Skocz do zawartości

ELEKTROLUX - nie odpala


mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, lodóweczka nie odpala a przez półtora tygodnia działała.

Działał ale nie tak jak w lecie (teraz słabiej i powstawał lód.

Teraz i to po przyjeździe, nie mogę jej w ogóle odpalić.

Wszystko inne jest w tym temacie  http://forum.karawaning.pl/topic/24865-electrolux-w-zamra%C5%BCalniku-l%C3%B3d-a-w-lod%C3%B3wce-normalna-temperatura/page-2?do=findComment&comment=568488

 

Zakładam drugi temat, lecz już chodzi o co inne ( a może ten lód miał już jakieś następstwa niedomagania)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w tamtym temacie więc tu powtórzę.

 

Właśnie jestem przy cepce. To co stwierdziłem to spadł krociec-rurka która łączy się z wentylacja do kratki. Zamontowane, lecz nadal nie odpala. Za pierwszym razem jest błysk ogniska ale potem cisza. Piszę z komórki i nie wiem jak dodać fotki. GDZIE JEST DYSZA?????????? Czy np. Za tą metalowa puszka spięte na tretki?
Jak podłączałeś starą butlę to mógł puść jaki syf. Dysze masz w palniku. Musisz odkręcić palnik i dysza taka blaszka jest w środku. musisz na nią uważać bo jest bardzo delikatna.15d99cf89d9f14168098c965313c3453.jpg6c09679358ec61af7aad7814e8059531.jpgWysłane z mojego SM-J530F przy użyciu TapatalkaEdit:

 

Gdzie ta dysza, aby wykręcić, przeczyścić, wkręcić, sprawdzić? (post wyżej pisałem)Jak się dostać do iskrownika?Czy w tym modelu jest np. bateryjka do iskrownika, jeśli tak to gdzie?
Jeżeli dobrze zobaczyłem to Ty masz iskrownik piezoelektryczny . Więc wtedy nie ma baterii.605ff9938fd95ae5439c5b9895c59c11.jpg61ab3c1c644e9138919d818238d6fed7.jpg Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz elektrodę do iskrownika53678958781ec488d6328d7d7e6a32ba.jpg

 

Weź wszystko poprzeczyszaj, przedmuchaj nowy gaz i Spróbuj odpalić.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik masz za tą metalową osłoną przykręcony na skręta z bokuc0f741803b221055097774e42dcdecb3.jpg

 

 

Nie wiem jak u ciebie U mnie najprościej wyciągnąć lodówkę, bo nie mam dolnej kratki. Do odkręcenia palnika będziesz potrzebował kluczyk jak się nie mylę 11 płaski do odkręcania przewodu gazowego i śrubokręt gwiazdkowy do odkręcenia wkrętu palnika. Możesz spróbować odpalić zapalniczką na przykład do kuchenki taką dłuższą lub długimi zapałkami bez iskrownika.

Jeżeli masz ten iskrownik co ci Opisałem wyżej czyli pezoelektryczny. To musisz odkręcić kuchenkę ze zlewem podnieś do góry i tam go wykręcisz. wykręcasz go z przodu a wychodzić do tyłu.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla mnie porażka.

Dawałem fotki i się zastanawiałem czy czasem nie przeciąć tej blachy/osłony, gdyż będzie łatwiej-może. Pisałem również że odkręciłem już 11 śrub (fotki) a blat cały nadal trzyma.

Nie mogę odkręcić przedniego panela (kilka śrubek zapieczonych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla mnie porażka.

Dawałem fotki i się zastanawiałem czy czasem nie przeciąć tej blachy/osłony, gdyż będzie łatwiej-może. Pisałem również że odkręciłem już 11 śrub (fotki) a blat cały nadal trzyma.

Nie mogę odkręcić przedniego panela (kilka śrubek zapieczonych).

Pokrętła i przedni panel musi zdjąć. nie podniesiesz kuchenki. blaszki nie tnij. Jest bardzo ważna, aby płomień niegasł i nie przedostał się na boki. Dlatego lepiej wyciągnąć lodówkę na zewnątrz z boku masz cztery wkręty. po każdym boku po dwa. Ściągasz przedni panel, kuchenkę unosisz odkręcasz przewód gazowy. Odpinasz przewody elektryczne i lodówka wychodzi.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki spróbuj odpalić z zapalniczki lub zapałek zanim wytargasz. to będziesz wiedział czy wina po stronie palnika termopary czy iskrownika. Tylko do tego 2 osoby potrzeba. jedna trzyma pokrętło zaciśnięte a druga odpala od zewnątrz.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć dolną kratkę. Będziesz miał widok na pojemnik plastikowy który zbiera wodę oraz blaszkę która osłania dyszę przed podmuchami ( foto - post wyżej). Najtrudniej jest zdemontować ta blaszkę ale dasz radę metoda prób i błędów - jest zamocowana na jedną śrubkę. Wyciągasz dyszę i czyścisz powietrzem. POD ŻADNYM POZOREM NIE WTYKAJ IGŁY DO DYSZY --- SAMO POWIETRZE . Nieraz jest tak że z kominka spadnie paproch na dyszę i nie odpalisz lodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odkręć dolną kratkę. Będziesz miał widok na pojemnik plastikowy który zbiera wodę oraz blaszkę która osłania dyszę przed podmuchami ( foto - post wyżej). Najtrudniej jest zdemontować ta blaszkę ale dasz radę metoda prób i błędów - jest zamocowana na jedną śrubkę. Wyciągasz dyszę i czyścisz powietrzem. POD ŻADNYM POZOREM NIE WTYKAJ IGŁY DO DYSZY --- SAMO POWIETRZE . Nieraz jest tak że z kominka spadnie paproch na dyszę i nie odpalisz lodowki.

Dzięki za info.

Dopiero dziś przeczytałem. Po tamtej wizycie w przyczepie doigrałem się grypy i zapalenia płuc. Nie wiem kiedy do niej teraz zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.