Skocz do zawartości

Jaki klucz dynamometryczny


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jaki kupić do amatorksich zastosowań, przykręcenie kół, zamontowanie movera itp

Coś takiego? http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-2-10-210nm-z-blokada-i6784763975.html

Czy lepiej dołożyć pare zł do czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry. Taki sam kupisz w Castoramie za 80 parę złotych. Czasami są też w Lidlu. Kupuj, bo przydaje się. Nawet czasem po zmianie kół warto odkręcić i dokręcić koła z odpowiednim momentem, bo matołki potrafią zbyt mocno dokręcić.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tego klucza akurat nie znam, choć domyślam się, jaka to "niemiecka, znana i renomowana"  :]  firma go produkuje.

Wiem, że klucz nie musi być najdroższy, jednak dobrej jakości i wiarygodny, co sugeruje jednak zakup klucza rzeczywiście jakiegoś bardziej znanego producenta.

O tym, jak może to narzędzie wpłynąć na zachowanie się mechanizmów, które przy jego pomocy montujemy, możesz przeczytać np. tu: http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-napęd-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-montażu/?p=501613

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowolny, pod warunkiem, że masz gdzie zweryfikować jego nastawienia bo różne sztuki trafiają się 

 

i pamiętać żeby nie zostawiać klucza z naciągniętą sprężyną 

 

we WR na Mierniczej masz firmę do sprawdzenia i ew regulacji - znajdź ją i pogadaj co warto amatorskiego kupić 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam od normalnego producenta. Musiałbym sprawdzić. Ale wygląda tak samo jak ten ze zdjęcia :-)

 

Być może jest OK, ja tego  [:niewiem:]

Chcę jedynie zwrócić uwagę, że prawidłowe lub nie, parametry tego klucza, mogą wiele zmienić w naszych pracach.

Mając jakiś tani klucz, którego parametry przy amatorskim wykorzystywaniu mogą być akceptowalne, warto by było porównać jego momenty i wskazania, z jakimś dobrym, profesjonalnym narzędziem, aby wiedzieć, czego naprawdę można od takiego klucza oczekiwać.  [:hmm:]

Czasem może to być jednak trudne, bo nie każdy znajdzie taką możliwość.

IMHO

[...] i pamiętać żeby nie zostawiać klucza z naciągniętą sprężyną 

 

:ok:  Ważna uwaga, a dotyczy w zasadzie większości narzędzi z "napędem/naciągiem" sprężynowym, nawet takich, jak zwykły zszywacz tapicerski, a tym bardziej klucz dynamometryczny.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, jaki kupić do amatorksich zastosowań, przykręcenie kół, zamontowanie movera itp

Coś takiego? http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-2-10-210nm-z-blokada-i6784763975.html

Czy lepiej dołożyć pare zł do czegoś lepszego?

Coś za dużą rozpiętość momentu podaje sprzedawca. Ten klucz jest chyba od 40 Nm. Trzeba by potwierdzić u sprzedawcy.

Jeżeli ma tak dużą możliwość regulacji to nie będzie dokładny. Ja się jeszcze z takim nie spotkałem  :hmm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest OK, ja tego  [ :niewiem:]

Chcę jedynie zwrócić uwagę, że prawidłowe lub nie, parametry tego klucza, mogą wiele zmienić w naszych pracach.

Mając jakiś tani klucz, którego parametry przy amatorskim wykorzystywaniu mogą być akceptowalne, warto by było porównać jego momenty i wskazania, z jakimś dobrym, profesjonalnym narzędziem, aby wiedzieć, czego naprawdę można od takiego klucza oczekiwać.  [:hmm:]

Czasem może to być jednak trudne, bo nie każdy znajdzie taką możliwość.

IMHO

 

:ok:  Ważna uwaga, a dotyczy w zasadzie większości narzędzi z "napędem/naciągiem" sprężynowym, nawet takich, jak zwykły zszywacz tapicerski, a tym bardziej klucz dynamometryczny.

 

Zgadza się. Dlatego ja radzę kupować w sklepie stacjonarnym. Łatwiej wtedy reklamować ewentualny wadliwy towar

Coś za dużą rozpiętość momentu podaje sprzedawca. Ten klucz jest chyba od 40 Nm. Trzeba by potwierdzić u sprzedawcy.

Jeżeli ma tak dużą możliwość regulacji to nie będzie dokładny. Ja się jeszcze z takim nie spotkałem  :hmm: .

 

Masz rację. Mój jest chyba właśnie od 40 Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze pokukam na żywo te klucze, podjade tam gdzie chriss pisał.

 

Mam pytanie poza konkursem, bo w cytrynie mam koła dokręcać z siłą 100Nm, tak mi gumolep dokręcił, później zwykłą grzechotką jeszcze sprawdzałem to bez najmniejszego problemu dokręciłem jeszcze po ok 1/3 może 1/2 obrotu. Gdybym chciał ,,dorypać,, to jeszcze spokojnie z 1/2 obrotu albo więcej by poszło. Czy te 100Nm to faktycznie może być tak słaba siła? Gumolep dokręcał kluczem który ,,od zawsze,, wisi na swoim miejscu z ustawioną siłą. Nie zerują go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100Nm to 10kg na dźwigni 1m (tak w przybliżeniu), nie jest to faktycznie dużo ale wystarczy do trzymania koła, ale też nie powinno się dokrecic całego obrotu

Po twoim gumiarzu zawsze bym sprawdził, widać gość jest profesjonalny na pokaz

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, jaki kupić do amatorksich zastosowań, przykręcenie kół, zamontowanie movera itp

Coś takiego? http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-2-10-210nm-z-blokada-i6784763975.html

Czy lepiej dołożyć pare zł do czegoś lepszego?

 

Kupiłem klucz u tego sprzedawcy tylko z dodatkowymi końcówkami  (za 107,00 zł)  i jestem zadowolony. Dokręcałem już kilka kół i jest ok. Wykonanie bardzo dobre i opinie w internecie również ma dobre. Mówię oczywiście o zastosowaniach amatorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, jaki kupić do amatorksich zastosowań, przykręcenie kół, zamontowanie movera itp

Coś takiego? http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-2-10-210nm-z-blokada-i6784763975.html

Czy lepiej dołożyć pare zł do czegoś lepszego?

 

Jacek ten klucz będzie do majsterkowania dobry. Koła itp. rzeczy bez problemu. Nawet jak będzie przekłamywał to przy kołach tragedii nie ma.

Do silników się nie nadaje. Pamiętaj aby po każdej pracy klucz odprężyć do pozycji zerowej. Będzie długo służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.