Skocz do zawartości

Ceny wypoczynku jak to jest?


Kany

Rekomendowane odpowiedzi

Taa. W Pl między zestawem o DMC mniejszym od 3,5t, a autem z budą ,gdy zestaw przekroczy 3,5t DMC jest spora różnica. Między moją chałupą , a Teściów, z poprzednią budą jeździłem za darmo a teraz za 100zł :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... 

Mieszkam w Niemczech plan to wyjazdy dłuższe i krótsze ale no Chorwacja

Na jakie koszty muszę się nastawic

Trasa to Niemcy -Austria -Słowenia -Chorwacja, dodatkowo miejsce kempingowe (samochód buda ponad 3500kg dwie osoby dorosłe)

Ceny +-

Przejazd , pobyt 7 dni

 

Winiety 2017

Interaktywna mapa autostrad Chorwacja - ustawiasz punkt startowy i końcowy oraz kategorię pojazdu i wyliczy cenę przejazdu.

Opis kategorii pojazdów w Chorwacji i cennik tabelaryczny autostrad 

Promy dla porównania ceny wg kat. pojazdu pierwszy lepszy wybierz 

Kempingi opis i ceny, można filtrować na górze regionami, wyspami itd... 

Kempingi względem położenia na mapie 

 

Kalkulator masz w Windowsie albo Androidzie  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz sobie pozwolić na całkiem sporą budę...

Super.

Jesteś pewien? Coraz częściej tego typu SUVy maja bardzo mało na haku. Ile jest w tym konkretnym przypadku niech nam autor podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dość ciężki bo około 2200kg.

 

samochód długości Smaxa, 3.0l diesel z tego co rozumiem, 550NM  a maxa własna aż 2175kg - wygląda na to, że to kawał samochodu :)

Wracając do tematu cen. Na pewno nie będzie taniej niż zapakować rodzinę i jechać na apartamenty. Jednak moim zdaniem jest to hobby i to takie, które wciąga całą rodzinę a nie przeważnie jedną osobę (np wędkarstwo)... więc łatwiej iść na ustępstwa finansowe. Trzeba założyć klimę, jeżeli jedziesz w szczycie sezonu to łatwiej to zrobić niż wymienić silnik w łódce na mocniejszy :)... księgowa łatwiej akceptuje, czasem sama proponuje.

 

Zapłacisz więcej niż solo za autostrady, promy a czasem i mosty. Za prom z przyczepą zapłacisz ponad 2 razy tyle, ale to już Ci Gusia pokazała tabelkę. Teoretycznie nikt nie zmusza do podróży promami.

 

Na pocieszenie, możesz jechać przed sezonem z kartą ACSI (a w Chorwacji na wielu campingach to nawet 01.04 do 31.06 do 10.07 i później 25.08 do końca sezonu). Płacisz wtedy max 19E za dobę i liczysz "oszczędności". W 2016r podczas 2,5 tyg wczasów zaoszczędziłem w CRO ok 1100zł. Szczegóły możesz doczytać na moim blogu. Na tym forum też już wszystko zostało opisane, zima długa - możesz czytać a to czego nie znajdziesz dopytaj.

 

Sprawdź w DR jaką masz masę całkowitą zestawu pojazdów (u nas to chyba pozycja F.3) samochód mało popularny i w sieci tego nie widzę, a możesz tam mieć jakieś ograniczenie. Podaj ile masz na haku, rób prawko i szukaj przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba założyć klimę,...

 

Zapłacisz więcej niż solo za autostrady, promy a czasem i mosty. Za prom z przyczepą zapłacisz ponad 2 razy tyle, ...

Ja bym powiedziała, że można a nie trzeba ;) Nigdy się nie ugotowaliśmy w budce, wentylator w zupełności wystarcza.

 

Zapłacisz też więcej za paliwo :) Same plusy  :] Oszczędności w porównaniu do apartamentów nie szukaj. Sam zakup budki to już jest spory koszt.

 

 

 

Jeszcze drożej wychodzi żeglarstwo w Cro a chętnych nie brakuje - tańszą opcją jest czarterowanie jachtu niż zakup i utrzymanie własnego. Tygodniowy czarter ponad 2 tyś eu, ceny postoju w marinach sięgają w sezonie ponad 100 eu za nockę. Za samą cenę postoju to już niezły apartman dla rodziny się wynajmie a za czarter nieźle się zabawi. Taniej na bojkach ale bez dostępu do prądu, wody, sanitariatów 35-50 eu. Można też całkiem na dziko na kotwicy ale nie zawsze się da ze względu na pogodę, zasoby wody i prundu. To wszystko nic - liczy się hobby i fun, za resztę zapłacisz kartą  :]  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dość tanio to tylko siedzenie w domu na tarasie wychodzi. :]

 

Karawaning nie bardzo :) ale też nie taki mamy cel...

 

58 stron o tym napisano :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel myślałem tu o budce 1500-1700 DMC.

To ok 8 metrów z dyszlem i rowerami z tyłu...

Dla mnie do duża przyczepa.

Myślę że z dizlem (wersja EU) te 2000 na haku ma.

Może ma a może nie ma. Nie wiem i sam jestem ciekaw.

Np. Dodge/Fiat Freemont z 3.6l ma 1100kg na haku... i kto by pomyślał :oslabiony: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.