Skocz do zawartości

witam.chce zakupic pierwsza przyczepke


kriss1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich serdecznie. Jestem (podobnie jak autor tego wątku kriss1984) zupełnie nowy zarówno na tym forum, jak i w temacie karawaningu. Jednak od lat marzę o zakupie przyczepki i w przyszłym roku zamierzam zacząć spełniać te marzenia. Na zakup zamierzam przeznaczyć nie więcej, niż 15 tys. euro (ponad 60 tys. zł). Od jakiegoś czasu oglądam ogłoszenia w dziale kamperów na mobile.de, ale tu czytam, że takim centrum zakupów jest Dania. Nie bardzo to rozumiem, bo skoro Niemcy są czołowym producentem w Europie, to i u nich można by się zaopatrzyć.

Mam pytanie prozaiczne: moje auto nie ma jeszcze haka. Widziałem reklamy haków odpinanych kluczem, czy to dobry pomysł, czy lepszy hak na stałe - czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Aha, auto ma 163 KM i opcjonalny napęd 4x4.

No i jaka przyczepka najlepiej. Z jednej strony lubię przestrzeń i wygodę, a z drugiej fakt, że jestem sam, tylko z moim psem, każe zastanowić się, czy jest sens kupowania dużej budki. No może któraś ze znajomych zgodzi się pojechać ze mną w świat, ale niekoniecznie. Muszę mieć w budzie: WC i prysznic, kuchenkę, ogrzewanie gazowe i dobrze by było mieć jeszcze na dachu baterię słoneczną, ale to też niekonieczne. No i jeszcze to, że mimo wieloletniego doświadczenia za kierownicą nigdy nie ciągnąłem jeszcze za sobą niczego...

Edytowane przez oto słowo moje (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danii budki u handlarzy są ładne i zadbane, ale z 30% droższe jak u nas. Tylko mniejsze prawdopodobieństwo trafienia na kombinowanego ulepa. Jeżeli chodzi o hak, bez odczepianej kuli już nie kupisz, a już na pewno nie zarejestrujesz. Odpinany na klucz to porażka, stanie na tym że będziesz jeździł z kulą, za dużo zabawy. Jak dla mnie nr 1 wśród halów są westfalie odpinane w dół, zależy do jakiego auta, nowy hak bez wiązku od 1tys zł. Ale wierz mi, warto.

 

Co do budki, jak jesteś sam to jakąś małą 400-tke. Stałe łóżko plus mały stolik, za tą kwotę spokojnie możesz tozglądać się za nową.

 

Ale jeżeli nic nigdy nie ciągałeś to nawet jak nie będzie potrzeba robić b+e to pójdź na kurs, inaczej się kręci z budą jak bez

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto słowo moje

Ty sam musisz sobie odpowiedzieć na swoje pytania dotyczące przyczepy. Przejrzeć forum , znaleźć najlepszy dla siebie układ i szukać cepki. Jak coś znajdziesz to wtedy możesz podać link lub zdjęcia o postaramy się doradzić znaleźć wady ubytki itp. Nie sądzę że znajdzie się ktoś na forum kto za ciebie będzie szukał cepki.

Co do ciągnięcia przyczepy za autem nie panikuj nic strasznego ewentualnie pojedziesz na większy parking i poćwiczysz manewry.

Jeżeli chodzi o hak, . Odpinany na klucz to porażka, stanie na tym że będziesz jeździł z kulą, za dużo zabawy.

Jaki klucz masz na myśli sześciokątny np 15 czy patent

Jeśli patent chciałbym wiedzieć dlaczego.

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli klucz oczkowy, czyli odpinanie kuli za pomocą narzędzi. Jeżeli masz na myśli klucz patentowy czyli tylko blokade antykradzieżową to jestem jak najabrdziej za

Moim zdaniem najlepszy jest tego typu

https://holowniczy.pl/kombi/7589-automatyczny-hak-holowniczy-westfalia-volkswagen-passat-kombi-04-97-09-05-poza-4-motion.html

Klucz ma ale tylko żeby go nie ukradli, ale demontuje się bez narzędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie prozaiczne: moje auto nie ma jeszcze haka. Widziałem reklamy haków odpinanych kluczem, czy to dobry pomysł, czy lepszy hak na stałe - czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Aha, auto ma 163 KM i opcjonalny napęd 4x4.

 

 

Kolego widze masz Peugota 508 RXH - sprawdz sobie w dowodzie ale on ma małe masy przyczepy -  pewnie ma 1100 kg DMC z hamulcem, wiec szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki klucz masz na myśli sześciokątny np 15 czy patent

Jeśli patent chciałbym wiedzieć dlaczego.

 

Na przykład taki. Ale nie znam się, to nowość dla mnie, bo byłem pewien, że hak jest na stałe, a tu taki patent, czy ktoś to przetestował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widze masz Peugota 508 RXH - sprawdz sobie w dowodzie ale on ma małe masy przyczepy -  pewnie ma 1100 kg DMC z hamulcem, wiec szału nie ma.

zgadza się, nawet o tym nie pomyślałem, dokładnie 1100 kg :( to rzeczywiście niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok tej hybrydy. Auto spokojnie pociągnęło by dużo więcej z tym dieslem, ale producent ograniczył to chyba ze względu na kombinacje tego napędu z silnikiem elektrycznym i skrzynie. To szukaj coś zna maximum czyli 1100kg DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.