Skocz do zawartości

Przyczepka do łódki


RadekNet

Rekomendowane odpowiedzi

Staraj się zrobić konstrukcję przykręcaną do ramy, wtedy będziesz mógł ją zawsze zdjąć i założyć np skrzynię ładunkową do przewozu innych rzeczy.

Jeśli ma takie potrzeby to i owszem ale wtedy wszystkie pływadła musi zwalać a tak w każdej chwili na hak i jazda na wodę :skromny: ; :hmm: chyba ,że zrobi płytką skrzynię , 2 wkładki ( łoże ) do lasera w skrzyni i nakładkę w górę ; do skrzyni będzie można wrzucić jeszcze grila i kilka kartonów ginesa :hehe:

Jeszcze trochę jak pokombinujemy to na samej górze zrobimy sztywną podłogę z namiotem i wyjdzie cudo :hehe::lol::hej:

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie janm nie prowokuj ;) W czasie "już nie przyczepa" a "jeszcze nie kamper" miałem pomysł na taką mieszkalną konstrukcję do wozenia łódki. Teraz mam gdzie spać, a tylko łódek nie mam jak zabrać ;)

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra temat załatwiony i rozwiązany chyba , że ktoś jeszcze podsunie fajnego pomysła :] . Powodzonka w realizacji i wrzuć fotkę jak będzie już załadowany do drogi.

Ps ja wykorzystałem oś od busa MB100 , przecięta w połowie , poszerzona i wzmocniona wstawką z pełnego materiału ; mocowana do ramy na strzemionach co umożliwia przesuwanie i poszukanie najlepszego środka ciężkości - taka uniwersalna do każdej łajby do 2 T i bliskiego i szybkiego transportu .

post-4393-0-25769700-1510148893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma takie potrzeby to i owszem ale wtedy wszystkie pływadła musi zwalać a tak w każdej chwili na hak i jazda na wodę

Nic nie musi zwalać, tylko w czterech miejscach gdzie będą mocowania do ramy, wystarczy zamocować uchwyty do takich podnośników śrubowych (były montowane w starszych wersjach kamperów) i podnosząc na podnośnikach zabudowę, rama dołem wyjeżdża bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi zwalać, tylko w czterech miejscach gdzie będą mocowania do ramy, wystarczy zamocować uchwyty do takich podnośników śrubowych (były montowane w starszych wersjach kamperów) i podnosząc na podnośnikach zabudowę, rama dołem wyjeżdża bez żadnych problemów.

To jest pomysł! Coś jak BDFy w transporcie ciężkim.

 

Nawet podnośników nie trzeba, bo te 150kg (rama plus łódki) to się we dwie osoby dźwignie raz z przodu raz z tyłu, a trzecia osoba klocki podłoży. A jakby przymocować kółka z taczki to wychodzi przyczepka do wodowania z plaży. Ha!

 

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przywiozlem dziś mojego "potworka"... Rocznik 06', alufelgi i stabilizator w komplecie :)

Jako, że dostałem ramę z podłogą to się zastanawiam czy ją wywalić, czy zostawić w całości, czy przód odciąć do kształtu ramy?
Bez podłogi dużo lżej, ale nic prócz łódek nie przywiozę. To może trzecia opcja najlepsza?

Ps
Bakista idzie do kosza, jest uderzona z lewej strony.
Część podłogi z tą ramą dokręcana i podporami już ucialem. 7dff4f1c1558cde6edca87c038568f63.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wypada w tym miejscu chwalić się rozbiórka przyczepy ;) ale może kogoś zainwestuje, albo ktoś coś podpowie, więc póki nie ma sprzeciwu to piszę :)

Przód podłogi docinam do kształtu ramy (a przy okazji i łódki). Tył chyba tylko zaokrągle, żeby móc zostawić sanki na koło zapasowe. Na brzeg podłogi jakiś kątownik alu będę musiał założyć.

Ramę na drugą łódkę, kajak, box dachowy i rowery zrobię tak, że przykrece piony do ramy przyczepy a poziome elementy będą do tychże pionów przykrece w sposób umożliwiający regulację wysokości.
9a4602b0707ee6da816b9266094f1b44.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.