Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepy w Niemczech


gryczak

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy pojazd z automatu ma przegląd na trzy lata. wystarczy faktura zakupu

W normalnym kraju tak powinno być, ale mam przeczucie graniczące z pewnością że trzeba zrobić przegląd w pl

Dobra, poprawiam się. Można na niemiecki ale dopiero od dwóch miesięcy to działa

 

http://www.gk24.pl/auto/art/4355585,przeglad-techniczny-aut-z-unii-europejskiej-wazny-takze-w-polsce,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakoś jak sprowadzałem samochód to przyjechałem nim na żółtych tablicach nie będąc obywatelem Niemiec.

Różnica między żółtymi a czerwonymi to okres czasu, na jaki obowiązują.

jesteś w błędzie różnica między czerwonymi a żółtymi to nie jest tylko okres na jaki są wystawione, czerwone to wa tablice wywozowe (exportowe) a żółte tymczasowe. przyjedziesz nawet na kolekcjonerskich, problem jest jak coś się stanie albo trafisz na kumatego stróża prawa wtedy mandat i zakaz dalszej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego ja bym obstawial za rejestracja w PL i wszystko.

 

Z drugiej strony, powiedzieli za zalatwienie wszystkiego 300€ a 150€ to koszt samych tablic.

Ja bym stargowal na 200€ i po temacie.

 

Nie mniejnjak na podstawie dokumentów zarejestrujesz ja w PL to jest nowa i pierwsza rejestracja, jak ściągniesz ja na tymczasowych niemieckich to juz będzie to przyczepa sprowadzana z D i druga jej rejestracja ;). W sumie w papierach gorzej to wyglada ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś w błędzie różnica między czerwonymi a żółtymi to nie jest tylko okres na jaki są wystawione, czerwone to wa tablice wywozowe (exportowe) a żółte tymczasowe. przyjedziesz nawet na kolekcjonerskich, problem jest jak coś się stanie albo trafisz na kumatego stróża prawa wtedy mandat i zakaz dalszej jazdy. 

 

Czyli niemieckie firmy oszukują Polaków sprzedając im żółte tablice?

np. tu http://allegro.pl/niemieckie-tablice-zjazdowe-wywozowe-zolte-oc-24h-i5903539785.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem, że Niemca????

 

Chociaż, w sumie - Niemca

 

Właściciele Firmy:

Alfred Friesen , Viktor Diedrich , Alexander Sapegin

Edytowane przez Walt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich papierach? Do przyczepy jest tylko DR bez KP

Mialem na myśli CEPiK.

Będzie tam pierwsza rwjestracja w D z datą xxx i pozycja druga, pierwsza rejesyracja w PL z datą xx + kilka dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki był powód zakupu przyczepy właśnie w Niemczech, jeżeli mogę spytać?

Wiesz co ,, długo szukałem  z żoną , byliśmy na ostatnich targach całe 3 dni , dziesiątki rozmów, szukania , rozmyślania , i wierz mi po 100 bym wolał kupić w Polsce ,ale podejście dilerów to masakra . Długo by gadać , to ja musiałem dzwonić dopominać się o oferty , a jak juz usłyszeli ze mają przyjąc w rozliczeniu stara przyczepe hobby z 2004 roku to połowa zamilkła . A poza tym nie ma dostępności na teraz tej wersji która mnie interesuje . Wiensberg 500 FDK . a jak już jest to cena prawie 80 000 zł .z pakietami

Auto nie będzie rejestrowane w D! po co? na kogo niby?

to jak mam ją zaciągnąc na kołach to chyba dostane Briefy 2 szt i tablice z czerwonym paskiem ? . Oczywisćie bedzie faktura i COC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki masz holownik? Jak na tyle duży i mocny że podczepisz lawete, to nie zastanawiaj się, wypożycz lawetę na 3 dni, pojedź, zapakuj na pkecy i spokojnie wróć do pl. Bez ciśnienia sobie zarejestrujesz i wyjdzie dużo taniej jak 4k za transport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupywałem kiedyś takie tablice wywozowe na granicy, z ubezpieczeniem itd. ale to było do auta, ważne są

kilka dni i mogłem na te same tablice wywozić ile chciałem aut w czasie ich ważności, ale czy one były by też

do przyczepy tego nie wiem. :niewiem:

Ten przepis został właśnie zmieniony bo był wykorzystywany przez miedzy innymi Polskich cwaniaczków

Kolego jaki masz holownik? Jak na tyle duży i mocny że podczepisz lawete, to nie zastanawiaj się, wypożycz lawetę na 3 dni, pojedź, zapakuj na pkecy i spokojnie wróć do pl. Bez ciśnienia sobie zarejestrujesz i wyjdzie dużo taniej jak 4k za transport

nie mam uprawnień na lawetę niestety . to bedzie powyżej 3,5 t. Przed wzięciem transportu ( zleceniem ) powstrzymuje mnie tylko sprawa zaufania do przewożnika oraz kwestia dopilnowania załadunku , itp itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.