Skocz do zawartości

Przestałem pić piwo Tyskie, czyli weryfikacja trunków zabieranych w podróż...


trybeus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie wożę ze sobą piwa ani innych alko , ale nie jestem żadnym maniakiem.............jak chcę się napić to idę do sklepu lokalnego i sprawdzam co mają ciekawego  :ee:

 

..................rozumiem, że banany i pomarańcze tylko polskie wyszukujesz, kawę woseba z polskich plantacji też spijasz  :]

No masz...rodzynek się znalazł  :] ...banany zostawiam małpom, tudzież pomarańcze...Woseba ma swoją palarnię, więc wiem, że przy paleniu kawy Polak ma zatrudnienie...

mac :smirk:

Kupmy jako holownik Syreny (Polska konstrukcja ) i Niewiadówki  :miga:

 

 

Nie wszystko złoto co się świeci :skromny: mamy bardzo dobrych konstruktorów, poczekamy zobaczymy. :ok:  

...ale to byłby fenomen...taki zestaw Syrena plus Niewiadówek wzbudziłby dosyć duże zainteresowanie...bo to teraz tak jest, ze ludziska muszą mieć nie lada bodziec, żeby zwróciły na coś uwagę :]  ...syrena oczywiście kolor ekri...obowiazkowo :]

Nie tak daleko od miejsca gdzie mieszkam jest w Bielkówku browar Amber. Kiedyś może w miarę dobry, potem zepsuł się na potęgę i picie piwa Amber było domeną obszczymurków na gdańskiej starówce i w zapuszczonych dzielnicach Wrzeszcza.

Ale oto kilkanaście lat temu browar kupił inwestor prywatny, zainwestował kasę i zaczął robić niezłe piwa. Najpierw sprzedawał lokalnie, ale teraz są one dostępne w całym kraju. Bardzo przyzwoite jest piwo Żywe, niezły jest bock Koźlak i jeszcze kilka innych. Te dwa smakują mi najbardziej, ale pewnie inni mogą mieć odmienny gust. W każdym razie na pewno nie jest to typowe piwo przemysłowe podobne do Tyskiego itp. Spróbuj!

Próbowałem...niezłe...ale też nie jest dostępne w każdym sklepie...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trybeus, popieram, ja też staram się kupować produkty które mają jak najwięcej wspólnego z PL. Niestety bardzo trudno o takie w niektórych typach produktów. Polska jest krajem w którym przemysł jest szczątkowy - każdy kto jeździł choć trochę zawodowo, to potwierdzi - na zachodzie każda dziura, każde małe miasteczko ma strefę lub chociażby strefkę przemysłową a w niej jakąś fabryczkę czy kilka lub kilkanaście zakładów. W PL nic, lub prawie nic, czasem jakiś garaż.. Niemniej wszystko się zmienia i jest coraz więcej polskich produktów doskonałej jakości, mam nadzieję, że rodacy zmądrzeją i zaczną masowo stawiać na polskie produkty.

PS: piw przemysłowych nie pijam. PIwo z fabryki to nie piwo.. Ale mopim zdaniem jest bardzo dobrze - małe browary są teraz widoczne na rynku, nie tylko w marketach, ale nawet w knajpkach można nie raz kupić piwa inne niż z fabryki.

Kolega przywozi mi od swego kolegi piwa własnej roboty, na amerykańskich chmielach...choć teraz mu się skończyły, ale ma dosyć duże rozpiętości w swojej produkcji, od czeskich, po portery ...ale portera nie idzie przechylić, siła  i gorycz... :] ...no i to zupełnie inna bajka...ale łomża miodowa jest dobra...przynajmniej dodają 2 procent miodu...DSCN4828.jpg

Proszę bardzo. Taki zestaw spotkałem pod koniec sierpnia, na rowerowej przejażdżce, w miejscowości Konewka:

 

attachicon.gifDSC00017.JPG

 

attachicon.gifDSC00018.JPG

No coś pięknego...pewnie Okrasa załapał bakcyla karawaningu  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam num rej , kolega ma takowy zestaw.

I ma się dobrze dużo wyjazdów  typu, spotkania ,rajdy itd.

Dwóch   Warszawami i dwóch Poldkami. + Niewiadówki.

 

Mają takowe Hobby  i warunki.

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comsio, to nie ten ;).

Vikadam ma naklejone logo k.eu na masce ;). To jakiś lokalny bliźniaczy zestaw.

 

Co do Łomży miodowej.

Ostatnio bylem służbowo w Łomży i w kanjpie hotelowej postanowilem że lokalnie a było tylko to.

Teraz chyba polubię piwo ;).

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybeus, o piwie to Ty zielonego pojęcia nie masz.

 

Niby wiesz że koncernowe to szczyny, ale zaprzestałeś je pić z powodów "gospodarczych" a nie smakowych. 

Mamy w Polsce dziesiątki wspaniałych małych browarów, i setki marek wspaniałych piw. Dlaczego o nich nie wspominasz? Dlaczego od nich nie kupujesz?

Dzisiaj na ten przykład kupiłem "Cichy wieczór" z browaru "Za Miastem" oraz "The Nurse" z BroKreacji. Wspaniałe piwa, polskie firmy, polskie rzemiosło. 

W sklepie były z dwie setki polskich rodzajów piwa. Zagranicznych mniej, znacznie mniej. 

Oczywiście, sto małych browarów nie uwarzy połowy tego co jeden koncerniak, ale tez nie zapłacą tyle podatków. 

 

Kompania piwowarska owszem należy od dawna do do SAb, ale jeszcze kilkanaście miesięcy temu SAb był częściowo w polskich rękach. Warto o tym pamiętać. 

 

A co Ci przeszkadza to że kapitał jest zagraniczny? 

Wosebę pijesz, mimo że z ziarna zagranicznego, mimo że palona w zagranicznych piecach. Ba, kawę zbierają ludzie w prawie niewolniczych warunkach. 

A Okocim warzony w Polsce, przez Polaków, z polskiego chmielu i polskiej wody już jest zły bo część kasy idzie do Danii?

 

McLouis nie jest polski, a jeździsz.

Nie sądzę abyś buty, koszulki gacie nosił w 100% polskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kompania piwowarska owszem należy od dawna do do SAb, ale jeszcze kilkanaście miesięcy temu SAb był częściowo w polskich rękach. Warto o tym pamiętać. 

 

Należy do Japońskiego  koncernu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompania Piwowarska nie należy już do SABMillera. Teraz to japońskie Asahi.

http://www.kp.pl/dla-mediow/asahi-finalizuje-zakup-firm-w-europie-centralnej-nalezacych-do-niedawna-do-sabmiller

 

To, że koncerny nie są "polskim" kapitałem nie znaczy, że kasa jest wysysana z Polski. KP używa tylko polskiego chmielu, jęczmień w głównej mierze, ale nie tylko, bo lokalni nie są w stanie zapewnić zapotrzebowania. Jednak żeby coś wyprodukować to muszą komponenty opłacić u "naszych". Później media, akcyzy, podatki... raczej kraj na tym nie traci. Choć z pewnością fajniej by było by wszystko zostało u nas i najlepiej jeszcze wyeksportować.

 

Aspekty żółci, spirytusu, jakości produkcji... szkoda klawiatury by o tym pisać. BREDNIE. No chyba, że w lokalnych ;) Bo jakbyście zobaczyli w jakich standardach produkują mali producenci zachwyt by minął co do ich produktów. 

 

Co do smaku to mogę się zgodzić. Koncernowe piwa to masówka, nie mająca jakichś specjalnych wyróżników smakowych. Każdy dawno się już nimi opił i szuka czegoś nowego. W końcu pomidorówki codziennie też nie da się jeść :)


Aaa, Łomża należy do Duńczyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.