Skocz do zawartości

Akumulator i mistrzowie poligrafii !!!


Maras

Rekomendowane odpowiedzi

Było wiele tematów odnośnie akumulatorów . O podróbach i oszukiwaniu na parametrach można się dowiedzieć z tego linka.

 

 

   Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Marku, dobry i pouczający materiał :ok:

Myślę, że wielu osobom powinien dać do myślenia, zwłaszcza w kontekście kilku tematów, w których były opisywane wątpliwości odnośnie różnych akumulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppla wcale nie jest rewelacyjna, powiedział bym raczej że słaba. Mimo wszystko do samochodu najlepszym wyborem jest odpowiednio dobrany exide/centra. W przypadku akumulatorów samochodowych pozostaje jeszcze drugie dno, mianowicie można by powiedzieć że nie ma złych akumulatorów, są tylko nie do końca sprawne Auta, lub nieprawidłowa obsługa baterii. Do czerwca tego roku sprzedawałem/wymieniałem około 1000-1200 baterii rocznie, więc jakieś pojęcie mam.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, a ja myślalem że Toppla będzie dobrym rozwiązaniem na dzisiejsze czasy.

Kiedyś (dawno) mialem Topplę czerwoną i byla bardzo dobra,

Był tez Basic by Centra z Selgrosu i równiez był bdb, kolejne auto i "Sznajder" - nie wiem jak się to pisze (podobno by ZAP Piastów) i juz taki super nie był.

 

Obecnie mam Centrę Futura (taki byl jak kupilem samochód) i chyba jest ok ;).

Fakt, że jest to pierwsze auto w którym ładowanie mam na poziomie 14,2V - 14,3V cały czas. Wcześniejsze auta 13,7V - 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy pracującym silniku.

Najlepiej sprawdź, jakie jest napięcie accu po dobie nieużywania samochodu (bez wcześniejszego uruchamiania silnika).

Drugi pomiar możesz wykonać po włączeniu zapłonu i np. świateł pozycyjnych (również bez uruchamiania silnika).

Da to już mniej więcej jakieś pojęcie, o stanie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, to Diesel, jak właczam zapłon to od razu dzialaja świeczki.

Po weekendzie stania mam na grzaniu świec żarowych 11,9V (mam na stale woltomierz właczony).

Na wyłączonym zapłonie nie sprawdzalem (woltomierz dziala po zaplonie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppla wcale nie jest rewelacyjna, powiedział bym raczej że słaba. Mimo wszystko do samochodu najlepszym wyborem jest odpowiednio dobrany exide/centra. W przypadku akumulatorów samochodowych pozostaje jeszcze drugie dno, mianowicie można by powiedzieć że nie ma złych akumulatorów, są tylko nie do końca sprawne Auta, lub nieprawidłowa obsługa baterii. Do czerwca tego roku sprzedawałem/wymieniałem około 1000-1200 baterii rocznie, więc jakieś pojęcie mam.

O jakości i przydatności akumulatorów najwięcej mogą powiedzieć ich użytkownicy, zwłaszcza ci mający wiedzę, jak prawidłowo korzystać z baterii.

Sprzedawca z kolei zawsze wychwala towar mający na półkach, zwłaszcza ten niechodliwy.

 

Przykładowo miałem w dwóch autach (w Lagunie i w obecnej Sanci) Boscha Silvera i okazało się, że to truchło, po upływie gwarancji obrywały się cele. Tak jak pisał Piotrek (Struś), po zgonie Boscha w Sanci, nabyłem czerwoną Toplę i autko odpala jak należy, a bateria sprawuje się prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika ,że najtrwalsze akumulatory to te opisywane drutem kolczastym. Ciężko odczytać nazwę bo jakoś tak "nabazgrane" i takie brzydkie są.

W Hyundai Atos benzyna - wielkość "motocyklowa" - typowa jazda miejska - wytrzymał  12 lat

Daewo Lanos benzyna  - też nie za duży - wytrzymał 17 lat

W Mitsubishi O2 diesel - jeździ już 8my rok - ma się dobrze.

2 razy Hyunadi I30 (przeloty już pod 200 tysięcy , diesle 4/5 letnie) - śmigają.

Aktualnie roczny też opisany drutem kolczastym w TLC - za młode by dopisać do listy.

 

Po drugiej stronie są koopy typu Bosch i reszta syfu - napisy czytelne w językach europejskich - wymieniane notorycznie max 6 mcy po gwarancji.

 

Nawet pisać o tym szicie mi się nie chce. :boks:  :zlo:  :banned:  :czerwona:  :klnie:  :pupa:  :puk:  :wrrr:  :sciana:  :zly:

 

To tyle w kwestii akumulatorów z moich obserwacji.

 

ps.jedynym wyjątkiem była Optima żelowa w Chryslerze 2,8 diesel. Napisy w ludzkim języku .

Żył lat 10.

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego filmiku nadal nie wiem, jak zweryfikować, czy akumulator jest oryginalny. Jedyny (głupi) pomysł jaki mi przychodzi do głowy to porównanie zakupionego akumulatora ze zdjęciami z Internetu, najlepiej ze strony producenta. Można jeszcze ważyć, jak to było powiedziane w w/w filmiku.

 

Całe życie pod górkę. Mam nadzieję, że żelowe aku nie są aż tak podrabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego filmiku nadal nie wiem, jak zweryfikować, czy akumulator jest oryginalny. Jedyny (głupi) pomysł jaki mi przychodzi do głowy to porównanie zakupionego akumulatora ze zdjęciami z Internetu, najlepiej ze strony producenta. Można jeszcze ważyć, jak to było powiedziane w w/w filmiku.

 

Całe życie pod górkę. Mam nadzieję, że żelowe aku nie są aż tak podrabiane.

 

Jeżeli masz obawy przed kupnem żeby nie władować się na minę, to zamów lub kup na miejscu szukany towar bezpośrednio w największej hurtowni motoryzacyjnej, która otrzymuje towar bezpośrednio od producenta.Jest takich hurtowni kilka w Polsce. Na każdym terenie ją znajdziesz. W tym momencie nie ma mowy żebyś kupił podróbę.Taka hurtownia nie ma żadnego pośrednika . Oni mają towar z pierwszej ręki i jest to towar pewny.Na moim terenie jeżeli mam kupić jakieś drogie części i nie chcę się naciąć na podróbę to jadę do Motogamy w Krakowie, a właściwie w Rząsce. Oni bez żadnych pośredników zamawiają towar u producenta i dopiero oni rozprowadzają towar na mniejsze hurtownie, oraz całą  sieć detaliczną.Masz 100% pewność, że dostaniesz to, za co płacisz.

Każda inna forma zakupu może się wiązać z ryzykiem nabycia podróby, bo przecież sklepy czy inni drobniejsi sprzedawcy zaopatrują się z różnych źródeł i poprzez różnych drobniejszych "importerów" i towar często i gęsto przechodzi przez wiele łap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.