Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ed

Proszę pomóżcie, nie mogę znaleźć rysunku montażowego w perspektywie zaczepu jak w temacie. Wyszukiwarka  K.pl nie chce mnie "słuchać".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Nie wiem, o co chodzi, ale "zmontowałem" taki rysunek, który w połączeniu z informacjami Kolegów, być może też będzie pomocny: :hmm:

post-8228-0-93777900-1511224234_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed

Dzięki wszystkim za pomoc. Krzysztof muszę wymienić wkładki cierne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

A to proszę bardzo !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Być może czegoś nie wiem, ale na tym filmie nie widzę bieżni dla łożyska (drugiej podkładki - jest tylko jedna) :hmm:

Po kliknięciu na rysunek, który zamieściłem, dokładnie widać, o co chodzi (tam opisałem te elementy, jako a, b, c).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Być może czegoś nie wiem, ale na tym filmie nie widzę bieżni dla łożyska (drugiej podkładki - jest tylko jedna) :hmm:

Też to zauważyłem. Jak wyciskał okładzinę to bieżnia prawdopodobnie została w środku. Do wymiany chyba nie trzeba jej wyciągać - byle nie zgubić  :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
darekgd

A wiecie jak zdjac te wajche,chce ja pomalowac , tylko nie wiem jak zdjac ja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan
Napisano (edytowane)

Dzisiaj wymieniłem  swój stary zaczep na kompletny AKS 1300. Sam zaczep parę minut roboty, ale zanim doszedłem jak zamontować mieszek na suwadło 35 mm, to lepiej nie mówić.Tu na tych filmikach powyżej jest pokazany montaż i założenie mieszka na sam zaczep, aż na śrubę.Ale jak się ma do tego zabezpieczenie, to już takiego mieszka nie da się zastosować.W tym wypadku potrzebny jest pierścień sprężynowy na suwadło, a dopiero potem nakłada się właściwy mieszek. Tylko to trzeba najpierw wiedzieć :( Teraz mam to wszystko założone tak jak trzeba - z nowym mieszkiem :) 

IMG_20180324_151959.thumb.jpg.0f96685a58917b73f7f40156e804a430.jpg

Edytowane przez kalapan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Boas43
W dniu 24.03.2018 o 20:48, kalapan napisał:

Dzisiaj wymieniłem  swój stary zaczep na kompletny AKS 1300. Sam zaczep parę minut roboty, ale zanim doszedłem jak zamontować mieszek na suwadło 35 mm, to lepiej nie mówić.Tu na tych filmikach powyżej jest pokazany montaż i założenie mieszka na sam zaczep, aż na śrubę.Ale jak się ma do tego zabezpieczenie, to już takiego mieszka nie da się zastosować.W tym wypadku potrzebny jest pierścień sprężynowy na suwadło, a dopiero potem nakłada się właściwy mieszek. Tylko to trzeba najpierw wiedzieć :( Teraz mam to wszystko założone tak jak trzeba - z nowym mieszkiem :) 

Jaki pierścień sprężynowy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan
Godzinę temu, Boas43 napisał:

Jaki pierścień sprężynowy ?

Niestety nie zrobiłem zdjęcia :( W komplecie nowego AKS 1300 był pierścień sprężynowy na suwadło 35 mm,Musi on się na nim znaleźć, bowiem w przeciwnym wypadku mieszek będzie latał po suwadle. Oczywiście można kupić mieszek, który zakłada się na zaczep aż do pierwszej śruby zaczepu, ale wtedy nie można zastosować widocznej na zdjęciu Al-ko Safety. Przy normalnym mieszku dedykowanym do mojego zaczepu brak jest kołnierza do zaciśnięcia na nim trytytki od strony AKS, więc mieszek latał po suwadle, bo nie miał się czego trzymać.Teraz jest on od  strony AKS zablokowany tym pierścieniem sprężynowym w środku mieszka  i rzeczywiście świetnie do AKS dolega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Nie znalazłem tego pierścienia na jakiś zdjęciach, ale na tym filmiku już na koniec od około 3 minuty i 20 sekundy widać jak leży on na stole, taki sam jak mój , chociaż przy innym zaczepie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Ja też po zmianie zaczepu musiałem zastosować "taki pierścień". U mnie nazywał się trytytka. Działa doskonale :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi