Skocz do zawartości

Adria


mac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do Niemca po takie auto, w PL bym nie kupił, chyba że było by z Salonu z udokumentowaną historią. Przebieg spokojnie znajdzie ale w odpowiednich pieniądzach.

Tylko wiesz, okaże się tak jak z budami. U niemca 30% drożej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z serwisowanym nie ma pewności, raz że do aso jeżdżą pierwsze dwa lata, a dwa jak ktoś prywatnie ma i wie że dużo nakula a będzie chciał zakombinować to przed każdym przeglądem cofnie o 50kkm i i tak będzie walnięty przebieg.

 

Nie chce straszyć, ale niestety takie są realia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinują ale u nas kombinują 10x więcej, Tam masz przynajmniej Historię auta bo nit nie bawi się w Heńków mechaników tylko ze wszystkim do ASO do którego można napisać i poprosić o dokumentację i weryfikację książki serwisowej każdego serwisu i km. U nas jeśli nie z salonu to czujność 10x

Ja swojego ściągałem z Niemiec ale najpierw własnie weryfikowałem w ASO i w innych źródłach tak więc jak już jechałem to wiedziałem wszytko o aucie. U nas widziałem takie wały że się w głowie nie mieści auta 2 letnie i przekręcone o 200tyś.

Potem cena taniej jak u Niemca.

Teraz u nas ma być karalne kręcenie licznika i sprzedający i kręcący pod sąd.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to teraz w PL kombinują przy autach dla których przeglądy robi się co 30tkm tak:

- żeby nie stracić gwarancji oraz nie mieć udokumentowanych dużych przebiegów, przy pierwszych 30tkm jadą do byle jakiego warsztatu, wymieniają olej filtry itp.,

- przy 60tkm cofają licznik na 30tkm i jadą do autoryzowanego serwisu na przegląd,

- i tak w koło i przy np. 4 przeglądach w serwisie co 30tkm auto na liczniku ma 120tkm a w rzeczywistości podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam z PL salonu najlepiej od pierwszego właściciela, chociaż tak jak pisałem jest ciężko, z drugiej strony nie spieszy mi się z zakupem.

W DE i PL ceny podobne, no i Niemiaszki więcej jeżdżą, a z tego co słyszałem też potrafią kombinować.

 

Niemiaszki prywatnie jeżeli auto idzie z pierwszej łapy to nie kombinują, bo nie mają po co kombinować. Handlarz  czy inny turas oczywiście może i kombinacje uskutecznia. Jeżeli kupisz auto od Niemca z pierwszej łapy to możesz o przebieg być spokojny.Wystarczy żeby w umowie był tylko jeden wpis:

 

  Der Verkäfer  sichert Folgendes zu :

- Das Fahrzeug weist folgende Gesamtfahrleistung auf ...................... np.120 tys kilometrów

 

To już w zupełności wystarczy - jeżeli pierwsza łapa gwarantuje Ci to, to tak jest i bez obawy możesz brać auto. Żaden Niemiaszek nie podpisze się pod tym jeżeli cofnął licznik.

U nich prawo jest bardzo rygorystycznie przestrzegane.Mając ten wpis możesz mu w każdej chwili oddać auto, odzyskasz swoją kasę wraz z wszystkimi kosztami, a on zapłaci jeszcze wysoką karę.Niemcy doskonale znają ten przepis i wiedzą czym to śmierdzi jeżeli okaże się , że auto miało cofany licznik.

Oczywiście takiego wpisu nie zrobi handlarz, bo mimo, że sprzedaje auto choćby z pierwszej ręki, to nie jest ono jego i podkładał się nie będzie.To samo jest jeżeli auto idzie już z drugiej ręki.Nikt ryzykował nie będzie, bo tak po prawdzie nie wie ile zrobił pierwszy właściciel.

Co prawda tylko raz w życiu zdarzyło mi się oddać Niemiaszkowi auto, bo licznik był cofnięty o 50 tys km, ale nawet nie jęknął tylko natychmiast wyciągnął kasę i zabrał swoje auto, byle bym mu sprawy nie zakładał.No cóż pojeździłem sobie tylko parę  dni fajnym autkiem jak taksówką i tyle.Ale przepis działa i jest skutecznie egzekwowany.

Jeżeli zaś sprzedający auto z pierwszej ręki nie będzie chciał tego wpisu w umowie - to omijaj to auto szerokim łukiem.

 

 

Der Verkäufer sichert Folgendes zu (nicht Zutreffendes bitte streichen)

☐  Das Fahrzeug weist folgende Gesamtfahrleistung auf: 160.000 km.“

 

Der Verkäufer sichert Folgendes zu (nicht Zutreffendes bitte streichen)

Der Verkäufer sichert Folgendes zu (nicht Zutreffendes bitte streichen)

☐  Das Fahrzeug weist folgende Gesamtfahrleistung auf: 160.000 km.“

☐  Das Fahrzeug weist folgende Gesamtfahrleistung auf: 160.000 km.“

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiaszki prywatnie jeżeli auto idzie z pierwszej łapy to nie kombinują, bo nie mają po co kombinować. Handlarz  czy inny turas oczywiście może i kombinacje uskutecznia. Jeżeli kupisz auto od Niemca z pierwszej łapy to możesz o przebieg być spokojny.Wystarczy żeby w umowie był tylko jeden wpis:

 

  Der Verkäfer  sichert Folgendes zu :

- Das Fahrzeug weist folgende Gesamtfahrleistung auf ...................... np.120 tys kilometrów

 

To już w zupełności wystarczy - jeżeli pierwsza łapa gwarantuje Ci to, to tak jest i bez obawy możesz brać auto. Żaden Niemiaszek nie podpisze się pod tym jeżeli cofnął licznik.

U nich prawo jest bardzo rygorystycznie przestrzegane.Mając ten wpis możesz mu w każdej chwili oddać auto, odzyskasz swoją kasę wraz z wszystkimi kosztami, a on zapłaci jeszcze wysoką karę.Niemcy doskonale znają ten przepis i wiedzą czym to śmierdzi jeżeli okaże się , że auto miało cofany licznik.

Oczywiście takiego wpisu nie zrobi handlarz, bo mimo, że sprzedaje auto choćby z pierwszej ręki, to nie jest ono jego i podkładał się nie będzie.To samo jest jeżeli auto idzie już z drugiej ręki.Nikt ryzykował nie będzie, bo tak po prawdzie nie wie ile zrobił pierwszy właściciel.

Co prawda tylko raz w życiu zdarzyło mi się oddać Niemiaszkowi auto, bo licznik był cofnięty o 50 tys km, ale nawet nie jęknął tylko natychmiast wyciągnął kasę i zabrał swoje auto, byle bym mu sprawy nie zakładał.No cóż pojeździłem sobie tylko parę  dni fajnym autkiem jak taksówką i tyle.Ale przepis działa i jest skutecznie egzekwowany.

Jeżeli zaś sprzedający auto z pierwszej ręki nie będzie chciał tego wpisu w umowie - to omijaj to auto szerokim łukiem.

 

 

Der Verkäufer sichert Folgendes zu (nicht Zutreffendes bitte streichen)

☐  Das Fahrzeug weist folgende Gesamtfahrleistung auf: 160.000 km.“

 

Der Verkäufer sichert Folgendes zu (nicht Zutreffendes bitte streichen)

Der Verkäufer sichert Folgendes zu (nicht Zutreffendes bitte streichen)

☐  Das Fahrzeug weist folgende Gesamtfahrleistung auf: 160.000 km.“

☐  Das Fahrzeug weist folgende Gesamtfahrleistung auf: 160.000 km.“

 

A co powiesz na temat niemieckiej firmy handlującej autami polisingu która swoją ofertę ma na stronie www.autohus.de ?

Dają niby przy zakupie opinię DEKRA wraz z gwarancją przebiegu i z tego co mi znajomy mówił to tam na 100% przebieg będzie oryginalny.

Z tego co przeglądałem oferty to w zależności od przebiegu ten sam model auta z 2010 roku może być droższy od takiego z 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy poleasingowy z floty będzie miał pewny przebieg. Nikomu nie zależy żeby go zbijać. Bank się w to nie bawi, ten co użytkuje ma to w d...

dobrą opcją są też aukcje banków, ktoś nie płaci leasingu, podjeżdża laweta i zabiera. Czasami można fajną sztukę wyrwać. Chociaż te aukcje też zazwyczaj są obłożone przez handlarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta poleasingowe jak pisał wyżej jacekzoo są zawsze pewniejsze aniżeli auta byle handlarzy.Przebiegów nikt raczej kręcić nie powinien bo i po co?Te auta są dla nich i tak już zamortyzowane, więc swoje zarobili. Jak chcesz wydać trochę więcej kasy na auto, ale chcesz pewne to wkleję link, zawsze parę aut tam jest, wszystko po emerytach. Mało mają aut, ale na 100% pewne - kupując u nich dostajesz wszystko na piśmie ze wszystkimi gwarancjami.Niestety za pewne auto z malutkim przebiegiem trzeba u nich słono zapłacić.Znam tę firmę kupę lat i jest pewna na 1000%  Kupiłem u nich tylko dwa auta dla siebie, ale następne trzy dla znajomych.Powiem tak - do dziś nikt z tych co kupili u nich auto jeszcze go nie sprzedał, a jeżdżą już 8 albo 9 lat.Dla kumpla kupiłem u nich Mazdę 323 w 2009 roku, co prawda kumpel mało jeździ, mazda jest z 1999 roku i ma dopiero 85 tys. przebiegu i co ciekawe nie ma rdzy na tylnych nadkolach , chociaż jest garażowana pod chmurką :) Szkoda tylko , że mają zawsze mało aut.

 

https://home.mobile.de/home/imprint.html?customerId=5598010#ses

 

a tu ich strona:

 

http://www.rentner-fahrzeuge.de

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda u nich nie zamawiałem, ale kiedyś ot tak powiedziałem szefowi, że szukam opla omegę po dziadku i szkoda, że on takiego nie ma. Po 3 miesiącach mi zadzwonił, że ma dla mnie omegę z przebiegiem 39 tys. km  na pełnym wypasie. Oczywiście bez namysłu kupiłem.Auto jak nowe, aż szkoda było je po 5 latach sprzedawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem fabie 2015r benzyna chyba 1.2 z przebiegiem w Pl 290.000 i gość pisał, że zero kłopotów z autem. Wiadomo, taka fura pracuje ale takich przebiegów należy się spodziewać.

 

Czyli mój Smax dalej będzie wyjątkiem w tym kraju ? Od zakupu nie był nigdzie na serwisie po za aso. W kwietniu 2018 jedzie tam 6 raz. Aktualnie 94.000km. Wycena z 7 ubezpieczalni od 59500 do 65000. Okazje zza Odry pewnie już poniżej 40.000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.