Skocz do zawartości

Al-KO AKS 1300


ed

Rekomendowane odpowiedzi

Być może czegoś nie wiem, ale na tym filmie nie widzę bieżni dla łożyska (drugiej podkładki - jest tylko jedna) :hmm:

Po kliknięciu na rysunek, który zamieściłem, dokładnie widać, o co chodzi (tam opisałem te elementy, jako a, b, c).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może czegoś nie wiem, ale na tym filmie nie widzę bieżni dla łożyska (drugiej podkładki - jest tylko jedna) :hmm:

 

Też to zauważyłem. Jak wyciskał okładzinę to bieżnia prawdopodobnie została w środku. Do wymiany chyba nie trzeba jej wyciągać - byle nie zgubić  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj wymieniłem  swój stary zaczep na kompletny AKS 1300. Sam zaczep parę minut roboty, ale zanim doszedłem jak zamontować mieszek na suwadło 35 mm, to lepiej nie mówić.Tu na tych filmikach powyżej jest pokazany montaż i założenie mieszka na sam zaczep, aż na śrubę.Ale jak się ma do tego zabezpieczenie, to już takiego mieszka nie da się zastosować.W tym wypadku potrzebny jest pierścień sprężynowy na suwadło, a dopiero potem nakłada się właściwy mieszek. Tylko to trzeba najpierw wiedzieć :( Teraz mam to wszystko założone tak jak trzeba - z nowym mieszkiem :) 

IMG_20180324_151959.thumb.jpg.0f96685a58917b73f7f40156e804a430.jpg

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.03.2018 o 20:48, kalapan napisał:

Dzisiaj wymieniłem  swój stary zaczep na kompletny AKS 1300. Sam zaczep parę minut roboty, ale zanim doszedłem jak zamontować mieszek na suwadło 35 mm, to lepiej nie mówić.Tu na tych filmikach powyżej jest pokazany montaż i założenie mieszka na sam zaczep, aż na śrubę.Ale jak się ma do tego zabezpieczenie, to już takiego mieszka nie da się zastosować.W tym wypadku potrzebny jest pierścień sprężynowy na suwadło, a dopiero potem nakłada się właściwy mieszek. Tylko to trzeba najpierw wiedzieć :( Teraz mam to wszystko założone tak jak trzeba - z nowym mieszkiem :) 

 

Jaki pierścień sprężynowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boas43 napisał:

Jaki pierścień sprężynowy ?

Niestety nie zrobiłem zdjęcia :( W komplecie nowego AKS 1300 był pierścień sprężynowy na suwadło 35 mm,Musi on się na nim znaleźć, bowiem w przeciwnym wypadku mieszek będzie latał po suwadle. Oczywiście można kupić mieszek, który zakłada się na zaczep aż do pierwszej śruby zaczepu, ale wtedy nie można zastosować widocznej na zdjęciu Al-ko Safety. Przy normalnym mieszku dedykowanym do mojego zaczepu brak jest kołnierza do zaciśnięcia na nim trytytki od strony AKS, więc mieszek latał po suwadle, bo nie miał się czego trzymać.Teraz jest on od  strony AKS zablokowany tym pierścieniem sprężynowym w środku mieszka  i rzeczywiście świetnie do AKS dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tego pierścienia na jakiś zdjęciach, ale na tym filmiku już na koniec od około 3 minuty i 20 sekundy widać jak leży on na stole, taki sam jak mój , chociaż przy innym zaczepie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.