Skocz do zawartości
RadekNet

Przyczepka do łódki

Rekomendowane odpowiedzi

janm

Staraj się zrobić konstrukcję przykręcaną do ramy, wtedy będziesz mógł ją zawsze zdjąć i założyć np skrzynię ładunkową do przewozu innych rzeczy.

Jeśli ma takie potrzeby to i owszem ale wtedy wszystkie pływadła musi zwalać a tak w każdej chwili na hak i jazda na wodę :skromny: ; :hmm: chyba ,że zrobi płytką skrzynię , 2 wkładki ( łoże ) do lasera w skrzyni i nakładkę w górę ; do skrzyni będzie można wrzucić jeszcze grila i kilka kartonów ginesa :hehe:

Jeszcze trochę jak pokombinujemy to na samej górze zrobimy sztywną podłogę z namiotem i wyjdzie cudo :hehe::lol::hej:

Edytowane przez janm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

Ty mnie janm nie prowokuj ;) W czasie "już nie przyczepa" a "jeszcze nie kamper" miałem pomysł na taką mieszkalną konstrukcję do wozenia łódki. Teraz mam gdzie spać, a tylko łódek nie mam jak zabrać ;)

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

No dobra temat załatwiony i rozwiązany chyba , że ktoś jeszcze podsunie fajnego pomysła :] . Powodzonka w realizacji i wrzuć fotkę jak będzie już załadowany do drogi.

Ps ja wykorzystałem oś od busa MB100 , przecięta w połowie , poszerzona i wzmocniona wstawką z pełnego materiału ; mocowana do ramy na strzemionach co umożliwia przesuwanie i poszukanie najlepszego środka ciężkości - taka uniwersalna do każdej łajby do 2 T i bliskiego i szybkiego transportu .

post-4393-0-25769700-1510148893_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kmtaxi

Jeśli ma takie potrzeby to i owszem ale wtedy wszystkie pływadła musi zwalać a tak w każdej chwili na hak i jazda na wodę

Nic nie musi zwalać, tylko w czterech miejscach gdzie będą mocowania do ramy, wystarczy zamocować uchwyty do takich podnośników śrubowych (były montowane w starszych wersjach kamperów) i podnosząc na podnośnikach zabudowę, rama dołem wyjeżdża bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

Nic nie musi zwalać, tylko w czterech miejscach gdzie będą mocowania do ramy, wystarczy zamocować uchwyty do takich podnośników śrubowych (były montowane w starszych wersjach kamperów) i podnosząc na podnośnikach zabudowę, rama dołem wyjeżdża bez żadnych problemów.

To jest pomysł! Coś jak BDFy w transporcie ciężkim.

Nawet podnośników nie trzeba, bo te 150kg (rama plus łódki) to się we dwie osoby dźwignie raz z przodu raz z tyłu, a trzecia osoba klocki podłoży. A jakby przymocować kółka z taczki to wychodzi przyczepka do wodowania z plaży. Ha!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

Przywiozlem dziś mojego "potworka"... Rocznik 06', alufelgi i stabilizator w komplecie :)

Jako, że dostałem ramę z podłogą to się zastanawiam czy ją wywalić, czy zostawić w całości, czy przód odciąć do kształtu ramy?
Bez podłogi dużo lżej, ale nic prócz łódek nie przywiozę. To może trzecia opcja najlepsza?

Ps
Bakista idzie do kosza, jest uderzona z lewej strony.
Część podłogi z tą ramą dokręcana i podporami już ucialem. 7dff4f1c1558cde6edca87c038568f63.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

Zastanawiam się czy wypada w tym miejscu chwalić się rozbiórka przyczepy ;) ale może kogoś zainwestuje, albo ktoś coś podpowie, więc póki nie ma sprzeciwu to piszę :)

Przód podłogi docinam do kształtu ramy (a przy okazji i łódki). Tył chyba tylko zaokrągle, żeby móc zostawić sanki na koło zapasowe. Na brzeg podłogi jakiś kątownik alu będę musiał założyć.

Ramę na drugą łódkę, kajak, box dachowy i rowery zrobię tak, że przykrece piony do ramy przyczepy a poziome elementy będą do tychże pionów przykrece w sposób umożliwiający regulację wysokości.
9a4602b0707ee6da816b9266094f1b44.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi