Skocz do zawartości

Opony - czy wymienic od razu czy moge troche na nich pojezdzic?


BeeBee

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Z tego co ostatnio słyszałem zalecane są opony wzmacniane C

Lepsze są XL, tak samo mocne a o wiele bardziej amortyzujące, C są strasznie sztywne.

 

Nie wiem czy to prawda, ale wiem, że jak przyczepa stoi dłuższy czas to zaleca się raz na 4 tygodnie przepchnąć ją o kilkadziesiąt cm po to aby właśnie opony nie były ciągle w jednej pozycji a zmieniały swoje położenie.

Słabe opony wygniotą się po tygodniu, dobre i właściwie nadmuchane raczej nie.

 

i kto z nas tak faktycznie robi?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja, a w zasadzie to po sezonie stawiam budę na kółkach z kołami nad ziemią,

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepsze są XL, tak samo mocne a o wiele bardziej amortyzujące, C są strasznie sztywne.

Ciężko będzie w tym rozmiarze o XL-ki (czyli opony o podwyższonej nośności - np. z indeksem 98). Typowo opony cargo, 102/100.

Profil opony jest na 80, tutaj o tym czy opona będzie miękka, jak będzie amortyzować, decyduje już tylko ciśnienie (balon), mniejsze znaczenie mają barki i czoło opony, będą trochę sztywniejsze, ale na sztywność opony przy tym profilu znacząco nie wpłyną. Przez balon, (profil "80") powiedziałbym, że jeśli chodzi o własności "resorujące", są bardziej "miękkie" od jakichkolwiek innych opon.

 

Te hankooki są na styk do wagi cepy w warunkach statycznych, w warunkach dynamicznych (jazda) brak marginesu nośności, a to 2 opony biorą na siebie cały ciężar budy, w ruchu obciążenia na każdym kole mogą znacząco przekraczać parametry "na papierze". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz że opony są projektowane do stania w salonie???

 

Wysłane z mojego Tapatalka

Nie chodzi o to. Przyczepa nieco inaczej zachowuje się na nierównościach, niż np. samochód, było nie było podparty w 4 punktach. W skrajnym przypadku na nierównościach, a nawet w łuku, niemal cała masa przyczepy może chwilowo obciążyć jedno koło, lub siły dynamiczne działające na jedno koło mogą być równe lub większe tym, które wynikają z masy przyczepy. Do tego nie pozostają bez wpływu na stan warstw nośnych opony również okresy postoju na kołach. Jak już dochodzi do uszkodzenia opon w przyczepie, to w wielu przypadkach dosłownie je rozrywa, bo kordy nie wytrzymują chwilowego ciśnienia.

Dlatego co do nośności, w przypadku przyczep, bezpieczniejszą opcją wydają mi się jednak opony C, one przy tak wysokim profilu dobrze tłumią (wysokim profilem, balonem, a nie rodzajem mieszanki gumowej), a przy tym potrafią wytrzymać obciążenia, o którym nawet XLkom się nie śniło, wystarczy popatrzeć, ile można przewieźć np. takim Lublinem, i to na kapciach, które każdy by wyśmiał, że z wykopalisk chyba są... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych oponach:

 

Matador

MPS 125 VARIANT ALL WEATHER 185 R14 102/100 R

 

sa w cenie 219 zł i sa całoroczne. Czy to byłby dobry wybór?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja mam Kargomax st-6000 GT radial i nie narzekam. DMC mojej budki to 1250, a rzeczywista 1200. Zerknij na oponeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.