Skocz do zawartości
BeeBee

Opony - czy wymienic od razu czy moge troche na nich pojezdzic?

Rekomendowane odpowiedzi

BeeBee

Czesc,

Niedawno zakupilem przyczepe Hobby 440 z 2004 roku, DMC 1200. Po sprawdzeniu opon okazalo sie ze nie sa wzmacniane, a ich dopuszczalne obciazenie to 615 kg. Opony sa z zeszlego roku wiec zastanawiam sie czy moge na nich troche pojezdzic czy lepiej od razu je wymienic? Dodatkowo zalecane cisnienie to 4.5 bara, a te maja max 3 wiec wiecej nie moge dopompowac.

Jak Wy byscie zrobili?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

Jak są nówki sztuki nie śmigane to szybko je zdejmuj ; sprzedaj dołóż i kupuj odpowiednie bo opona to podstawa dla zdrowia psychicznego i fizycznego .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Też bym je wymienił. Wg mnie za mały margines nośności. Dużych kosztów nie poniesiesz, a spokój ducha nabędziesz - bezcenne :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Koniecznie do wymiany, a te oponki sprzedaj.

Nie dość, że minimalny zapas nośności to jeszcze nie możesz trzymać zalecanego ciśnienia to może prowadzić do uszkodzeń czy też wystrzału opony.

Pokaż całą felgę bo ona też nie wygląda na oryginał, może była wymieniana i wcale nie trzyma parametrów ? wiem, że przyczepa nie z tych  najcięższych, ale lepiej to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BeeBee

Teraz mam tylko takie zdjecie:

Dołączona grafika

jak będę w weekend to zdejmę kołpaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

spoko, kołpak mnie zmylił, felga na 99% będzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BeeBee

uff, ulga z felga. dzieki za Wasze podpowiedzi. Wolałem się upewnić. Czy uważacie że takie opony będa ok:

https://www.sklepopon.com/opona-caloroczna/matador-mps-125-variant-all-weather-185-r14-102-100-r-c-54002?gclid=Cj0KCQjwybvPBRDBARIsAA7T2kiCItW2aYk5PwyXItKzbMjOwGJK7rCkhcV3pwSF5lM16moefWvpW_oaAowyEALw_wcB

?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kvasir

Tylko najpierw kup nowe i wymień, żeby Ci nie przyszło do głowy zostawić przyczepy na samych łapach.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BeeBee

Dzieki za radę :). Forum czytam juz od kilku lat i wyczytałem, że tak sie nie robi. Użyję zapasówkę i będę ja wstawiał podczas wymiany. Najpierw jedno koło zrobię, a potem drugie. Takie opony sa kierunkowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Tylko najpierw kup nowe i wymień, żeby Ci nie przyszło do głowy zostawić przyczepy na samych łapach.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Przecież można oś podeprzeć, u mnie stała tak miesiąc bo malowałem felgi

Wysłane z mojego Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

Z tego co ostatnio słyszałem zalecane są opony wzmacniane C ale nie tyle ze względu na nośnośc co na fakt że przyczepa przez długi czas stoi w jednej pozycji co grozi odkształceniem zwykłych opon. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Z tego co ostatnio słyszałem zalecane są opony wzmacniane C ale nie tyle ze względu na nośnośc co na fakt że przyczepa przez długi czas stoi w jednej pozycji co grozi odkształceniem zwykłych opon. Prawda?

Nie wiem czy to prawda, ale wiem, że jak przyczepa stoi dłuższy czas to zaleca się raz na 4 tygodnie przepchnąć ją o kilkadziesiąt cm po to aby właśnie opony nie były ciągle w jednej pozycji a zmieniały swoje położenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BeeBee

i kto z nas tak faktycznie robi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Opona jeżeli ma prawidłowe ciśnienie nie odkształci się po kilku miesiącach. Szczególnie, że raczej wszyscy podpieramy dodatkowo cepkę podporami, które dodatkowo przejmują część obciążenia.

Inaczej wygląda jednak sytuacja przy za niskim ciśnieniu . Więc zamiast przepychać swoje skarby, raczej sprawdźmy co miesiąc ciśnienie i ewentualnie dopompujmy koła.

Warto "zainwestować" w porządny ciśnieniomierz pokazujący prawdziwe ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Kiedyś tak straszyli z piłkami. Nie siadaj na piłke bo zrobisz jajo :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi