Skocz do zawartości

Buerstner


MonikaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzamy nabyć drogą kupna-sprzedaży przyczepę dla 2 dorosłych osób + dziecko (obecnie 3 latek).

Nie chcemy przyczepy dużej (długiej), ale w tej mniejszej do 5m max, a najlepiej 460, 440 chcemy mieć możliwość położenia siebie i ewentualnie 2 znajomych. I musimy się zmieścić w DMC do 1370kg

 

Rozważamy zakup układu z łóżkiem francuskim (łazienka osobno - nie zabiera miejsca w ciągu komunikacyjnym), dwoma osobnymi tapczanami lub podkową + piętrowe. Chcemy wydać oczywiście jak najmniej za przyczepę co najmniej z 2002 roku i zmieścić się w 20 tyś (max 25).

 

Zobaczyliśmy już kilka egzemplarzy, jednak albo były za drogie albo miały kupę widocznych "ubytków".

 

Zainteresowało nas kilka ofert, ale proszę o wsparcie w takich ogłoszeniach:

 

Ostrów Wielkopolski

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-amara-470-tl-luxus-z-kamera-cofania-CID5-IDo7kXU.html

 

Skoki - jak myślicie uda się utargować do 25000 czy i tak to jest ciągle za dużo?

https://www.olx.pl/oferta/knaus-450-klima-markiza-hobby-burstner-tec-lmc-dethleffs-CID5-IDpu5E5.html

 

Jaworzno - ta jest chyba jednak dłuższa niż 5m (?)

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-adria-hobby-fendt-CID5-IDnGPPo.html

 

i na koniec taka, która "podoba" nam się najbardziej

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-flipper-435-tk-4-5-osobowa-CID5-IDmBvFe.html

 

 

Zastanawialiśmy się na zupełnie samym początku również nad tą, ale chyba coś jej dolega skoro od przeszło miesiąca nikt jej nie kupił

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-eldorado-420-CID5-IDo3fXQ.html

 

To tyle na chwilę obecną. Bardzo proszę o wasze zdanie w temacie.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba żadna z powyższych nie spełnia Waszych oczekiwań 

 

Rozważamy zakup układu z łóżkiem francuskim (łazienka osobno - nie zabiera miejsca w ciągu komunikacyjnym), dwoma osobnymi tapczanami lub podkową + piętrowe

 

No chyba, że Ci znajomi to tak rzeczywiście ewentualnie :) i rezygnujecie z piętrowego.

Układ ze stolikiem i kanapami na środku odrazu bym skreśliła. Najlepiej podkowa z jednej strony i francuz z drugiej (przód/tył) wtedy cały środek masz wolny nawet jak oba łóżka są rozłożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pierwszy komentarz

 

Ten układ podkowa+piętrowe - żeby nie musieć składać i rozkładać spania (więc tylko jedna podkowa i nic więcej odpada), a te łóżka piętrowe w ogłoszeniu są takie, że to dolne ma aż 95 cm szerokości i spokojnie nawet dwie osoby się tam kimną, a ja z małym już na pewno ;) a stary u góry, a jak młody podrośnie to zamiana ;)

Edytowane przez MonikaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informacyjnie, bo rozglądam się za podobna przyczepa jak Ty, to teraz większość przyczep już długo stoi w ogłoszeniach i wszystkie linki które podesłałaś "znam" z OLX i każda stoi dosc długo w ogłoszeniach. Jednak żadnej z nich nie ogladałem na żywo. Po prostu mam jej dodane do obserwowanych w OLX i nie koniecznie to znaczy ze coś jest nie tak, tylko że jest po sezonie i trzeba "amatora" znaleźć. Więc chyba dobra pora na kupowanie jeśli ktoś jest zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo, że jak będą spały 4 osoby dorosłe to salonkę trzeba będzie i tak rozłożyć. Ale to raczej okazjonalnie, a tak mogą spać osoby które się znają i jak sobie "obce" (na tym piętrowym), a już na francuzie tylko pary się położą ;)

Ale to takie luźne dywagacje na sucho - Wy macie większe doświadczenie :D


Wiem golob, że pora jak najbardziej wskazana - na wiosnę nie będzie taniej. A ja do tych wszystkich przyczep (prócz jednaj) mam daleko i może znalazłyby się osoby kumate w temacie, które ewentualnie pomogłyby ( ;) ) rzucić okiem  w ramach "spaceru z psem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją do sprzedania wpisuje się tu idealnie :D zawsze możemy się dogadać. Wysłałem PW

http://forum.karawaning.pl/topic/25076-s-hobby-460-de-luxe-r-prod-2002-dmc-1350-kg/

Prawie identyczny układ jak naszej tylko w lustrzanym odbiciu - podkowa na przodzie, francuz na tyle :).

 

Monika, patrz na swoją wygodę a nie na to czy znajomych będziesz miała jak położyć, no chyba że znajomi się zrzucają na budkę i mają coś do powiedzenia. 

Znajomi pojadą raz czy dwa albo wcale a Wy będziecie znosic potem ewentualny dyskomfort. Budki nie kupujecie przecież na jeden sezon. Młody ma teraz 3 lata, zaraz będzie miał 4-5 itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją do sprzedania wpisuje się tu idealnie :D zawsze możemy się dogadać. Wysłałem PW

http://forum.karawaning.pl/topic/25076-s-hobby-460-de-luxe-r-prod-2002-dmc-1350-kg/

Podesłałam lubemu, niech zobaczy

 

A możesz doprecyzować, skąd taka cena wywoławcza (bez przedsionka lub markizy) za ten rocznik? I jeszcze Hobby na dodatek?

Prawie identyczny układ jak naszej tylko w lustrzanym odbiciu - podkowa na przodzie, francuz na tyle :).

 

Monika, patrz na swoją wygodę a nie na to czy znajomych będziesz miała jak położyć, no chyba że znajomi się zrzucają na budkę i mają coś do powiedzenia. 

Znajomi pojadą raz czy dwa albo wcale a Wy będziecie znosic potem ewentualny dyskomfort. Budki nie kupujecie przecież na jeden sezon. Młody ma teraz 3 lata, zaraz będzie miał 4-5 itd. Nie

 

Nie, no jasne że znajomi nie są priorytetem, ale pomyślałam sobie, że na takiej 95 można się we dwójkę przespać + starszy już dzieciak wyżej, właśnie na tych piętrowych bez rozkładania podkowy.

Przy francuzie, jak młody podrośnie to już będzie taki mus.

 

Ale to dalej są suche dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look: chyba na łyżeczkę albo jeszcze bliżej  :]

Raczej bliżej niż dalej :P. Jednak jak tak patrzę na te francuzy - one mają ścięty ten narożnik, więc jest mniej miejsca niż by się wydawało - i teraz na takim łóżku 2 osoby + dzieciak to dopiero zaczyna być ciasno ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bliżej niż dalej :P. Jednak jak tak patrzę na te francuzy - one mają ścięty ten narożnik, więc jest mniej miejsca niż by się wydawało - i teraz na takim łóżku 2 osoby + dzieciak to dopiero zaczyna być ciasno ;):D

Nie jest źle, ja mam 190cm i śpię od ściętej stronyi ciasno nie jest, mały też z nami czasami śpi. Także tego się nie bój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawialiśmy się na zupełnie samym początku również nad tą, ale chyba coś jej dolega skoro od przeszło miesiąca nikt jej nie kupił

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-eldorado-420-CID5-IDo3fXQ.html

 

To tyle na chwilę obecną. Bardzo proszę o wasze zdanie w temacie.

 

Dolega? Tył to przeszczep od Adrii :D

Raczej bliżej niż dalej :P. Jednak jak tak patrzę na te francuzy - one mają ścięty ten narożnik, więc jest mniej miejsca niż by się wydawało - i teraz na takim łóżku 2 osoby + dzieciak to dopiero zaczyna być ciasno ;):D

 

W niczym to ścięcie nie przeszkadza. W poprzedniej tak mieliśmy i w obecnej też tak mam. W tym roku spaliśmy 2+1 (1 rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja rada jest taka...nie uwzględniajcie znajomych w planach zakupowych.

Albo pojadą raz i się im nie spodoba, albo spodoba i kupią własną, a Wy zostaniecie z nie do końca komfortowym układem. Mogą na pierwszy raz jechać z wami pod namiot i rozbić go obok budki.

Ja polecam wersję z łóżkiem stałym na dyszlu i drugim składanym ze stolikiem na tyle i z rozkładanym nad nim piętrem. Taki układ bardzo sprawdza się przy dziecku i będzie też perspektywiczny na przyszłość...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.