Skocz do zawartości

Zakupy w Danii- podsumowanie


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiłem, że będzie wesoło. Zapodajcie jeszcze jakąś hostoryjkę ;) Tymczasem statystyki są okrutne ;) w PL samochody po 4-tym roku nagle gwałtownie przestają być używane.. http://www.wykop.pl/ramka/1416569/sredni-przebieg-samochodu-na-allegro-w-zaleznosci-od-wieku-auta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawa jest jeszcze taka, że mało samochodów prywatnych trafia na rynek bo zostają w rodzinie, u znajomych. Samochody krajowe to po leasingu, flocie lub za długi oraz rozbitki.

 

Samochody z pewnym przebiegiem da się już dziś kupić od banków, nawet często jest opis uszkodzeń czy wycena rzeczoznawcy. Tylko kto u nas kupi prawdziwy przebieg 250.000 Km po flocie jak może kręcone 500.000 na 190.000 za kilka tyś mniej.

 

Co innego jakby każda szkoda OC i AC trafiała do bazy tak jak w USA. Najlepiej na całym terenie EU z fotkami. Będzie wtedy uczciwiej i drożej, wiele drożej. Złom trafi na wschód a ruszy sprzedaż nowych aut.

Mówiłem, że będzie wesoło. Zapodajcie jeszcze jakąś hostoryjkę ;) Tymczasem statystyki są okrutne ;) w PL samochody po 4-tym roku nagle gwałtownie przestają być używane.. http://www.wykop.pl/ramka/1416569/sredni-przebieg-samochodu-na-allegro-w-zaleznosci-od-wieku-auta/

Po prostu... W 4 roku samochód się znudzi i mniej jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polizingowce zazwyczaj nie są kręcone, ale też autka mają około 3 lat i coś w okolicach 250-300 tyś przebiegu. Są nawet firmy które się specjalizują w sprzedaży takich aut i na swoich stronach mają setki białych aut na sprzedaż. W sumie to jak ktoś jeździ niewiele to takiego młodziaka się opłaca kupić, bo są zawsze serwisowane tak jak producent zaleca, przebieg duży, ale blacharka w całości, więc przy małych rocznych przebiegach można przez dłużysz czas jeszcze takie autko sobie używać bez obaw i większych nakładów. Ciekawe czy są przyczepy polizingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.............. przewaznie kręcą handlarze, a nie zwykły Kowalski, który kupił auto i tym bardziej firma która ma auto w leasingu............

Zdziwił byś się bardzo jak byś głębiej poszukałem, i nie chodzi o Kowalskiego co 10 tysięcy w rok wkręci tylko o samochody które robią 100-150 w rok i po dwóch latach idą do ludzi. Nikt nie podejrzewa że klasa premium po trzech latach ma pół miliona na kołach i stówkę na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, my w 2 lata trzepnelismy Disco prawie 50k km. Trzeba to poprawić bo psujemy statystykę ;)

 

Kiedyś sprawdzałem z jakim przebiegiem trzeba by było kupić samochód w Holandii żeby sprzedać u nas za tyle za ile był wystawiony i jeszcze na tym coś zarobić. Z tego co pamietam to wszystkie przebiegi poniżej 250k-300k km były za drogie żeby u nas zrobić z tego okazyjne 150k km...

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, my w 2 lata trzepnelismy Disco prawie 50k km. Trzeba to poprawić bo psujemy statystykę ;)

Kiedyś sprawdzałem z jakim przebiegiem trzeba by było kupić samochód w Holandii żeby sprzedać u nas za tyle za ile był wystawiony i jeszcze na tym coś zarobić. Z tego co pamietam to wszystkie przebiegi poniżej 250k-300k km były za drogie żeby u nas zrobić z tego okazyjne 150k km...

Moze cię źle zrozumialem ale ja w rok robię 45-50 tkm wiec twoje 50 tkm na 2 lata to nic, chciałbym taki przebieg mieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cię źle zrozumialem ale ja w rok robię 45-50 tkm wiec twoje 50 tkm na 2 lata to nic, chciałbym taki przebieg mieć

Tak źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o tego posta

Mówiłem, że będzie wesoło. Zapodajcie jeszcze jakąś hostoryjkę ;) Tymczasem statystyki są okrutne ;) w PL samochody po 4-tym roku nagle gwałtownie przestają być używane.. http://www.wykop.pl/ramka/1416569/sredni-przebieg-samochodu-na-allegro-w-zaleznosci-od-wieku-auta/

I o informacje że po 4 roku samochody przestają jeździć.

25 czy50k to nie jest nic nazdzwyczajnego jak sie lata w trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szukając auta trafiłem w salonie Forda na 3-letnie poleasingowe Galaxy z przebiegiem ok. 51 tyś. km. Dotarłem do aukcji firmy leasingowej potwierdzającej przebieg. Całkowity brak historii - książka pusta. Odpuściłem i trudno nie zgodzić się z tym co pisał wyżej Chris_66.

Ale reguły nie ma, nasz niemal 15-letni Focus ma trochę ponad 160 tyś. km i tyle na pewno ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Igor napisał:

Szukając auta trafiłem w salonie Forda na 3-letnie poleasingowe Galaxy z przebiegiem ok. 51 tyś. km. Dotarłem do aukcji firmy leasingowej potwierdzającej przebieg. Całkowity brak historii - książka pusta.

W Fordzie też brak historii? Bo, że w książce nie ma to niczego nie dowodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.