Skocz do zawartości

BURSTNER VENTANA 455 TS


ARRA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum  :]

 

Trochę tu już poczytałem, a teraz chciałbym zasięgnąć opinii na temat poniższej budki

http://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-BURSTNER-VENTANA-455-TS/4080

 

Ma to być moja pierwsza przyczepa, dla rodziny 2+2 maluszki.

Byłem wczoraj ją pooglądać i mam wstępną rezerwację. Martwi mnie jednak ten plastik z przodu (całość do góry szyby), bo nie ma na niego gwarancji, że nie pęknie podczas mrozu (podobno nawet producent nie daje). Czy jest się czym przejmować? Trzyma ktoś z Was podobną przyczepę na zewnątrz zimą?

Poza tym wszelkie uwagi mile widziane.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Robert

PS. Widziałem, że sprzedawca ma dobre opinie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie :)

Jeśli Ci cały układ odpowiada

Dane techniczne:
Rok produkcji: 2002
Masa całkowita (DMC): 1300 kg
Liczba miejsc sypialnych: 4

to tylko brać, odpowiedni holownik ew. uprawnienia i w drogę :)

Wśród oferowanych używanych to taka najlepsza opcja jeśli chodzi o szczelność,

a to to najważniejsze by była szczelność konstrukcji.

Jak sam napisałeś, bracia Klaja, mają tu na forum pozytywne opinie, co daje taką gwarancję.

Reszta jest względna.

Podajesz że chcecie podróżować z 2 małych dzieci, więc dobrze przemyśl konfigurację przyczepy,

bo to też istotne aby podróżowanie i wypoczywanie było przyjemnością.

Życzę udanych zakupów i do zobaczenia na szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w www.klaja.pl i z tego co się orientuję to są bracia. Powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony z zakupu u Nich.

Jeśli chodzi o cepkę którą podlinkowałeś to układ mam podobny jak tutaj tylko u mnie duże łóżko jest z przodu a tu masz odwrotnie.

Mam też dwójkę małych dzieci i dla nas układ jak najbardziej pasuje, dzieciaki można położyć spać na dużym łóżku, oddzielić roletą, a sami możemy siedzieć przy podkowie albo na zewnątrz nie przeszkadzając im za bardzo. No chyba że dzieciaki u Was muszą spać na podkowie to układ już jest taki sobie, gdyż przy zimnych wieczorach i wchodzeniu, wychodzeniu na zewnątrz nie byłoby to dobre dla Nich.

 

P.S. Widziałeś że cepka po lekkim gradobiciu? No i mam nadzieję że dach też oglądałeś z zewnątrz.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaja i CenterCamp to dwie różne firmy. Jednak obydwie mają raczej dobre opinie. Sporo osób kupiło u nich przyczepy i raczej są zadowoleni. Na pewno warto pojechać oglądać.

 

Są to dwie różne firmy ale z tego co mi wiadomo to wywodzą są z tej samej rodziny (być może się mylę). W Klaja kupowałem cepkę, jestem zadowolony, natomiast w CenterCamp poprzez sklep internetowy jakieś dodatkowe wyposażenie i też nie mogę nic złego powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku też kupiłem cepkę u Klaji a w Center zakładałem solara.  Można polecić te firmy. Ale oczy zawsze trzeba mieć szeroko otwarte.  Firmy różne ale to rodzina.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

No cóż... poza gradobiciem przyczepka ma jeszcze jedną wadę. Miała naprawiany z przodu prawy narożnik, o czym sprzedawca wspomniał już na początku. Twierdzi, że zrobili to w swoim serwisie i dają gwarancję szczelności na rok na całość. Nie wiem czy się tym martwić czy ryzykować?

Na dach też nie wchodziłem, bo moje małe urwisy nie dały mi pooglądać wszystkiego.

Brat oglądał mi ją jak porządnie lało i nie widać było żadnych zacieków itp. Ja byłem dwa dni później, to też wszystko wyglądało OK, żadnych dziwnych zapachów.

Trochę ponegocjowałem cenę, mam też do niej używany przedsionek Isabella Penta za 2 tysiące, więc kusi by zaryzykować.

Jakaś podpowiedź jeszcze? :)

 

PS. Jeśli chodzi o firmę Klaja, to podoba mi się ta przyczepa

http://www.klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/uzywane-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-hymer-eriba-swing-532-es

 

Ładna, mover, solary i fajny układ - dwa osobne łóżka w sypialni. Tyle, że trzeba sporo dołożyć...

Ktoś podpowie coś na jej temat lub ogólnie o Hymer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to dwie różne firmy ale z tego co mi wiadomo to wywodzą są z tej samej rodziny (być może się mylę). W Klaja kupowałem cepkę, jestem zadowolony, natomiast w CenterCamp poprzez sklep internetowy jakieś dodatkowe wyposażenie i też nie mogę nic złego powiedzieć.

Rodzina Klaja to Center Camp, Klaja.pl i Kampi.pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina Klaja to Center Camp, Klaja.pl i Kampi.pl.

Dołuż jeszcze świat Caravaningu i coś ala traveler. Pl ( nie pamiętam dokładnie)

 

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep bez stabilizatora nie oznacza, że miała być na zachodzie przeznaczona do utylizacji? Gdzieś mi się obiło, że wówczas usuwają bądź nawet odcinają zaczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.