Skocz do zawartości

Główni gracze na rynku karawaningu czyli kto jest kim...


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Temat się całkowicie rozjechał - dalsze dyskusje o motoryzacji proszę prowadzić w wydzielonym temacie: http://forum.karawaning.pl/topic/25114-o-obecnej-motoryzacji-wydzielone-z-rynku-karawaningowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja myślę, że nie ma co bić piany o to kto czym jeździ. Każdy jeździ tym co mu pasuje, bardziej się podoba, lub ułatwia życie. Jeden woli furę z salonu i będzie co 3 lata zmieniał, inny będzie jeździł 15 letnim autem i też będzie zadowolony. Wszystko idzie na przód i nie ma co rozpamiętywać starych produktów. 10 lat temu używałem Nokii 3210, która mimo wielu upadków na beton miała się super i służyła latami, a jedyne co robiłem to wymieniałem baterie na nowe jak stare padały. Teraz mam gadżeciarskiego smartfona, który ułatwia mi życie, ale w którym jeden upadek oznacza rozwalony ekran. Czy z tego powodu powinienem się wrócić do Nokii? No racznej nie bardzo, nawet za cenę droższego utrzymania nowego telefonu. Tak też mam z samochodami. Nowe mają sporo wynalazków ułatwiających prowadzenie, poprawiających bezpieczeństwo moje i pasażerów oraz przynoszących frajdę z jazdy. To również potencjalne źródła usterek, ale nie zrezygnuję z tego wszystkiego bo lubię jak samochód dostarcza mi sporo satysfakcji. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że jemu również satysfakcji dostarcza jazda starszym modelem premium. I super. Ja jestem happy i on jest happy. Kiedyś podczas degustacji whisky, uczestnicy spierali się jak należy pić trunek. W szklance, w kieliszku, z lodem, bez lodu... koleś prowadzący powiedział że należy pić tak jak komu smakuje. Jeśli ktoś woli z gwinta, to niech pije z gwinta jeśli tylko sprawia mu to przyjemność. 

 

Temat jednak mocno zboczył z głównego nurtu. Próbując lekko przywrócić właściwy kierunek, może nie w temacie karawaningu, ale podziałów na rynku, przypomniała mi się podobna grafika dotycząca rynku FMCG (dla niewtajemniczonych, chodzi o rynek szybkozbywalnych dóbr konsumenckich):

 

post-14737-0-42337200-1511181165_thumb.jpg


Sorry Miodzio. Pisząc, nie zauważyłem że posprzątałeś wątek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miodzio - moje pokojowe apele nie trafiły - trza było zdecydowanej interwencji...

Założyłem wątek żeby podyskutować w temacie, a przede wszystkim uważam, że rzeczony artykuł - a zwłaszcza ikonografika - mogą dostarczyć ciekawych i przydatnych w praktyce informacji. Dotyczy to przede wszystkim poszukiwania części zamiennych. Może się okazać, że jest co najmniej kilka kompatybilnych marek - niektóre powstają nawet w tych samych fabrykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ta infografika w większym rozmiarze:

infografika_orYTEAt.png

Tak jeszcze wracając do infografiki, zawsze bylem pewny że holandia jest taka mekka karawaniarzy, ale w przeliczeniu na liczbę ludności w niemczech wypada jedna nowa buda na ok 1500 ludzi a w holandii jedna na 2200. Także niemcy bardziej sie w tym lubują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest własnie dziwne bo jak jedziesz na Kemping to zazwyczaj Holendrzy,

Jak byłem teraz w Hiszpanii to tam na ten dość duży kemping 99% obłożenia to Holendrzy i to zarówno w domkach, przyczepach czy z Vacansolei lub innego organizatora bez znaczenia.

 

PS. z drugiej strony po  przyczepy jeździ się do Dani a tych znowu jak na lekarstwo na południu 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest własnie dziwne bo jak jedziesz na Kemping to zazwyczaj Holendrzy,

Jak byłem teraz w Hiszpanii to tam na ten dość duży kemping 99% obłożenia to Holendrzy i to zarówno w domkach, przyczepach czy z Vacansolei lub innego organizatora bez znaczenia.

 

PS. z drugiej strony po  przyczepy jeździ się do Dani a tych znowu jak na lekarstwo na południu 

 

Holendrzy to głównie Chorwacja. W innych krajach Holendrów jak na lekarstwo. Np w takich Włoszech to głównie Niemcy. Na Węgrzech też więcej Niemców niż Holendrów. We Włoszech kempingi są tak zdominowane przez Niemców, że nawet animacje dla dzieciaków masz w języku niemieckim prowadzone.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest również duża różnica w stylu karawaningu między Niemcami , a Holendrami. Większość Niemców jak już ma przyczepę to z nią jeździ.Stacjonarnie w sumie mało Niemców korzysta z karawaningu. Holendrzy zaś potworzyli wręcz całe getta niby karawaningowe. Wynajmują  miejsca w gettach i przyczepa stoi tam cały rok w jednym miejscu, a oni uważają się w tym momencie za turystów. Siedzą tam w weekendy i całe urlopy, emeryci zaś w sumie cały sezon.Po sezonie przyczepa wraca na zimę do jakiejś hali, albo innego garażu /jak ktoś ma/  i tak w kółko.A jak nie to przyczepa zostaje w gettcie, bo przecież i tak cały rok opłacone. Większość z nich znajduje takie getta w obrębie do 100 km od domu, żeby jeszcze broń boże daleko nie jeździć. Cena takiego miejsca waha się od 1000 do nawet 4000 euro rocznie, wszystko zależy od konkretnego miejsca, jego atrakcyjności, komfortu w gettcie , infrastruktury w nim, a nawet od jakości  wydzielonego w gettcie stanowiska. Holendrzy mają zdrowie, ja sobie nie wyobrażam tego żebym przez 30 czy 40 lat siedział w jednym miejscu i nigdzie się nie ruszał mając do dyspozycji w końcu przyczepę kempingową, a nie jakiś tam domek nad jeziorem, do którego człowiek z własnego wyboru zostaje przykuty. Dlatego często i gęsto jak się kupuje przyczepę z pierwszej łapy / ale nie tylko/ od Holendra to już na pierwszy rzut oka widać, że przykładowo -  łazienka jak nowa, praktycznie nie używana, kuchnia jak nowa, no bo nic na niej nie gotują, opony stare jak i przyczepa i na dodatek bieżnik jak nowy, a po reszcie widać normalne ślady użytkowania. Często i gęsto nawet na tym forum buda holenderska mylona jest z cygańską, no bo kibel zdemontowany - więc buda jest po cyganach. A w rzeczywistości pomieszczenie łazienki jest wykorzystywane przez holendrów jako normalne pomieszczenie gospodarcze oraz magazynek, no bo innego w przyczepie nie da się wygospodarować. I taką właśnie starą budę ja kupiłem i to po niej widać, tak po kiblu, kuchni jak i oponach.Zresztą jak się po taką budę do getta pojedzie to dopiero widok. Sam myślałem, że ich śmiechem zabiję, ale jakoś tam trzeba było powagę zachować.

 

Niemcy zaś mają sporo takich gett, ale budy zazwyczaj stoją tam na stałe i obojętne, czy ktoś kupi nową i postawi w gettcie, czy starą, to ona już tam do końca swego żywota zostanie, jeżeli będzie sprzedana, to raczej już tylko jako wrak. Niemieckie getta różnią się od holenderskich diametralnie. To zupełnie innego typu getta.Nie mają one tak rozbudowanej infrastruktury jak holenderskie.Często i gęsto są to tylko mniejsze lub większe ogródki działkowe, albo pomieszanie z poplątaniem  części ogródka i części typowo wypoczynkowej nad jakimś jeziorem.Getta niemieckie są dużo tańsze w wynajmie  od holenderskich. Osobiście miałem wynajęte dwa takie miejsca w Niemczech, niestety nie wytrzymałem nerwowo "pod zamknięciem" i za każdym razem musiałem zrezygnować z tego "dobrodziejstwa" i jednak ruszyć jak cygan w trasę  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może rzeczywiście słowo to użyłem niepotrzebnie, ale jakoś trudno mi było znaleźć inne.Ale trzeba przyznać, że w mowie potocznej padają dużo gorsze słowa i niewielu to jakoś razi.Skoro Ciebie to uraziło to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.