Skocz do zawartości

Poczatek z Karawaningiem i kilka pytań


Krzysztof P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .... :)

W pierwszych kilku słowach chciałbym się przedstawić :)

Cześć jestem Krzysztof i jestem z Wrocławia.

Bardzo chciał bym rozpocząć swoja przygodę z karawaningiem ale .... 

1. Nigdy nie miałem okazji być na wakacjach z przyczepa nawet niestety nie mam znajomych co tak wypoczywają.

- morze na początek myślałem nad wynajęciem przyczepy kempingowej tylko pytanie gdzie można w okolicach wrocka coś takiego wypożyczyć na kilka dni by się przekonać czy coś takiego jest dla mnie :)  i nie zbankrutować na wypożyczeniu

2. Posiadam Forda c-max z silnikiem 1,8 b 125 km czy takie coś nie będzie lekko za słabe by ciągnąc przyczepę co ma 1200 kg???? bo tyle mam w dowodzie.

3. Największą sprawa co mnie jeszcze zastanawia gdzie trzymacie swoje przyczepy do garażu podziemnego mi się nie zmieści bo tam jest tylko 2 m wysokości. Niestety mieszkam w bloku i na parkingu przed blokiem tez jej nie zostawię bo mi ja wandale zdemolują :( a jak mam płacić ok 150 zł miesięcznie co przez 12 miesięcy daje mi kwotę 1800 zł to troszkę sporo :( morzę macie jakieś sensowne rozwiązania. 

4. Jeśli już się ostatecznie zdecyduje to chce przeznaczyć ok 20 tys zł na przyczepę, czy taki kapitał początkowy pozwala mi już kupić coś sensownego (dwie dorosłe osoby jedno dziecko 2,5 roku i jedno w drodze :) czyli 4 osoby i chciał bym by w miarę każdy z nich miał osobne spanko )

 

Na razie to chyba tyle ..... oczywiście pytań jest mnóstwo ale na początek te :)

Dziękuję i liczę na wasze wyczerpujące wypowiedzi

 

Pozdrawiam Krzysztof 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Albo rybki albo akwarium, nikt nie mówił że to tani sport. Jak nie masz swojej posesji, jakiegoś znajomego u którego przechowasz i nie chcesz pod blokiem to musisz bulić

 

4. Nie będzie łatwo ale się da

 

P.s morze- morski

Może- mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmax da radę, tylko nie zapakuj go pod dach a później to samo z przyczepą.

 

Gdzie trzymać? Rodzina na wsi, znajomi z domem, masz też camp we Wrocku u gościa pod domem ale tam tanio nie będzie.

 

Czasem warto na zimę zawieść i 150km+ bo jeden impuls w nocy w sobotę i po przyczepie...

 

Może Turawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof,niestety koszty parkingu trzeba ponieść,jeśli nie masz znajomych u których możesz zostawić budkę w bezpiecznym miejscu.Za 20 tys zł kupisz coś co da Ci frajdę.Ja dla 4 osó( mój syn miał 15 lat,córka 6 lat),kupiłem pierwszą przyczepę za 9,5 tys zł i spędziliśmy fajne 2 tygodnie w Chorwacji i kilka wyjazdów w Polsce.C-max z tym motorem będzie trochę słabe,szczególnie jak będziesz "wachlował" biegami na wzniesieniach ale... dojedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..... rozpocząć swoja przygodę z karawaningiem ale...........nie miałem okazji być na wakacjach z przyczepą........Forda c-max z silnikiem 1,8 b 125 km.........by ciągnąc przyczepę co ma 1200 kg........macie jakieś sensowne rozwiązania...........ok 20 tys zł na przyczepę......

Wypożyczyć coś lokalnie i spróbować...... Holownik wystarczy, szału nie ma ale da radę............ Znaleźć coś po znajomych, ja mam w pracy kawałek hali 4x12m i chwałę sobie to........ Budżet dosyć sensowny, trochę gorzej z wyborem, ale da się coś znaleźć.........

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tys. zł na przyczepę z wyposażeniem to nie jest mało. Za takie pieniądze kupisz coś ładnego, pod warunkiem, że się nie napalisz na pierwszego zgniłka. Wybieraj z głową. Pamiętaj, że w przyczepach mniej się liczy rocznik niż w samochodach, a bardziej stan techniczny. Możesz spróbować kupić nawet coś tańszego niż 20 tys. i resztę przeznaczyć na fajne doposażenie przyczepy.

 

Samochód C-max z benzynowym 1.8 nie jest rewelacją do holowania, ale bez przesady - da radę z budą o rozsądnej masie. Nie wiem co tam masz wpisane w dowód rejestracyjny, ale ja bym nie przekraczał 1200 kg przyczepy. Mam C-maxa ale z dieslem 2.0 więc to zupełnie inna bajka. Moment 320 Nm robi swoje i auto ciągnie nawet bardzo ciężkie przyczepy bez zająknięcia. Ograniczeniem są przepisy i masa samochodu, a nie silnik. U ciebie będzie inaczej. Motor 1.8 nie jest zły, ale podczas holowania nie porównasz go do 2.0 diesel.

Ja bym na początek nie zmieniał samochodu na twoim miejscu i spokojnie pojeździł z przyczepą. Jeśli ci się spodoba to kiedyś pomyślisz nad wymianą holownika. Nie zaczynaj od tego. 

 

Najsłabszy punkt to przechowanie przyczepy. Niestety wandale są wszędzie. Albo rezygnujesz z karawaningu, albo poszukasz podwórka / stodoły / strzeżonego parkingu i przechowasz budę poza sezonem. Ja osobiście nie za bardzo sobie wyobrażam posiadanie przyczepy i mieszkanie w bloku, ale może mam za małą wyobraźnię. Ja trzymam wszystkie swoje przyczepy i samochody na podwórku koło domu. Nie wiem co bym zrobił gdybym mieszkał w bloku - koszmar jakiś.

 

Jeśli uznasz, że nie jesteś w stanie załatwić sensownego miejsca do przetrzymywania przyczepy to jej nie kupuj. Wypożycz raz na 2 tygodnie. Jeśli ci się spodoba, to sobie policzysz czy lepiej się opłaci wypożyczać przez kolejne lata czy jednak płacić za miejsce postojowe. Tu dużo zależy od indywidualnego podejścia. Ja na przykład lubię mieć wszystko swoje. Swój kibel, swoje łóżko itd. Ale niektórym nie przeszkadza wypożyczanie. Czasem może być taniej pożyczyć niż kupić, szczególnie jeśli się ma krótki urlop do wykorzystania. Ja tak nie potrafię i mam swojego kampera, swoją żaglówkę itd. Kosztuje to masę pieniędzy, ale jest moje - taki ze mnie prymityw, że tak lubię. Ale bardziej kulturalni (bardziej ode mnie) ludzie i cywilizowani mogą wypożyczać do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku i trzymam swoją w sezonie na parkingu strzeżonym, płacę 70zł miesięcznie i myślę że jest to bardzo dobra cena, dodam tylko że ceny w Olsztynie w miarę blisko mnie były od 70-250zł za miesiąc także rozbieżność duża. W linii prostej do budki mam około 100m z mieszkania także jak dla mnie super. Pod koniec października zaprowadziłem cepkę około 100km do brata pod zamknięte nieogrzewane pomieszczenie i pozimuje tam myślę że do marca. Także można to wszystko w miarę sensownie ogarnąć nawet jak się mieszka w bloku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Koledzy dobrze Ci sugerują. W zasadzie wszystko najważniejsze opisali.

Ja dodam jeszcze, że szukałabym przyczepy do 1100 kg.

Są takie z pięterkiem na tyle i składanym łóżkiem na przodzie.

Teraz jest koniec sezonu na kupowanie więc szukaj i wklejaj linki. Coś pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dziwnego?

Za tydzień czy dwa ma być mróz i śnieg.

Dasz radę zweryfikować budę przy takiej pogodzie?

Co mam śmierdzieć zamarznie... Co było miękkie stwardnieje.

Każdy zgniłek będzie pancernym tygrysem.

To właśnie miałem na myśli.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dziwnego?

Za tydzień czy dwa ma być mróz i śnieg.

Dasz radę zweryfikować budę przy takiej pogodzie?

Co mam śmierdzieć zamarznie... Co było miękkie stwardnieje.

Każdy zgniłek będzie pancernym tygrysem.

To właśnie miałem na myśli.

 

 

mróz rozumiem, tylko, że teraz są oferty sprzedaży po sezonie, na wiosnę będzie wykupione co fajniejsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.