Skocz do zawartości

Zakupy w Danii- podsumowanie


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj o 1 w nicy wróciłem z Danii, zjechałem całą wzdłuż i wszerz. Na północ do Aalborg, na wschód do Esbjerg a na zachód prawie do Koge. Zrobiłem w sumie 2900km, odwiedziłem 10 handlarzy, obejrzałem kilkaset przyczep, może nie dokładnie ale z grubsza. Dokładnie z wejściem do środka, kuknięciem pod spód kilkadziesiąt. Generalnie bardzo ciężko tak coś kupić, ceny dobre 30% wyższe niż u nas, i to gołe budy, bez wyposażenia typu drobny szpej i przedsionka. Ogólnie roczniki zaczynają się od 2007. Takich 2004-2005 jest troszke a poniżej 2004 nie ma praktycznie nic. Mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Nie wiem skąd handlarze w pl biorą budki w tych cenach, tzn pewne podejżenia mam ale nie o tym tutaj.

 

W Danii bardzo widać że bazują na adriach, dobre 70% i nowych i używanych to adrie. U handlarzy budy bardzo ładne, w tych co dokładniej oglądałem nie było ani jednej zawilgoconej. W ogóle u nich widać inną mentalność, na placu przykładowo 200 przyczep a wszystko pootwierane, i nowe i używane. U nas to co druga zaraz by nie miała kranów albo jakiś uchwytów :)

 

Osobiście mi dużo dała ta wyprawa, obejrzałem chyba wszystkie możliwe układy, i wiem że teraz będę celował w szerokość 245-250cm.

 

P.S. Serdeczne podziękowania wszystkim kolegom co w jakiś sposób pomogli i doradzili, a zwłaszcza Andrzejowi (KlAn) :ok:

 

Niestety wróciłem na pusto, ale generalnie jak ktoś chciałby kupić coś w granicach 20-25k i nie ma nic nagrane z góry to szkoda drogi żeby jechać i szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale po prywatnych ogłoszeniach też nic za bardzo nie było, u jednego byłem to taki zgniłek że jak złapałem narożnik to pół ściany się ruszało :/

 

Układem, wielkością i ceną pasuje mi nowa adria aviva 563pt, tylko wnętrze rozczarowało i to bardzo. Od razu widać że to budżetówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2900 km przelecieć, żeby pooglądać budki - podziwiam za zacięcie i za posiadanie czasu na takie wycieczki :yes: ... większość ludzi pisze o tym, że ma do przejechania 300 km w 1 stronę i siedzą i myślą.

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Układem, wielkością i ceną pasuje mi nowa adria aviva 563pt, tylko wnętrze rozczarowało i to bardzo. Od razu widać że to budżetówka

 

Bo Ty chciałbyś za niewielkie pieniądze od razu Fendta :P Tak się nie da ;) Rozeznanie już masz. To jak z autami. Za kwotę X można kupić auto budżetowe, można kupić używane lepszej klasy. W przyczepach jest podobnie. Gdzieś oszczędności muszą być - cudów nie ma. Tak już na tym świecie jest, że lepsze wyposażenie, lepsze materiały zazwyczaj idą w parze z pieniędzmy adekwatnymi do tego wyposażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty chciałbyś za niewielkie pieniądze od razu Fendta :P Tak się nie da ;) Rozeznanie już masz. To jak z autami. Za kwotę X można kupić auto budżetowe, można kupić używane lepszej klasy. W przyczepach jest podobnie. Gdzieś oszczędności muszą być - cudów nie ma. Tak już na tym świecie jest, że lepsze wyposażenie, lepsze materiały zazwyczaj idą w parze z pieniędzmy adekwatnymi do tego wyposażenia :)

Dokładnie jest jak piszesz. Ale przynajmniej pooglądałem i pomacałem :)

2900 km przelecieć, żeby pooglądać budki - podziwiam za zacięcie i za posiadanie czasu na takie wycieczki :yes: ... większość ludzi pisze o tym, że ma do przejechania 300 km w 1 stronę i siedzą i myślą.

 

TOM

Jest ryzyko jest zabawa. Od siedzenia na d... i myślenia nic się w życiu nie osiągnie

 

Teraz już holandia chodzi mi po głowie, tylko Age muszę powoli nastawiać :P

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bo a

 

2900 km przelecieć, żeby pooglądać budki - podziwiam za zacięcie i za posiadanie czasu na takie wycieczki :yes: ... większość ludzi pisze o tym, że ma do przejechania 300 km w 1 stronę i siedzą i myślą.

 

TOM

 

Bo jak już jechać to konkretnie :)

 

 

Ja wczoraj zrobiłem 700 km po Polsce, żeby kilka budek "w stanie salonowym" obejrzeć. I też wróciłem z niczym. Taki mamy klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany zrobiłem wczoraj 0 kilometrów w celu oglądania budek, ale musze się pochwalić, że efekt mam taki sam jak :lol2: wy obaj. 

:]  :]  :]  :]  :skromny:  

..... no polemizowałbym w temacie .... ale zimy mogłoby nie starczyć na dyskusję :-) hehehe :-)

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany zrobiłem wczoraj 0 kilometrów w celu oglądania budek, ale musze się pochwalić, że efekt mam taki sam jak :lol2: wy obaj. 

:]  :]  :]  :]  :skromny:  

 

Może efekt ten sam, ale co zobaczyłem, to moje ;)

 

 

 

Teraz już holandia chodzi mi po głowie, tylko Age muszę powoli nastawiać :P

 

Mnie też Holandia chodzi po głowie, ale raczej w lutym :) Przeglądam marktplaats i na razie bieda. A celuję tak do 5000 euro i max 1200 DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jest szczyt sezonu wyprzedażowego, raczej wątpie że w lutym wysypią się oferty.

 

Zauważyłem że tam nie ma budek w tych cenach, podejżewam że na zachodzie biorą na 5-7 lat i wymieniają na nową z dopłatą 20-30%. Bo takich roczników to do wyboru do koloru, tylko wiadomo cena inna niż 5k e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2900 km przelecieć, żeby pooglądać budki - podziwiam za zacięcie i za posiadanie czasu na takie wycieczki :yes: ... większość ludzi pisze o tym, że ma do przejechania 300 km w 1 stronę i siedzą i myślą.

 

TOM

 

Witam!

Ja to jednak rozumiem. Swojej przyczepy poszukiwałem znacznie dalej, co na forum jest opisane i wiem, że gdy człowiek się na coś "napali",

to nie ma takiej siły, aby go przed tym powstrzymała. Inna sprawa, że nie wszyscy mogą sobie na taki wyjazd pozwolić, choćby czasowo, ale skoro Jacek taką możliwość i chęć miał, to dlaczego nie? Mimo, że nic nie przyciągnął, to wyprawa z pewnością przysporzyła mu kilku cennych doświadczeń i wniosków, dzięki czemu ma teraz nowe spojrzenie na swoje przyszłe plany.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z bardziej cennych doświadczeń był fendt 700 coś tam coś tam, mega wielki, przestronny, ze sztucznym kominkiem, wielką łazienką i bez osobnego prysznica :D takich rzeczy nie zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.