Skocz do zawartości

Sylwester 2017 Niedzica


Rekomendowane odpowiedzi

Wzorem lat ubiegłych zapraszam na spotkanie sylwestrowe w Niedzicy - Polana Sosny. Rezerwacji dokonałem.

Ponieważ wszystkie interesujące Was sprawy były już omawiane odsyłam do zeszłorocznego tematu.

Jeżeli tam nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania to pytajcie w tym temacie.

Organizacyjnie będzie identycznie. Przerabialiśmy to już pięć ( ? ) razy.

Potrzebujemy tylko dużej nagrzewnicy aby bardziej ocieplić wiatę i namiot.

My będziemy w piątek wieczór.

Jednonapędowcom mogę pomóc w zdobywaniu wzniesień.

:yes:  :yay::gitara::tuptup: 

Pozdrawiam  AdamH

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytanie odnośnie :

1. cennik, dotyczy jak na stronie?

2. Łazienki i zmywalnia, podobno luksus? Mam niesmak po zimowym pobycie budką pod Krokwią :/

3. Prąd, właściwie jego moc

4. Stok, czy ktoś korzystał z Kubusiowego Parku i instruktora? Mój 3latek jest ambitny więc może choć on poczuje pasję do nart :D czy w okolicach są inne stoki godne polecenia?

5. Jedzenie każdy przygotowuje to co lubi a jemy i tak cudze w ostateczności? :D

6. Łańcuchy. Jak to w końcu wygląda? Niby czytałam z 2016 wątek ale się nie dowiedziałam. Nasza lmc ma 1600kg a ciągnie to niepozorny, francuski jednonapędowiec. Niby zakopane zaliczone było zimą, dojazd w nocy remontowaną Zakopianka... No ale jak to na kobite przystało chciałabym poznać trochę szczegółów :)

 

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik że strony że zniżka dla forum, łazienki ok, brak tylko typowego miejsca do lania wody do budki, prąd ok, żarcie jak kto lubi, jechałem z moją 1500 bez łańcuchów i bez żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Łazienki i zmywalnia, podobno luksus? Mam niesmak po zimowym pobycie budką pod Krokwią :/

Są, ok. Przyzwoity standard.

 

3. Prąd, właściwie jego moc

Było 16A

 

4. Stok, czy ktoś korzystał z Kubusiowego Parku i instruktora? Mój 3latek jest ambitny więc może choć on poczuje pasję do nart :D czy w okolicach są inne stoki godne polecenia?

Jest stok vis a vis kempingu. Są instruktorzy, wypożyczalnia itd.

Poza tym jest kilka górek w okolicy łącznie z Palenicą w Szczawnicy

 

6. Łańcuchy. Jak to w końcu wygląda? Niby czytałam z 2016 wątek ale się nie dowiedziałam. Nasza lmc ma 1600kg a ciągnie to niepozorny, francuski jednonapędowiec. Niby zakopane zaliczone było zimą, dojazd w nocy remontowaną Zakopianka... No ale jak to na kobite przystało chciałabym poznać trochę szczegółów :)

Zależy od pogody, jak masz łańcuchy to bym brał w razie W Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze

Pytanie odnośnie :

6. Łańcuchy. Jak to w końcu wygląda? Niby czytałam z 2016 wątek ale się nie dowiedziałam.
 

Sylwester 2011/12 od Nowego Targu szklanka na drodze, prędkość nie większa niż15km/h ale nawet solówki szybciej nie jechały. Dalej, od Dębna droga biała, gdyby nie łancuchy to do Falsztyna bym się nie wdrapał,o zjeździe nie wspominam. Zestaw Przednionapędowa Vectra + przyczepa 1000DMC.

Pozostałe wyjazdy sylwestrowe niewiele różniły się od jesiennych, jedynie przyczepa była bardziej pochlapana. :hehe:

Pytanie odnośnie :

4.  czy w okolicach są inne stoki godne polecenia?
 

Kluszkowce  -12km

Palenica(Szczawnica) 18km

Kotelnica(Białka Tatrzańska) 25km

Pytanie odnośnie :

5. Jedzenie każdy przygotowuje to co lubi a jemy i tak cudze w ostateczności? :D
 

Tak to mniej więcej wygląda :jesc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pogody to to są góry i pogoda może się bardzo zmienić w ciągu kilku godzin. Wystarczy poczytać w wątku z poprzedniego roku jak w ciągu kilku dni przed sylwestrem pogoda się zmieniała.

 

Ja zawsze staram się być przygotowany na najgorsze warunki jakie potrafię sobie wyobrazić. Rzeczywistość jest na ogół bardziej łaskawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem, żeby wyskoczyć do Ustronia Morskiego "Pod brzozami" (http://brzozy.pl/) ale chyba odpada :oslabiony:

Bliżej mamy na Polanę Sosny ale zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Trzeba by było "rozdziewiczyć" naszą La Vitę w zimowych klimatach :] a nasza "Elżbieta" na zimowych nowych Nokianach w połączeniu ze swoim SuperSelectem powinna iść z nią jak ta łania na przełęczy :]

Czy na Sylwka do Niedzicy w tym wątku http://forum.karawaning.pl/topic/25120-sylwester-2017-niedzica/ trzeba się zapisywać?

Myślę, że zapisy można czynić- choćby po to aby załoga Polany Sosny wiedziała ile nas będzie.

Zróbmy to metodą kopiuj - wklej.

No to zaczynam

1.   AdamH - 2 os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również się piszemy. Ale tym razem proponuję aby każdy przygotowała jakąś ciekawostkę- konkurs, występ, albo inną atrakcję. Może uda nam się skołować rzutnik, dlatego prosimy  uczestników o filmiki i zdjęcia z wakacji. Planujemy tańce, wspólne śpiewanie, dużo zabawy i śmiechu oraz na pewno gorącą atmosferę, jeśli nie dosłownie to w przenośni :]. Co do nagrzewnicy, to mamy ale na siłę, Adaś czy mógł byś zorientować się czy jest podpięta siła w wiacie. Jeśli nie to może ktoś z potencjalnych uczestników może skombinować gazową nagrzewnicę ( kto był jesienią w Diablej Górze wie o czym piszę). Sylwestrowe ognisko- kominek zaczniemy wcześniej, aby nagrzać wiatę, ale dodatkowe ciepełko się przyda. Mile widziane wszelkie pomysły na uatrakcyjnienie spotkania. :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Potrzebujemy tylko dużej nagrzewnicy aby bardziej ocieplić wiatę i namiot...

 

Może być takie coś?

post-8122-0-59326000-1511315298_thumb.jpg

Pożyczę od szwagra ale do tego trzeba paliwa, sporo paliwa bo bierze jakieś 4l ON/h! Za to tyłek może spalić bo na wylocie powietrze ma jakieś 800°C :] Dobrze by było załatwić taką rurę wydechową żeby nagrzewnica stała trochę od wiaty bo hałasuje troszeczkę a my niestety takiej przedłużki nie mamy :oslabiony: 

Myślę, że zapisy można czynić- choćby po to aby załoga Polany Sosny wiedziała ile nas będzie.

Zróbmy to metodą kopiuj - wklej.

No to zaczynam

1.   AdamH - 2 os.

 

No to zaczynam

1. AdamH - 2 os.

2. Szaraja - 2 os.

3. Mandrol - 2 + 2

 

Pytanko- czy zabranie przedsionka, jego instalacja i grzanie małym gazowym piecykiem w środku ma jakiś sens? Ten wyjazd byłby naszym "dziewiczym" więc wolę zapytać starych wyjadaczy o takie trywialne sprawy...

Edytowane przez Mandrol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie gazem to nie najlepszy pomysł bo produktem spalania jest CO2 i woda. Będzie ciepło i bardzo wilgotno. Zawilgną ściany i zamarzną.

Jeżeli chcesz grzać przedsionek to raczej termowentylatorem po uprzednim uszczelnieniu przedsionka fartuchem. Weż przedłużacze.

Natomiast nagrzewnica na olej napędowy to znakomity pomysł. Może nie taka duża ale i ta byłaby dobra. Mogę zabrać kanister z olejem.

Nawet bez rury wydechowej można postawić ją tuż za oknem.

A przy zielonym pawiloniku można też ustawić na zewnątrz - po zawietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też przywieziemy paliwo, chyba ze uda się dostać nagrzewnicę dużą na gaz. Co do przedsionka, mamy taki malutki do drzwi, większy też, przy 0 dogrzewaliśmy elektrycznymi grzejnikami z nadmuchem


Adje, dlaczego jeszcze nie ma Was na liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.