosuje i nic się nie dzieje, stawiam obok przyczepy albo przedsionka

224140.jpg

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kosz 10l ze szwedzkiego sklepu,przymocowany do dolnej części drzwi.  Łatwo dostępny zarówno z wnętrza jak i z zewnątrz, ponadto nie ma problemu roznoszenia śmieci przez dzikie zwierzaki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja często na uchwycie do rowerów wieszałem worek na śmieci - mały kubełek na śmieci mam w łazience...

Lub stojący składany gdzieś na zewnątrz, ale zawsze mnie wkurzał (rozkładanie, zwierzaki, wywracanie...)

Teraz kupiłem taki "kosz wiszący" - zobaczymy jak się sprawi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używamy reklamówek w koszyczku na blacie i na stole przed budą, wyrzucane po posiłkach albo wieczorem, niedźwiedzie nam nie straszne ani inne dzikie bestie, po co trzymać śmieci wokół siebie. Dziwię się ludziom zbierającym śmieci w workach po 30 litrów i większych i wrzucających je raz w tygodniu.

Wysłane z mojego Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!
Postępuję podobnie, jak Chris (#6)
W sortowniku (podwójnym) zamontowanym tuż przy zlewozmywaku, umieszczane są wyłącznie odpady "suche" - opakowania, papier, foliowe torebki, słoiczki, puszki itp. - nic innego, co mogłoby się psuć lub wydzielać zapach.
Sortowniki opróżniam wówczas, jak się prawie zapełnią lub ew. przy okazji wynoszenia śmieci z kosza podręcznego.
Na drzwiach wejściowych jest kosz podręczny i w nim lądują wszystkie pozostałe śmieci. We wszystkich koszach zakładam wcześniej woreczki foliowe - takie z rolki.
Kosz podręczny opróżniam zazwyczaj po obiedzie (najwięcej odpadków organicznych), a drugi raz, jeśli coś organicznego się w nim pojawiło, bezpośrednio przed pójściem spać.
Nie toleruję "przechowywania" śmieci w koszach.

Zewnętrznych pojemników już nie używam, ponieważ często znajdowałem tam odpady podrzucane przez sąsiedztwo. :oslabiony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kosz na śmieci składany i stawiasz gdzie chcesz, stosuje i nic się nie dzieje, stawiam obok przyczepy albo przedsionka

224140.jpg

Robię dokładnie tak samo i jest ok. Tyle że mój ma 3 stopnie regulacji. Mam też kosz z Ikei na drzwi ale ten stosuję na krótkich wypadach dzień/dwa i śmieci wyrzucam w zwykłych siatkach które dostaję podczas zakupów w marketach.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wodnik Szuwarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi