Skocz do zawartości

Przestałem pić piwo Tyskie, czyli weryfikacja trunków zabieranych w podróż...


trybeus

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mi wiadomo to CIT jest podatkiem od dochodu firmy a nie od przychodu . A dochód to to co zostaje po odjęciu VAT ,kosztów pracowniczych ,podatków lokalnych itp ...  w skrócie czysty zysk firmy . Jeżeli taka zagraniczna forma płaci 19 % od czystego zysku to znaczy że 81 % ucieka z kraju . Troszku racji w tym co pisze trybeus jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jam nie PATRYJOTA  :oslabiony:

 

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina...

 

Uwielbiam szynkę schwarzwaldzką, banany, winogrona, trufle, sezamki. Nie pogardzę spaghetti, pizzą, lazanią , kebabem ani nawet pierogami ruskimi.

Mam telewizory marki LG i Samsung, komputery z podzespołami Asusa, laptopy Lenovo i Samsung.Pralka jest Boscha, zmywarka Smeg, nawet żelazko Philipsa.

Lubię pić Coca colę i jak już muszę to piwo Budweiser albo Warsteiner, wodę to tylko Perlage.

Ubieram się w C&A i najlepiej lubię nosić adidasy, zakupy najczęściej robię w Lidlu, bo mam blisko no i tam bez problemu dostaję Budweisera.

Jeżdżę dwoma japońcami i jednym włochem. No przyczepę mam słoweńską.Kafelki w domu układałem hiszpańskie , elektrykę układałem na kablach niemieckich, bo były lepsze i tańsze.Pustaki kupowałem Leiera, a zaprawy i kleje Knaufa. Na scianach układałem Raufasertapetę i stosowałem farby Ceresit. Na tarasie ułożyłem drewno egzotyczne.

No papcie mam chińskie na giczach bo były tanie i nasza ruska na placu tylko takie ma. Monitor przed nosem mam Iiyama, a ładowarkę aku - Tech Line

Ostatnio zakupiłem mover Reicha i panel słoneczny GERMANY SOLAR WORLD  oraz imadło  Kraft - Trade.

Czaję się do kupna akumulatora bosch i regulatora panela tracer itd, itd, itd.

 

Ku..a - nie jestem patryjotą - moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina...

 

Czy będę wygnany z kraju? Czy dadzą mi patryjoci dożyć  do ostatnich dni w spokoju?

 

Czy ojciec dyrektor mnie rozgrzeszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam nie PATRYJOTA  :oslabiony:

 

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina...

 

Uwielbiam szynkę schwarzwaldzką, banany, winogrona, trufle, sezamki. Nie pogardzę spaghetti, pizzą, lazanią , kebabem ani nawet pierogami ruskimi.

Mam telewizory marki LG i Samsung, komputery z podzespołami Asusa, laptopy Lenovo i Samsung.Pralka jest Boscha, zmywarka Smeg, nawet żelazko Philipsa.

Lubię pić Coca colę i jak już muszę to piwo Budweiser albo Warsteiner, wodę to tylko Perlage.

Ubieram się w C&A i najlepiej lubię nosić adidasy, zakupy najczęściej robię w Lidlu, bo mam blisko no i tam bez problemu dostaję Budweisera.

Jeżdżę dwoma japońcami i jednym włochem. No przyczepę mam słoweńską.Kafelki w domu układałem hiszpańskie , elektrykę układałem na kablach niemieckich, bo były lepsze i tańsze.Pustaki kupowałem Leiera, a zaprawy i kleje Knaufa. Na scianach układałem Raufasertapetę i stosowałem farby Ceresit. Na tarasie ułożyłem drewno egzotyczne.

No papcie mam chińskie na giczach bo były tanie i nasza ruska na placu tylko takie ma. Monitor przed nosem mam Iiyama, a ładowarkę aku - Tech Line

Ostatnio zakupiłem mover Reicha i panel słoneczny GERMANY SOLAR WORLD  oraz imadło  Kraft - Trade.

Czaję się do kupna akumulatora bosch i regulatora panela tracer itd, itd, itd.

 

Ku..a - nie jestem patryjotą - moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina...

 

Czy będę wygnany z kraju? Czy dadzą mi patryjoci dożyć  do ostatnich dni w spokoju?

 

Czy ojciec dyrektor mnie rozgrzeszy?

:]  :]  :] ...szczera spowiedź jest ważniejsza niż zakamuflowane spożywanie piwa niewiadomego pochodzenia  :]  :]  :] odejdź w pokoju  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to CIT jest podatkiem od dochodu firmy a nie od przychodu . A dochód to to co zostaje po odjęciu VAT ,kosztów pracowniczych ,podatków lokalnych itp ... w skrócie czysty zysk firmy . Jeżeli taka zagraniczna forma płaci 19 % od czystego zysku to znaczy że 81 % ucieka z kraju . Troszku racji w tym co pisze trybeus jest .

Nie wiem jakim cudem wyszło Ci, że 81% ucieka z kraju. A nawet jakby tak było to wg Ciebie ktoś kto otworzył biznes za ciężkie pieniądze ma wszystko oddać państwu? Otwórz sobie DG i zobacz jak to jest. No bo tak się składa, że podatek CIT płacisz od zysku, więc powiedzmy, że od dochodu. VAT nie jest przychodem, VAT jest należny państwu. Od VATu należnego odejmuje się jedynie VAT zapłacony (w skrócie) w kosztach. Kwota netto jest przychodem. Od przychodu odejmujesz koszty uzyskania przychodu. Tym kosztem jest każdy wydatek w związku z prowadzoną działalnością. Czyli wydatki na pracowników, prąd, hale, podatki itp itd. To co zostaje na czysto jest zyskiem i od tego zysku płaci się podatek. To tak w skrócie łopatologicznie. Bo rzeczywiście jest to bardziej skomplikowane i pośrednio płaci się dużo więcej podatków.

 

Na podobnej zasadzie działa każdy mikroprzedsiębiorca. Każdy płaci podatek np PIT od dochodu. Ty pracując na etacie też płacisz podatek od dochodu. I też od przychodu i dochodu masz różne ulgi. Też możesz stosować zwiększone koszty uzyskania przychodu.

 

Skoro firma uczciwie te pieniądze już zarobiła, to chyba ich sprawa co z tymi pieniędzmi zrobią prawda? Tak jak Ty ze swoją pensją. Czy może z racji tego, że zarobisz dużo to państwo powinno Cię karać i kazać np oddać połowę swoich ciężko zarobionych pieniędzy? To wg Ciebie jest w porządku? Właśnie tego typu rozwiązania powodują patologie i zmuszają ludzi do kombinowania.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A nawet jakby tak było to wg Ciebie ktoś kto otworzył biznes za ciężkie pieniądze ma wszystko oddać państwu? 

zobacz sobie kolego jak to wygląda wobec Polaków...przeczytaj i nie nadymaj się...https://independenttrader.pl/jak-panstwo-sciaga-haracz-z-polakow.html

Ale pierdołowaty temat ;(   ;(   ;(

jaki pierdołowaty???...hyde park...wszedłeś na własną odpowiedzialność :]  :]

Edytowane przez trybeus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś jest "aptekarz" :]:]:] Nie musi...jako osoba fizyczna ma prawo do warzenia piwa, a ja płacę mu tylko za transport, pomniejszając go o butelki z piwa łomża, które mu wcześniej "podarowuję" ...suma sumarum nie ma podstaw do naliczania akcyzy, tudzież podatku...tym bardziej, ze wypijamy go wspólnie...tzw "wspólnota majątkowa" :]:]:] ...kurdę lubię z Tobą dyskutować...chyba zajadę na to

Grodziskie [/background][/size] raczej

Zapraszam. O piwie i przy piwie zawsze chętnie pogadam.

Jam nie PATRYJOTA :oslabiony:

 

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina...

 

Uwielbiam szynkę schwarzwaldzką, banany, winogrona, trufle, sezamki. Nie pogardzę spaghetti, pizzą, lazanią , kebabem ani nawet pierogami ruskimi.

Mam telewizory marki LG i Samsung, komputery z podzespołami Asusa, laptopy Lenovo i Samsung.Pralka jest Boscha, zmywarka Smeg, nawet żelazko Philipsa.

Lubię pić Coca colę i jak już muszę to piwo Budweiser albo Warsteiner, wodę to tylko Perlage.

Ubieram się w C&A i najlepiej lubię nosić adidasy, zakupy najczęściej robię w Lidlu, bo mam blisko no i tam bez problemu dostaję Budweisera.

Jeżdżę dwoma japońcami i jednym włochem. No przyczepę mam słoweńską.Kafelki w domu układałem hiszpańskie , elektrykę układałem na kablach niemieckich, bo były lepsze i tańsze.Pustaki kupowałem Leiera, a zaprawy i kleje Knaufa. Na scianach układałem Raufasertapetę i stosowałem farby Ceresit. Na tarasie ułożyłem drewno egzotyczne.

No papcie mam chińskie na giczach bo były tanie i nasza ruska na placu tylko takie ma. Monitor przed nosem mam Iiyama, a ładowarkę aku - Tech Line

Ostatnio zakupiłem mover Reicha i panel słoneczny GERMANY SOLAR WORLD oraz imadło Kraft - Trade.

Czaję się do kupna akumulatora bosch i regulatora panela tracer itd, itd, itd.

 

Ku..a - nie jestem patryjotą - moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina...

 

Czy będę wygnany z kraju? Czy dadzą mi patryjoci dożyć do ostatnich dni w spokoju?

 

Czy ojciec dyrektor mnie rozgrzeszy?

Powiedź że chociaż na wakacje nad bałtyk jeździsz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Powiedź że chociaż na wakacje nad bałtyk jeździsz :)

 

Daję słowo, że nawet w tym roku byłem, ale zobaczyłem to i natychmiast uciekłem:

 

a99e587ed9307363med.jpg

 

Jednym słowem Bałtyk zamieniłem na bardziej swojskie jak dla mnie klimaty:

 

3850a15d2482293fgen.jpg

 

:]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... tak sobie myślę, jaka jest różnica w tym czy zysk po opodatkowaniu zgarnie Dieter Schwarz,  Alexandre Soares Dos Santos, czy Piotr i Paweł Wosiowie? 

 

Dieter i Alexandre kapuchę wydadzą u siebie. Może raz w roku są w Polsce więc parę tysi euro tu zostawią.

Paweł i Piotr mieszkają w Polsce w aglomeracji poznańskiej. Więc kasę wydają pewnikiem u mnie w Poznaniu. 

Ale pytanie na co wydadzą kasę? Wiem czym jeżdżą i nie są to auta produkowane w Polsce. W domach pewnikiem 80% wyposażenia nie jest polskiego. Ile wydają w poznańskich knajpach czy sklepach na takie zwykłe potrzeby? Po 20 tysięcy miesięcznie? Wątpię. Ale niech będzie. 20000 x2 braci x 12 miesięcy = 480 000 zł rocznie. Co to jest? Dla tak zwanego Kowalskiego to spora suma, ale dla budżetu państwa to jakieś niezauważalne grosiki! Więc nie ma o co kopii kruszyć. Może P&P kupili jacht u Galeona, ale może Dieter czy Alex też tam kupili?

 

Więc co robią z resztą kasy? Trzymają ją pewnie w bankach. Ale czy Polskich czy nie polskich? Dieter i Alex na pewno w zagranicznych, a P&P? 

Daj Panie Boże aby P&P trzymali w zagranicznych, bo tam może udziałowcy przewalą zysk na wakacje w kamperze co nam schlebia, na wódkę albo chociaż za wielkim przeproszeniem na dziwki. Bo jeśli w polskim to już jest ryzyko że kasa zarobiona przez bank pójdzie na Fundację Narodową której status społeczny jest znacznie niższy niż ulicznicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.