Skocz do zawartości

Przestałem pić piwo Tyskie, czyli weryfikacja trunków zabieranych w podróż...


trybeus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To niezupełnie tak. Pozbycie się browarów było podyktowane względami stania się monopolistą na rynku światowym (mieli by grubo ponad 51%) i płaceniem kolosalnych podatków. Dla KE to raczej by było na rękę takie połączenie, Grupie by się nie kalkulowało finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miam miam :slina: KORMORAN :)

Spożywałem i potwierdzam :)

 

A ja niekoniecznie :) Znaczy polecam jako ciekawostkę piwną, bo na co dzień nie chciało by mi się tego pić.

 

Na wakacjach spróbowałem kilka ich produktów, były różne (co na plus) ale jak dla mnie wszystkie zbyt goryczkowe i większość za mało gazowane. Trzeciego nigdy już nie chciało się wypić za dnia, po prostu nie szedł :niewiem:

Fajne historyjki na etykietach, przyjemna butelka, starają się przyciągnąć klienta, co się udaje patrząc jak schodził w barze. Marketingowo fajnie wygląda, smakowo gorzej (jak dla mnie), ale spróbować warto. Osoby lubiące mocną gorycz będą zadowoleni :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zezwolenie Komisji Europejskiej na połączenie SABMiller i AB InBev – dwóch największych firm piwowarskich na świecie – uzależnione było od zobowiązania się AB InBev do sprzedaży firmy CE.

 To cytat z komunikatu prasowego.

 

 

 

A z Kormorana to najbardziej sobie cenię, chyba najlepsze piwo bezalkoholowe (prawie bez) jakie jest w sprzedaży, czyli 1/100.

APA która mimo bardzo słabego ekstraktu, wiele "normalnych" AP bije na głowę. A do tego bardzo tanie.

 

1na100-Lite-APA-zapowiedz-640x439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niekoniecznie :) Znaczy polecam jako ciekawostkę piwną, bo na co dzień nie chciało by mi się tego pić.

 

Na wakacjach spróbowałem kilka ich produktów, były różne (co na plus) ale jak dla mnie wszystkie zbyt goryczkowe i większość za mało gazowane. Trzeciego nigdy już nie chciało się wypić za dnia, po prostu nie szedł :niewiem:

Fajne historyjki na etykietach, przyjemna butelka, starają się przyciągnąć klienta, co się udaje patrząc jak schodził w barze. Marketingowo fajnie wygląda, smakowo gorzej (jak dla mnie), ale spróbować warto. Osoby lubiące mocną gorycz będą zadowoleni :ok:

 

Jeśli o picie "na co dzień" to mi smakuje to:

 

post-28847-0-42516600-1510895757_thumb.jpg

 

 To cytat z komunikatu prasowego.

 

 

 

A z Kormorana to najbardziej sobie cenię, chyba najlepsze piwo bezalkoholowe (prawie bez) jakie jest w sprzedaży, czyli 1/100.

APA która mimo bardzo słabego ekstraktu, wiele "normalnych" AP bije na głowę. A do tego bardzo tanie.

 

1na100-Lite-APA-zapowiedz-640x439.jpg

 

1 na 100 też dobre np. przy grillu można kilka sztuk wypić i jechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comsio, to nie ten ;). Vikadam ma naklejone logo k.eu na masce ;). To jakiś lokalny bliźniaczy zestaw.

Jesteś w błędzie. Sprawdziłem na swoich fotkach. To jest jego zestaw i wiem to na pewno, bo czasem się spotykamy na różnych zlotach i jego zestaw mam uwieczniony na wielu fotkach. 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybeus, o piwie to Ty zielonego pojęcia nie masz.

 

Niby wiesz że koncernowe to szczyny, ale zaprzestałeś je pić z powodów "gospodarczych" a nie smakowych. 

Mamy w Polsce dziesiątki wspaniałych małych browarów, i setki marek wspaniałych piw. Dlaczego o nich nie wspominasz? Dlaczego od nich nie kupujesz?

Dzisiaj na ten przykład kupiłem "Cichy wieczór" z browaru "Za Miastem" oraz "The Nurse" z BroKreacji. Wspaniałe piwa, polskie firmy, polskie rzemiosło. 

W sklepie były z dwie setki polskich rodzajów piwa. Zagranicznych mniej, znacznie mniej. 

Oczywiście, sto małych browarów nie uwarzy połowy tego co jeden koncerniak, ale tez nie zapłacą tyle podatków. 

 

Kompania piwowarska owszem należy od dawna do do SAb, ale jeszcze kilkanaście miesięcy temu SAb był częściowo w polskich rękach. Warto o tym pamiętać. 

 

A co Ci przeszkadza to że kapitał jest zagraniczny? 

Wosebę pijesz, mimo że z ziarna zagranicznego, mimo że palona w zagranicznych piecach. Ba, kawę zbierają ludzie w prawie niewolniczych warunkach. 

A Okocim warzony w Polsce, przez Polaków, z polskiego chmielu i polskiej wody już jest zły bo część kasy idzie do Danii?

 

McLouis nie jest polski, a jeździsz.

Nie sądzę abyś buty, koszulki gacie nosił w 100% polskie. 

A gdzie ja napisałem, że "mam zielone pojęcie"? Zaprzestałem  i "gospodarczo" i ze względu na smak "szczochów wietkonga"...szukasz dziury w całym...po to są komentarze, aby uzupełnić tekst, a dużo kolegów komentuje i proponuje ciekawe pozycje...

 

cyt..."Wosebę pijesz, mimo że z ziarna zagranicznego, mimo że palona w zagranicznych piecach"

 

Palona jest w Polsce...

 

cyt..."Ba, kawę zbierają ludzie w prawie niewolniczych warunkach."

 

Polacy też tak pracują...co prawda 8 godzin, ale 40 % zarobków zabiera mu Państwo...chłop pańszczyźniany miał dużo lżej...to też rodzaj niewolnictwa, ja to nazywam niewolnictwem państwowym...

 

cyt..."McLouis nie jest polski, a jeździsz."

. "

 

No i tutaj mnie przyłapałeś okrutnie :] ...no to muszę jeszcze wyznać jak na spowiedzi, że jem raz w tygodniu placek po węgiersku i śledzia po japońsku... :]

 

 

 

ps...cyt..."Nie sądzę abyś buty, koszulki gacie nosił w 100% polskie."

 

Jeśli mam wybór, to wybieram polskie...

Edytowane przez trybeus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie. Sprawdziłem na swoich fotkach. To jest jego zestaw i wiem to na pewno, bo czasem się spotykamy na różnych zlotach i jego zestaw mam uwieczniony na wielu fotkach.

Nie żebym się kłucił ale bylem obecny parę lat temu jak ta naklejka byla naklejana na maskę, w październiku jeszcze na niej byla a zdjęcie z sierpnia i jej brak.

Więc opcje są trzy:

1. To nie ta 105

2. To ta ale z inna maską ??

3. To ta i zdjęcie po retuszu.

 

No chyba że jest opcja czwarta.

Nr rejestracyjnego nie pamietam a nie man teraz fotek pod reką aby sprawdzić.

Nie zmienia to faktu że jest taki zestaw, dobry bo Polski ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również lubię popróbować lokalnych piw z tzw. małych manufaktur (tak to chyba się teraz mówi - żeby nie było, że nie jestem trendy hehehe), ale często mi on nie podchodzą, bo kubki smakowe się już zdążyły przyzwyczaić do trunków które popularnie można znaleźć na rynku :mlot: .

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się kłucił ale bylem obecny parę lat temu jak ta naklejka byla naklejana na maskę, w październiku jeszcze na niej byla a zdjęcie z sierpnia i jej brak.

Więc opcje są trzy:

1. To nie ta 105

2. To ta ale z inna maską ??

3. To ta i zdjęcie po retuszu.

 

No chyba że jest opcja czwarta.

Nr rejestracyjnego nie pamietam a nie man teraz fotek pod reką aby sprawdzić.

Nie zmienia to faktu że jest taki zestaw, dobry bo Polski ;).

Może to jakaś starsza fotka. Syrenka jest na pewno jego. Wiem, bo widziałem. Ten po lewej to ja :-) . Numery się zgadzają. Poniżej fota (pożyczona z FKN) z Nadarzyna z tego roku. Naklejka jest. Prawdopodobnie dzisiaj albo jutro będę rozmawiał z właścicielem to podpytam kiedy została zrobiona.

f92bb3686b5fc642a55246267de0c5bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.